Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi történik, ha a napi 1400...

Mi történik, ha a napi 1400 kalóriát szinte csak fehérjéből viszem be?

Figyelt kérdés

Nyilván nem így lesz, de tételezzük fel, hogy...

Az egészséges fogyáshoz napi 1400 kalóriára van szüksége a szervezetemnek, viszont szeretnék izmos lenni, legalábbis nem sokat veszíteni izomból, ezért mind az 1400 kalóriát fehérjéből viszem be. Ebben az esetben ezt a bevitt fehérje mennyiséget nem fogja beépíteni az izmokba a szervezet, mert energiára van szüksége, tehát ezt bontja le, nem? Magyarul mindegy, hogy miből viszem be (szénhidrát, zsír), hiszen így is, úgy is ebből nyerek energiát. Hogy van ez, segítség?!



2018. jún. 21. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz csak színtiszta fehérjét bevinni. Még a legjobb koncentrátumok is tartalmaznak valamennyi zsírt és szénhidrátot.


Igen, a test bármelyik makrotápanyagból előbb-utóbb glükózt állít elő. Viszont ha valamelyik irányba szélsőségesen eltolod a bevitelt, a szervezet leterhelődik. Fehérje esetében komoly problémákat is okozhat pl. köszvény.

2018. jún. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, ezért írtam, hogy tegyük fel.

Azért kérdezem, mert ha például 1200 kcal-t eszek, akkor alatta vagyok a minimumnak, tehát ha csak 10 gramm fehérje megy be, akkor ugyanott vagyok, mintha 80 grammot ennék, mert a 10 és a 80 gramm is glükóz lesz?

Tehát nem kell annyira erőltetni a fehérjét egy fogyókúra során, mert ugyanarra a sorsra jut, mint a jóval olcsóbb és finomabb szénhidrát?

Egyszerűen: kell egy 1400 kalóriához és heti 4x-i edzéshez napi 120 g fehérje, vagy felesleges?

2018. jún. 21. 13:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet menne egy darabig,de a veséd es a tápcsatornád durván megsínylené. Nekem komoly rostmennyiség kell ahhoz,hogy ne puffadjak és ne legyen székrekedésem napi 2 adag fehérjepor mellett.
2018. jún. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem így megy :) A fehérjék aminosavakra bomlanak, amik segítik az izomtömeg megmaradását, de ha kell, akkor glükózzá alakítani tudja a szervezet, de ez egy nagyon nagy "kerülőút".
2018. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A vese bizony erősen túlterhelődne. Ne feledd: hol kezdik enni a ragadozó állatok a prédát ? A hasát nyitják fel és a belsőségeket eszik meg előbb, beleértve a beleket is a béltartalommal. Utána jön a zsír, végén az izomzat.
2018. jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak 800kcal-t ennél naponta, akkor a szervezeted minden bevitt kalóriát a szervezet alapvető funkcióinak kielégítésére fordít. Így ha pl 800kcal (200g) fehérjét ennél, akkor az a 800kcal menne energiaszolgáltatásra. Az izmokba elenyésző százalék hasznosulna.

Fogyókúra alatt izmosodni nem lehet, hiszen kalóriadeficitben vagy, a szervezeted mindenből a működéséhez szükséges energiát (glükózt) akar csinálni. Persze valamennyi fehérje (annak aminosavai) táplálja majd az izomszöveteidet, de csak a bevitt mennyiség kis százaléka. ha nagyon kevés fehérjét eszel, akkor annak a nagyon kevésnek is csak egy kis százaléka járul hozzá az izmaid fenntartásához. Nyílván ha többet eszel, akkor annak a kis százaléka is nagyobb lesz.

2018. jún. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nyilván nem akarok - egyébként nem is tudnék - csak fehérjét enni, csak túloztam, hogy érthetőbb legyen.

Akkor a lényeg, hogy nem kell görcsösen ragaszkodnom a rengeteg fehérjebevitelhez, amíg fogyok, elég egy egészséges mennyiség, például 20% fehérje az 1400 kalóriához, ami olyan 70 gramm, nem kell "annyira erőltetni", igaz?

Mert eddig úgy gondoltam, hogy minél több fehérjét viszek be, annál kevesebbet veszítek izomból, de ha jól értelmezem, minimális épülhet csak be ennél a kalóriamennyiségnél.

2018. jún. 21. 14:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A szervezetedben felhalmozódik az ammónia, amitől rossz lesz eleinte a közérzeted, majd köszvény, vesefájdalom, veseelégtelenség jön, ha terhes vagy, a vetélés esélye is jelentősen megnő. Megfigyelték anno a "nyúldiétázók" (csak nyúlhúst tudtak fogyasztani, mert elfogyott minden más élelmiszer) magas halandóságát.


Fehérjebevitel csak addig gátolja az izombontást, amíg az a fehérjeszükséglet miatt következik be; ha tápanyaghiány miatt, arra nincs hatása.

2018. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Rabbit starvation szindróma alakul ki. Nem kellemes, de könnyen gyógyítható zsírral.


A vesédet megterheli ez a beteg mennyiségű fehérje.

2018. jún. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A 70 gramm nem olyan vészes, de azért biztonságosabb 90-100 gramm körül bevinni egy normál embernek fogyáskor. Persze az aktivitás is számít valamit, de a kalóriahiány miatt fokozottabban akar a szervezet a költséges izmokhoz nyúlni (ha túl kevés a kalória, meg is teszi).

Ha pedig még izmosodni is akarsz, főleg jobb feljebb menni. A szálkásítás közbeni izmosodás trükkös dolog, hiszen alapvetően ellentétes feltételűek, de kezdőknél megfelelő edzés, pihenés, étrend mellett megtörténik (egyesek állításai szerint máskor is, de ezt sosem láttam megerősítve).


Az izmokba mindenképpen nagyon kevés fehérje épül be, hacsak nem kokszolsz. A fehérjeigényed zöme a szervezeted működése miatt kell. Ha nincs elég - nyilván izmot bontasz, mert valahonnan jönnie kell.

2018. jún. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!