Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Csak én nem értem a kalóriaszá...

Csak én nem értem a kalóriaszámlálást?

Figyelt kérdés
Csak én nem értem, hogy az emberek miért számolják a kalóriát? Főleg ezeket a kalórialimiteket nem igazán értem (ma pl.: 1800 kalóriát ehetek dolgok). Nem lenne egyszerűbb úgy fogyni, hogy nem számolom a kalóriát, azt eszem ami jól esik, de egészségeset. Elmagyarázná valaki ennek a lényegét és légyszíves ne gyertek azzal, hogy a gyümölcstől meg a zöldségtől meglehet hízni. Komolyan látott valaki már olyan embert aki mondjuk a répától vagy a mangótól lett elhízott?
2018. jún. 18. 17:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Az embernek van egy energiaigénye (mértékegysége kcal). Ha ezt túllépi hízik,ha kevesebbet eszik,iszik fogy.

Az energiabevitelen túl fontos lehet a makrotápanyagok aránya.

Bonyolult még?

2018. jún. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Gyümölcsön meg zöldségen nem lehet élni.
2018. jún. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

A mangótól simán, ha van elég pénzed, és kilószámra eszed.

7 kg répa, az 2800 kalória. Nem valószínű, hogy bárki is ennyit lenyomjon a torkán egy nap alatt, de ha rendszeresen megteszi, hízni fog.

Még valószínűbb, hogy megunja a kissé egyhangú répa-mangó diétát, és eszik hozzá még ezt-azt. Egy kis kenyér, husi, egy kanál szaft, valami kis édesség, pár bögre tej, egy szem bonbon, mert megkínálták, stb. Egy-kettőre túl lehet a napi kalóriaigényén, onnantól pedig az energiamegmaradás törvényéből kifolyólag hízni fog.

Ha gondosan számolja az elfogyasztott kalóriákat, legalább tudni fogja, mi volt a túl sok, és nem hiszi, hogy ő már csak ilyen, egy jóízű nevetéstől is felugrálnak rá a kilók. Azok dekánként jönnek, és minden esetben a túl sok ételtől ragadnak ránk.

2018. jún. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

igen értem azt, hogy van egy napi kalóriaszükséglet, amit ha túllépünk hízunk, csak azt nem, hogy miért számolják ezt az emberek. Teljesen depressziósak lesznek, ha túllépik 100 cal-lal a határt és gyakorin kezdik el kérdezgeti, hogy most bele halnak-e. Később pedig általában (jobb esetben) mikor elérik a kívánt súllyukat elengedik magukat, hogy most már lefogytak, majd egy hónap múlva kezdik előröl. Igen nekem az az elvem, hogyha egészségesen eszünk ANNYIT AMENNYIRE SZÜKSÉGÜNK van, akkor le fogunk fogyni.Azaz nem eszünk meg 7 kg répát egy nap :D. Szerintem ha valaki elhatározza, hogy egészséges evéssel fog lefogyni és úgymond életmódot vált akkor max az első 5 napban csúsznak be nassolások, meg kb. 6 hetente, ha valami ünnepség van.


Ezek mind saját tapasztalatok és most át is fogalmaznám akkor a kérdésem egy kicsit:


NEM LENNE EGYSZERŰBB EGÉSZSÉGESEN ENNI KALÓRIASZÁMLÁLÁS NÉLKÜL MINT, HOGY EGÉSZSÉGTELENÜL (becsúszik 1-2 nassolás, tészták stb.) KALÓRIASZÁMLÁLÁSSAL? ILLETVE AZ EMLÍTETTEK KÖZÜL MIÉRT A 2.-AT VÁLASZTJA A LEGTÖBB EMBER?


Az eddigi válaszolóknak pedig köszönöm a válaszait, mindenkinek ment a zöld kéz:)

2018. jún. 18. 18:12
 5/20 A kérdező kommentje:
Illetve, most nem csak arra gondoltam, hogy az ember egész nap csak répát és mangót eszik. Sok ember meglepődne szerintem, hogy milyen sokfajta gyümölcs és zöldség van és, hogy milyen sokoldalúan lehet hasznosítani őket. :)
2018. jún. 18. 18:15
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

Tok jo annak, aki szamolgatas nelkul tud annyit enni, amire szuksege van. En nem tudok. En siman tudok joval tobbet enni egeszseges kajabol is, mint amire a testemnek szuksege van. Nekem csak szamolgatassal megy a fogyas. Bar menne anelkul.


Szerencses vagy kerdezo, hogy neked megy, de emiatt nem kellene lehurrogni azokat, akiknek nincs varazs jelzesuk amikor 'eleg'.

2018. jún. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%

Én nem számolok kalóriát. Heti 5x kondizom, makrókat számolok testsúlykilóra.

Sajnos a diétába nem okés a kukorica, zöldborsó, répa a magasabb ch miatt.

A gyümölcsöknek is magas a ch tartalma. Ott is figyelni kell, hogy pl. diétában a magasabb ch tartalmú gyümölcsöket, azért nem okos ötlet kilószám enni. Jómagam pl. jó pár gyümölcsöt nem is bírok enni, annyira puffaszt es görcsöket okoz.

Azon kívül ch ciklizálok. Lábnap, hátnap magasabb ch, pihenőnap alacsonyabb ch.

Ha alacsony a ch, emelem a zsírt, fehérjét.

Hát kb. így vagyok kalóriaszámolás nélkül.

2018. jún. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

Sok éve egészséges életmódra váltottam.

Máig hájas vagyok. A fogyáshoz kevesebbet kell enni, ami számolás nélkül nem megy akárkinek (nekem azzal se).


"Igen nekem az az elvem, hogyha egészségesen eszünk ANNYIT AMENNYIRE SZÜKSÉGÜNK van, akkor le fogunk fogyni."


Sok ember nem érzi, hogy mennyire van szüksége. Én érzem s ha fegyelmezetten betartom, akkor ugye, súlyt tartok, hiszen annyit eszem, amennyire szükségem van, amennyit pont elhasználok. A test nem akarja eldobálni az értékes zsírtartalékokat, azok szűkös időkre vannak, nem arra, hogy kidobáljuk őket és zsíros székletünk legyen vagy valami. Persze extra futásra is rávehetne a sok energiából, de ez nem így működik, a testem nem ad parancsot, hogy mennyit mozogjak, csak azt követeli, hogy eleget egyek.


Igaz, sokunknak van olyan étrend, amin jóllakunk és fogyunk, mert a szükségletünknél kevesebbet kívánunk, de ezt azért nem triviális megtalálni. S pl. ez nekem nem is étrendfüggő csupán: pl. ha reggelizek, garantáltan nem fogyok, mert túl sokszor eszem, ami nálam nem jön össze a kalóriadeficittel. Ha vacsorázom, az is baj, de itt már lelki dolgok is bejönnek meg speckó egyéniek.


Kár, hogy számolni borzalmas, így azt sem csinálom... De így is vannak lehetőségek (több mozgás, mérsékelt ch, szigorú időszakos böjt).


Viszont a számolás jó kis mankó. Számolás nélkül nem tudom jó közelítéssel, hogy mennyit ettem, hiába számolok évek óta elég gyakran, akkora rutint nem adott. A számolást napi tervekkel is összekapcsolom, az hasznos.


Sokszor számoltam utólag, ami megteszi nemszámolásnak, mert tipikusan az derült ki, hogy súlytartó szinten ettem (vagy többet, mert nem volt laktató az ételem).


Van olyan, hogy valaki szinte minden étrenden kalóriatöbbletben tudja csak elverni az éhét. Annak necces nem számolni. Éheztem én már végig egy napot NAGY kalóriatöbbletben is...


Másik dolog, hogy mi az egészséges étrend? Ezzel nem sokat mondtál, ez minden csoportnak teljesen más. De mindegy, mert minden rendes, tápanyagdús étrenden el lehet hízni. Nem akárkinek! De van, aki megteszi. Van, akinek nincs az a remek étel, amiből 1000 kcal elég lenne egyszerre. Aztán pár óra múlva újra éhes.

2018. jún. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

7. vagyok. Mivel egészséges ételeket eszem, csak ritkán megy junk food, ezért már fejből és szemre megy sok kajának a mennyisége.

Tehát nem mérlegelek vadul, minden nyersanyagot, ételt.

2018. jún. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%
Nekem akkor se megy szemre a dolog az összetett ételek esetében... De még egy paradicsomon se látom, hogy hány deka, igaz, az csak ketogén diétában számít vagy hatalmas mennyiségnél, oly kalóriaszegény. Ja igen, ketóban muszáj számolnom, mert kihasználom a ch keretet a zöldségeimmel s a még szénhidrátosabb ételeimmel. Aki egyszerűen minimális zöldséget eszik és semmi gabonát, gyümölcsöt, krumplit (nekem a krumpli teljesen egészséges ételnek számít, semmi problémát nem látok benne abban a parányi mennyiségben, ahogy eszem), na annak könnyebb, nekem számolnom kell, hogy ne szálljon el a ch és a fehérje. Nem mintha az elmúlt 1-2 évben sok ketós napom lett volna, de ha már egészséges étrendről van szó, nekem kiemelkedően az a legjobb (már fizikailag, lelkileg olykor frusztrálna gyümölcsszezonban. s máskor is).
2018. jún. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!