Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért írják sokan, hogy az...

Miért írják sokan, hogy az 1200 kcal az nagyon kevés?

Figyelt kérdés

Én vígan elvagyok ennyivel. Sőt! Van amikor ennyi se jön össze.Ezért sem értem, hogy akik 1200 kcal-al próbálnának fogyni levannak hurrogva hogy az nagyon kevés. Pedig akármilyen műsort néztem vagy neten is mindenhol az 1200 kcal-t mondják csak itt látom hogy kivétel nélkül levan ez szólva minden kérdésnél.


Pl mai napom:


Reggeli:


-4dl tejeskávé édeskével

-Teljes kiörlésű zsemléből meg 100gramm csirkemell sonkából szendvics, kettő nagy paradicsommal


Uzsi:

-Jókai Bableves (400g)


Vacsi:

-Sült csirkecomb(145g) rizibizivel(90g)


És így is hogy egésznap rendes adagokat ettem és maximálisan jól vagyok lakva így is 1078 kcal az egész.


160cm/58kg

Rohangálós, sokat állós munkám van.



2018. jún. 22. 18:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Az agyi tevékenységek is bele vannak számolva. Ha valakinek olyan nincs, akkor nyilván kevesebb kalóriával is beéri.
2018. jún. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
1200 alatt koplal a szervezet. Te konkrétan koplalsz. Tápanyag beviteled is nagyon kevéske. Sőt.
2018. jún. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Az elsőé a nap hozzászólása. :-D
2018. jún. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Nem vagyunk egyformák. Nem mindenki 160 centi. Én 190 vagyok és férfi nekem a WHO ajánlása szerint 2800 kalóriát ajánlott fogyasztanom. Neked csak mondjuk 1500-at attól is messze vagy de te majd 15-20 év múlva fogsz ennyitől valami hiánybetegségben meghalni én meg konkrétan éhen halnék.
2018. jún. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
1200 kcala kórházi fekvőbeteg étrend és ez a minimum.De nyilván te jobban tudod.
2018. jún. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%

Ez több, mint 1200 kcal, 1300-1400.

És talán mellette is volt valami, amit nem számoltál, vaj a szendvicsre, zsiradék a hússütéshez? Light kóla?

Édeskéből és ún. nullkalóriás dolgokból is összejön 30-40 kcal észrevétlenül.

Egyébként és sem vagyok képes megenni rendszeresen napi 1500-at, 1150-1350 körül szokott összejönni, én is 160 centi vagyok, 1500-zal hízok.

Nők anyagcseréje eleve sokkal lassabb, mint férfiaké, egy 58 kg-os, 160 centis férfinak másfélszer annyi kalóriára van szüksége, mint egy nőnek. Főleg egy boldog nőnek.:) Ha boldog vagy, nem vagy étkes.

2018. jún. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
10%

Egyébként nekem most a netes kalkulátor 1206 kcal dobott ki alapanyagcserére.

Különben érdemes utánaolvasni, hogyan alakult ki a kalóriatáblázat... semmi köze az emésztéshez, és emiatt a fogyókúrához sem.

Nyilván ismertek több tucat fogyási módot, ami nem kalóriaszámlálás alapú.

Arról is nyilván van tudomásotok, hogy sok**evő, aki 0 kcalt visz be, nem fogy egy grammot se.

Én 2**evőt ismerek összesen személyesen, és egyikük sem fogyott semmit se.

Ennyit erről az egész kalóriaelméletről.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2018. jún. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
14%

Mostanában inkább akkor berzenkedtem, amikor 100 kilós férfiaknak ajánlgattak 1200 kcalt... Persze másoknak is roppant kevés, egy normális, fogyni vágyó, sportoló embernek ez szinte tuti koplalás. Van, akinek belefér, hogyne, de alapból mindenkinek ezt ajánlgatni, ez irritál, mert én tudom, hogy 62 kilósan is kikészültem 1300 kcaltól, ha alig moccantam is. S hátha valaki befolyásolható és azt hiszi, alig kell ennie. Így is rengeteg koplaló ember van, nem kell fokozni a számukat és mindenkinek ilyen semmi kalóriát próbálni lenyomni a torkán.


Az, hogy valaki éhes vagy jóllakott, még nem mond sokat arról, hogy koplal-e. Nem mindenkinek jelzi a szervezete, hogy kevés a bevitel, csak csendben szenved, anyagcserét lassít vagy majd egy ponton kicsit kiakad.

Egyes emberek soha nem éhesek. Nekem sem igazán volt valódi éhségérzetem hónapok óta. Van ilyen. Szerencsére érzem, ha enni kell, az nagyon szürreális, ha nem érzünk semmit, csak eszünk, mert már egy napja nem ettünk vagy efféle.

2018. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%
Azért a természeti törvényeket kevesen tudják kikerülni, úgyhogy de, számít a kalória, én egyetlen fogyási módszert sem ismerek, amiben ne tenné. Aminek az a híre, azon is simán hízik az, aki túleszi magát, mágia nem igazán létezik.
2018. jún. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én pedig azt mondom, a kalóriának, mint mesterséges fogalomnak nincs köze a természeti törvényekhez.

Nem csak én mondom, a szakirodalom is.

2018. jún. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!