Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy tudnék az egézseges/fogyó...

Hogy tudnék az egézseges/fogyókúrás életmódra visszatérni? Felek, hogy nem tudok (tudom hogy butasag volt) a koplalasbol kilepni. (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve nyáronkezdtem neki a fogyókúrának. Amikor neki kezdtem 171cm és 65/66kg voltam. Majd elkezdtem jobban odafigyelni arra mit eszek és a nyár végére a calszámolgatás és mérgetés a minden napjaim részévé vált.Majd elkezdődött az iskola és én tovább folytattam. Eleinte 1600/1800körül ettem ami nem teljesen fogyókúrás ,de csupa “egézségesnek” nevezett és gondosan lemért étel volt.Egy idő után csökkentettem 1300/1200calra és mellette napi 40/50percet tapostam.A kilók csak úgy pörögtek rólam.Decemberre 48/50kg lettem.És az anorexia határát süroltam.Mindig csak a napi lemért kajat ettem a megadott időpontban.

A hízásom előző(2017) majusaban kezdődött amikor valószínűleg a testem hozzászokott az alacsony kaloria bevitelhez és tartalékolni kezdett.Hiábba ettem kevesett csak hiztam.Levittem 1000 majd 900calra a napi bevitelemet,de nem fogytam. Ebben az evben a sulyom stagnalt ,de fogyni nem tudtam.Korulbelul 53/55kg lehetek ,de hiaba a kinezetem jovval tobbnek nez ki. Emiatt elkezdtem napi 600calokat enni. Eredmeny semmi,viszont egyre tobbszor tor ram falasroham.Ma 2500calt ettem ossze-vissza és nagyon megijedtem.Nem tudom mit csinaljak.Fogyni nem tudok es enni sem merek ,mert szinte biztos vagyok ,hogy tartalekolo uzemmodba van a testem és barmilyen kajat elraktároz.Energiam nincs sok hiába próbálok spritolni.

Az atlagos bevitelem pedig

Reggeli

40g zabkorpa,135g golden alma

Tizorai

135g golden alma (2szer)

Ebed

Porleves(200g) vagy párolt zöldség (300/400g) és gombafasírt vagy 2szelet csirkemell(szeletelt)

Neha egy alma(135g golden)

Uzsonna

Meg egy szokasos alma

Vacsora

Porleves vagy salata + twist tonhal (56g)

Nagyonsokszor nem tudok salatat enni igy vannak napok amikor reggeli mellett porlevesre es almara szukul a napi bevitelem.Van amikor egy liter kolat is negiszok(zero).

Teljesen ketsegbe vagyok esve. Felek a hizastol megijedek ha ram jon a falasroham(egyre tobbszor) mert ilyankor nagyon sokat fektelenul eszem.(lasd ma)



2018. jún. 20. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyél rendesen, ne érdekeljen most a hízás, amúgysem tudsz szolid étkezéssel hízni. És tuti nem tartalékolsz, ha keveset eszel, hisz nincs miből. Más kérdés, hogy az anyagcseréd hihetetlenül be tud lassulni, úgy tűnik, ez azért nem semmi. Jól bírnád az éhínséget.

Elegendő fehérjét, zsírt, zöldséget mindenképpen egyél, ne cukrokkal pakold tele a napot... Az a legkevésbé fontos (illetve egyáltalán nem, de az is energia, ha befér).


Amit írtál, nos, az elég durva, inkább szakember kéne, csuda tudja, mi mászott el benned...

2018. jún. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, mindenképpen hagyd el a mindennapos méregetést, cal számolást és egyél egészségesen, változatosan amennyit csak kívánsz (zabkása, gyümölcsök- ne csak almát- banán, meggy, mangó, cseresznye, málna, eper, áfonya, narancs, barack, édesburgonya, pároltzöldség, csirkemell, salik, különböző növényi tejek - a kedvenceim: zabos mandulatej, vaníliás szójatej, ha nassolnál egyélmandulakrémet almával vagy humuszbamártott paprikát, uborkát stb.)

mandulakrémet készíts házilag ( mandulákat beleteszel a turmixgépbe és felöntöd egy nagyon kicsi vízzel, majd nagy hangzavar közepedte turmixolod míg krémes állagú nem lesz)

humuszt pedig kaphatsz a DM-ben

Hogyha egészségesen, de annyit eszel amennyi jól esik és mozogsz (2000 - 2200 cal, és bármilyen mozgásforma pl.: séta először) akkor először bár hízni fogsz mert a szervezeted raktározó üzemmódban van, de egy idő után teljesen rendben lesz minden és újra normális testalkatod és anyagcseréd lesz. Az anyagcserédnek jót tesz, ha reggelente megiszol éhgyomorra fél liter vizet fél kifacsart citrommal.

Kezdj el most rögtön rendesen enni, mert már most naponta rohamosan romlik az egészségi állapotod!

2018. jún. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!