Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha 500 kcalt eszem egy nap de...

Ha 500 kcalt eszem egy nap de ezekből az jó?

Figyelt kérdés

172cm,65kg vagyok.

Rengeteg zöldséget eszem.

Szinte csak azt,persze csirkemell,cottage cheese light,ilyeneket is. Meg nagyon ritkán főtt ételt,de ha muszáj akkor is ink. levest.

Szénhidrátból egy nap sosem eszem 60g-nál többet

zsírból max 20-25g

viszont fehérjéből akár 40-50-60grammot is sikerül bevinnem a szervezetembe.

Ha ennyi fehérjét eszem és ugye 500kcallal,az éhezésnek számít?



2018. jún. 22. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
igen, és lebomlik az izomzatod, ami miatt nem fogod tudni az CH-t elraktározni, és zsírba fog lerakódni. Ne diétázz, hanem sportolj és izmosodj!
2018. jún. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1-est nem igazán értem, de sebaj.

A zsír túl kevés. A fehérje is lehet kicsit több. A szénhidrátot nem kellene ilyen drasztikusan levinni, ha nem vagy beteg tőle. Ez nagyon kevés kalória, főleg, hogy nem is vagy túlsúlyos. 22-es BMI a normál kategória közepe, ideális testsúly. Ha nem tetszel magadnak, inkább izmosodj.

2018. jún. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Mindenképpen koplalás, annak összes hátrányával, izmot fogsz bontani (hacsak nem vagy nagyon izomsorvadt már eleve).


MIÉRT? A testednek meg kell kapnia, ami neki jár, hogy működj.


A zsír, a fehérje kevés, a ch mindegy, ha bírod a keveset, de valamiből kell kalória is.

2018. jún. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Én csak azt nem értem, hogy jött ki az 500 kcal. 60g szh 240 kcal, 20-25g zsír 180-230 kcal, 40-60g fehérje 160-250 kcal. Ez ugye alsó hangon is 600 kcal...na de nem a matek a lényeg, ne csináld ezt a szervezeteddel, ha később nem szeretnél mindenféle anyagcsere zavarokat és miegyebeket. van rajtad, mennyi, 5 kiló "felesleg" max? tényleg megéri? egyél normálisan, mozogj és aludj eleget, ennyi a "titok"
2018. jún. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Ez EGY étkezésre elég lenne kalóriaügyileg, de egész napra nem, ez igenis KOPLALÁS!
2018. jún. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja és mellé minden nap sportolok pluszba 40-45percet. Ha edzek és csak ennyi fehérjét eszem akkor is izmot bont?

És amúgy nem mindig eszek 500kcalt csak az a max! chból,zsírból sem szoktam annyit bevinni,csak annyi a max amit még tudom,bevihetek.

De előfordul,hogy megvan az 50g fehérje,s mellé 10-15g zsír, a ch meg 40g körüli.

2018. jún. 23. 05:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha edzel is, akkor még több fehérje kellene, mondjuk 100 g. Zsírból és szénhidrátból pedig annyi, amennyi jólesik, hiszen, mint már mondtam, nem kell fogynod. Ha van is rajtad egy pici felesleg, azt egészségesebb módszerekkel is le lehet adni.

De gondolom, téged nem igazán érdekel, mit irkálunk ide. Nem te leszel az első, aki majd pár év múlva azzal tér vissza, hogy éppen anorexiából gyógyul, hogyan tudna ismét egészséges lenni és normálisan enni, miért nincs még mindig menzesze stb. (Gondolom, lány vagy.)

#2

2018. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

50g fehérje és kevés izom mellett már valószínűleg elég kicsike lehet az izombontás, ha van is, de azért biztonságosabb többet enni, ha rendesen, mondjuk 1500 kcallal szálkásítasz.

500 alatt majdnem mindegy, mindenképpen fokozottabb izombontás lesz, akkor is, ha csak fehérjét eszel, a koplalás már csak ilyen, annyira iszonyúan energiahiány van, hogy nincs keret a költséges izmok fenntartására, amíg van nélkülözhető, bontja a test. Sok izomnál ez fokozottabb, kevésnél már lassabb, de a kicsi izombontást is jó lenne elkerülni, nem beszélve a nagyon durva koplalás más, súlyosabb hátrányairól.


De persze nemcsak fehérje kell. Zsírra is szükséged van és a cukornak is jönnie kell valamiből. Valamiért a test nem elsősorban zsírból veszi, vígan bont izmot is, hogy glükóz legyen...

2018. jún. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Vigyél be 1,3xttkg ch 0,5xttkg zsír 2xttkg fehérje, ez nálad most 84g ch 32g zsír és 130g fehérje lenne, kezdd el ezt enni és ha már nem fogysz csak csökkentsd a szénhidrátot egy kicsivel és így tovább, amíg le nemvan fogysz.

Sok sikert!

2018. jún. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!