Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek az jó diéta, hogy...

Szerintetek az jó diéta, hogy minden második nap 500 kalóriát viszek be?

Figyelt kérdés
Közte pedig nem számolom, eszem ami jól esik.
2018. jún. 16. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Arra, hogy elbszd az anyagcserédet, tökéletes.
2018. jún. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem, utálok koplalni, még a nulla is sokkal jobb lenne, de az sem szimpatikus. A rendszeres, normális napi étkezést szeretem, ahogy még igen sokan.


Nem is feltétlenül fogy az ember a fentivel, én tipikusan NAGYON túleszem magam kiéhezve. Ezért nem éheztetem ki magam. Mondjuk lehet, hogy így bejönne (sose próbáltam, estére éheztem ki, amikor nem volt étvágyam napközben), de nagyon szenvednék. Előbb sportolnék napi órákat, mint hogy ilyesmibe fogjak.


De sokat szeretik az 5:2 diétát, szóval nyilván van, akinek bejönnek az ilyenek. Végülis ez a te dolgod, ha neked ez hozza el a sikert... Úgy képzelem, a testedet picit sokkolja ez, az anyagcserédet lehet, hogy nem, ahhoz nem koplalsz elég hosszan, bár sűrűn, úgyhogy lehet, hogy mégis gondot okoz...

2018. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Láttam olyan videóst aki így fogyott le, és (még) nem hízott vissza. Nekem biztosan nem jönne be. Én inkább egészséges ételeket választok, számolom a kalóriát és lemozgok x kalóriát ha még ennék aznap és nem fér bele a kcal keretemben. De kinek mi válik be.
2018. jún. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
3# nekem is a Holényi Zita jutott eszembe én is nála láttam gondolom a kérdező is. Szerintem ez nem hülyeség. Az 500 kalóriás napon "simán" jól lehet lakni csak zöldséggel némi hússal, zsírszegény joghurtal. Persze a csalónapon sem árt oda figyelni mert ha betolsz 3000 kalóriát akkor semmit nem ér. De akkor már felmerül ugye az a kérdés hogy miért nem lehet elosztani két napra a 1750 kalóriát és akkor nem sanyargatnád magad egy napon sem. De lehet hogy valakinek pszichésen ez válik be (mint nekem az hogy nem ketté vágom a zsemlét hanem 5-6 szeletre így nem két szendvicset eszek hanem 5-6 -ot, meg mindennel ezt csinálom ami szeletelhető). Nem hinném hogy egy nap hatással lenne az anyagcserédre.
2018. jún. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Valakinek bevált...

De az nem biztos, hogy neked is be fog.

Ha nagyon megtetszett, csináld pár napig. Ha rosszul leszel: hagyd abba.

2018. jún. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mosolygós03 válasza:
28%
Nem! Minimum 1000-1200 kaloria különben lelassúl az anyagcseréd és várhatod hogy fogyj. Sok fehérje kevés szénhidrát közepes zsírbevitel. Mozgás napi min 30 - 40 perc.
2018. jún. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

#4: Egyéni, ki mivel lakik jól. 500 kcal a közelében sincs annak, amivel a családomban bárki jóllakna, teljesen függetlenül az összetételtől. Ez roppant kevés energia, enni pedig azért kell, mert a testünk tápanyagot igényel. S érzi, hogy nem kapta meg, legalábbis sokunk esetében ez van.


Nyilván van, aki máshogy működik.

S van, aki 100 kilós, elhízott és fizikai munkás. Annak nem tuti, hogy jó ötlet megpróbálni 500 kcalon élni, nem mintha egy irodista nő tuti kibírná 1500-zal, de mégis, az reálisabb.

2018. jún. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
32%

Az általad említett diéta teljesen hazavágja az anyagcseréd.Felejtsd el de komolyan...Olyan bajok előjöhetnek h 10 szer fogod megbánni hogy belekezdtél.Elmondom én hogy csinálom.


Először is vegyél egy konyhai mérleget amin kaját szoktak mérni.Majd minden kaját amit eszel mérj le hogy mennyi a tömege.Annyit egyél amennyitől se nem fogysz se nem hízol ez azért jó mert megtudod hogy mennyi a napi kalóriabeviteled hogy mennyire van szüksége a szervezetednek hogy fent tartsa magát.Ha ez megvan és mondjuk 2500cal a napi beviteled amitől nem fogysz és nem hízol akkor ettől kicsivel kevesebbet vigyél be pl 2200cal-t vagy 2000cal-t.Minden kaját mérj le amit megszel.Én excel táblázatba vezetem hogy miből mennyit eszek és számolom a cal-t fehérját,zsírt,szénhidrátot.Ami még fontos(!!!)napi 5 étkezés. reggeli,tízórai,ebéd,uzsonna,vacsora.Ha nem eszel legalább naponta ennyiszer a szervezeted megszokja hogy ritkán kap kaját és minden ételt amit megszel azonnal elraktározza azaz hízni fogsz..Napi 5étkezés és a szervezeted megszokja hogy mindig kap ételt így NEM fog elraktározni mert "tudja" hogy 3óránként ételt viszel be.Hidd el ha naponta 5ször eszel fogyni fogsz.Ezt ne úgy képzeld el hogy akkor tízóraira beversz egy 32cm es pizzát meg uzsonnára is mert akkor elhízol.Az én mai tízóraim 33gr(1db) tökmagos pogi volt.A reggelim 90gr zabkása fahéjjal meg 1 db almával.Ha viszont NEM akarsz ebbe ennyire belemenni akkor már az is jobb hogy azt a mennyiséget amit eddig 2-3 alkalommal naponta ettél oszd szét 5részre.Ja és tejet NE igyál(!!) Nem emberei fogyasztásra való.Tejet addig kell inni amíg csecsemő vagy utána NINCS rá szüksége az emberi szervezetnek.A világ lakosságának a fele laktózérzékeny.Felnőtt korban már csak kevesen tudják lebontani a tejcukrot.Igyál növényi eredetű tejet ha megteheted.

2018. jún. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell sok étkezés a fogyáshoz, sokunknak az csak hízásra jó. Raktározni csak többletből lehet, pl. napi egyetlen 1500 kcal étkezéssel normál embernek véletlenül sem... Ugyanígy rengeteg kalória akkor sem fogyaszt, ha 5-be osztjuk. Tudom, hogy van, aki képes piciket enni, de nem mindenki ilyen. Rengetegen fogynak úgy, hogy a nap nagy részében nem esznek, ebben meg is van a logika. Népszerű, mert ha az ember olyan típusú, akkor könnyen, jóllakottan fogyhat, mindenféle mérés s egyéb kötöttség nélkül. Az anyagcsere ettől még semennyit sem lassul, hisz nem koplalnak, mindennap rendesen esznek.
2018. jún. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én jobban elvagyok napi 2000-2200kcal-lal, havi 1kg megy le...
2018. jún. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!