Ezzel fogyhatok?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon édesszájú vagyok, nekem az nem müködik, hogy heti 3 kocka csoki, vagy alternatív édességek. Próbáltam, tudom, hogy feladom elég hamar.

Arra gondoltam, kipróbálnám ezt:

Egyik nap eszek mindent, amit kívánok addig a keretig, amit kalóriakalkulátor szerint a súlyom-korom-mozgás stb alapján kiszámolt.

Másik nap nem eszem, csak vizet iszom.

És ezt a kétfajta napot felváltva.

Mit gondoltok erről?

Kérlek, most ne alternatív ötleteket írjatok, hogy milyen masik diétát kövessek/váltsak életmódot és majd akkor nem hiányzik az édesség, hanem erre az ötletre válaszoljatok.

Köszi :)


2018. jún. 19. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Vagyis azt kerdezed, hogy ha feleannyi kaloriat viszel be mint amennyire a szervezetednek szuksege van akkor fogsz-e fogyni?


Kapaszkodj meg: igen!


Az mas kerdes, hogy az ilyen "en kitalaltam egy ilyen modszert" tipusu fogyokurak sosem mukodnek, mert nem lehet oket betartani. Az, hogy egyik nap eszel-egyik nap nem az teljesen eletszerutlen.

2018. jún. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1.: életszerűtlen? Két hete működik nekem. Ennyi ideig egyetlen egészséges diétat sem tudtam még betartani. De eredmény, változás nyilván több hét utan fog igazán elkezdeni látszami, ezért kérdezem
2018. jún. 19. 15:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha betartottad akkor kb 2kg-mal kell kevesebb legyel mint amikor elkezdted azt feltelezve, hogy egyebkent 2000 kaloriara van szukseged naponta.


Szamitas:

1kg zsir = 7000kcal


ket het alatt 14 x 2000 = 28000kcal helyett csak 7 x 2000 = 14000kcal-t vittel be, vagyis kb 2kg-mal kell konnyebbnek lenned.

2018. jún. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyebkent attol hogy betartottad meg eletszerutlen, hosszu tavon erosen kerdeses, hogy tudod-e tartani azt, hogy minden 48 oraban van kb 30-35 ora amig nem viszel be kaloriat.
2018. jún. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Szia!

Egy videót szeretnék ajánlani, ő egy magyar lány,aki azzal a módszerrel fogyott,amit leírtál. Every Other Day Diet a neve. Azaz fogyózz minden másnap. Nagyon hasznos és a negatívumokat is elmondja! Nézd meg és választ kapsz mindenre :)

Zita Holényi- Hogyan fogytam le 40 kgo-t

https://www.youtube.com/watch?v=WGUnOyB32fQ

2018. jún. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyilván fogyhatsz így, feltéve, hogy az evős napokon nem pótolod be a kieső kalóriákat. A túlzabálós napok megterhelőbbek is a szervezetnek, mint a totális böjt, gondolom... Az enyémnek tuti az.


A legtöbb ember persze szenvedne, mint a kutya és hagyná az egészet a csudába. Én pl. nem böjtölök 24 óránál hosszabban, mert az nekem totálisan életszerűtlen s nem esik jól fizikailag, enyhén szólva.

Plusz sokan a napi rendszerességű evést szeretjük, nem a totál ellentétes napokat.


De ha neked működik, csak nyugodtan. De hosszan szerintem akkor sem jó, én aggódnék az izmaimért is, ilyen hosszan kihagyni az aminosavak bevitelét ilyen gyakran... Nem szimpatikus. Tévedhetek, persze.


Ha túl sokat eszel az erős napokon, de tudsz sokat enni egyszerre, akkor lehetnek 40 óra fölötti böjtjeid is. Van 47/1 órás időszakos böjt, de nem véletlenül követik nagyon kevesen. Tényleg nem életszerű és túl hosszú a böjt, a testünk jobban szereti a gyakoribb tápanyagbevitelt.


Ha csak az édességet nem tudod feladni, akkor élj akár félig édességen, úgy is lehet fogyni, ahhoz nem kell hosszas böjt... Én édességekkel fogytam sokat (nyilván főleg mást ettem, de párszáz-sokszáz kcal édesség is volt a napjaimban). Most már elegem van és egyszerűen nem eszem édességet, max. ritkán és keveset, meg lehet azt szokni, illetve van olyan tömény, amiből tényleg nem kell sok, neked esetleg szoktatás után, de valószínűleg ez lenne a helyzet.

Én előbb hagynám el az édességeimet, előbb ketóznék tartósan vagy előbb lennék vegán, mint hogy 40 órán át koplaljak (nekem egy nap kihagyás automatikusan ezt adná), de kinek milyen a prioritásrendszere és mire képes.

Ha neked ez működik...

Azért ha vészjeleket ad a szervezeted, állj le.

2018. jún. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ebbe max beleőrülhetsz, ráadásul tönkreteszed a szervezeted, és szenvedés is lesz.


Vannak nagyon jó alternatívák. Én pl ezeket nagyon édesnek találom mégis egészségesek és nem vészes a kcal tartalmuk:


Palacsinta: 2 tojás 1 banán - összekevered, serpenyőn kisütöd. Ha teszel még bele zabot akkor könnyebb forgatni. Emellett tehetsz még bele fahéjat, cukor mentes kakaóport.


Zabkása: zab, 2x tej, banán/méz, kakaó/fahéj, gyümölcsök- Megfőzöd a zabkását és beleturmixolsz egy banánt vagy mézzel ízesíted a többi opcionális


Zabkeksz: apró szemű zab, banán, tojás, méz, kakaó/fahéj, gyümölcsök - Összenyomkodod, rákanalazod tepsire, megsütöd.


Banán fagyi: lefagyasztod a banánt, összeturmixolod (kicsi víz ha kell) fahéj/kakaó ízesítés, aszalt/sima gyümölcsök is mehetnek bele


Gondolom már rájöttél, a banán az ami mindennek nagyon édes ízt ad. Szerintem ezeket próbáld ki, akármelyiket eheted reggelire vagy uzsonnára. Kakaóval finom csokis ízt is elérhetsz. A fagyin kívül a többin nem is igazán érződik hogy banános.

2018. jún. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Jaj, ez a két kedvenc viccem.

1. Amikor egészségesék megmagyarázzák, hogy a banán tulajdonképpen olyan, mint a Milka meg a Magnum. :D

2. Amikor dagiék (én is ezek közé tartozom) le szeretnének fogyni torta és csokievés mellett.


Egyébként igen, fogyni fogsz és szerintem nem rossz az alapötlet. De ha neked elsősorban az édesség a problémád, akkor miért nem azt csinálod, hogy egyik nap eszel úgy, ahogyan eddig (édességet is, de annyit, amennyit szoktál, nem többet), másik nap meg nem eszel édességet egyáltalán (normális kaját meg igen)?

Így nem olyan brutális, de mégis kalóriadeficit. Aztán ha ez megy 2-3 hétig, akkor lehet csökkenteni az édességet tovább. Szerintem ha sikerülne minimumra tenni a csokit napi szinten és csak néha-néha többet enni, az is elég. Szupermodell gy nem leszel, de egészséges, normál testsúlyba simán beleférhet édesség, csak módjával. Teljesen megvonni nem fogod tudni, és szerintem felesleges is, ha nincs nagyon erős elhatározásod.

Átlagembernek (nem versenyre készül, nem színész), aki alapból nem vékony alkat, nem muszáj 45 kilóra lefogynia és szenvedve tartani, elég a normális test-tömegintervallum felső része, és nem kell kínlódva nélkülözni minden finomságot, csak határt kell szabni.

2018. aug. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!