Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Harmadik hónapja egészségesen...

Harmadik hónapja egészségesen táplálkozom. Sok fehérje kevés szénhidrát. Fogytam 8 kilót. Kb. napi 1400 kalóriát ettem. Most vissza bíztam 2 kilót. Lehet keveset eszek?

Figyelt kérdés
Vajon azęrt, mert a szervezetemnek tényleg 1600 kalóriára lenne szüksége? Kiszámoltam korom, magasságom, jelenlegi súlyom után.
2018. júl. 18. 14:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem bíztam,hiztam
2018. júl. 18. 14:26
 2/7 anonim ***** válasza:
igen, lehet hogy ez is kevésnek számít nálad, mert gyors az anyag cseréd
2018. júl. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt honnan tudhatom, hogy gyors vagy lassú az anyagcserém?
2018. júl. 18. 16:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Most? Az mit jelent? Hirtelen a kúra abbahagyása után? Vagy hetek elteltével? Csak a súlyzod nőtt vagy szűkek lettek a ruháid is? Nem mindegy.


Egy-egy kúra abbahagyása után a szervezet visszatölti a kiürített glikogén raktárakat, visszaszedi a vizet, ebben semmi különös nincs. Ennek pont a fordítottja történik, amikor elkezdesz egy kúrát és az első héten lemegy két kiló. Egyik esetben sem zsír ez a hízás vagy fogyás.

2018. júl. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Életmód váltás, nem kúra..mindent folytatok, ahogy eddig csináltam mégis többet mutat a mérleg

Tornázok is mellé,kardozók heti 4-5 alkalommal.Nem lettek kisebbek a ruháit,csak a mérleg zavar

2018. júl. 18. 19:38
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Az, hogy magasabb a sulyod, nem jelenti azt, hogy ennyivel tobb a zsirod. A sulycsokkenesnel es novekedesnel is a trendet kell figyelni, nem az ingadozast napokon belul. Sok minden befolyasolja a sulyodat, felfele es lefele is, akar jo par kiloval.


(1) Stressz - az extra kortizol, amit a stressz termel sok folyamatot indit el a testben, amik kovetkezteben vizet tart vissza, igy a stressz ideiglenes sulynovekedest okoz, mig a nyugalom sulycsokkenest. De ez viz, nem zsir.


(2) Izomfajdalom - egy kemeny edzes utan az izmokban apro repedesek keletkeznek, amit meg kell a testnek javitani, ez hasonlo reakciot valt ki, mint barmely gyulladas. Ez a folyamat tobb folyadekot vonz a gyulladt teruletre, ami megint csak sulynovekedest okoz. De ez viz, nem zsir.


(3) Alacsonyabb vagy szokottabbnal magasabb szenhidrat bevitel - aki dietazni kezd, annak a glikogen raktarai elkezdenek kiurulni. Minden egyes gramm szenhidrat 3 gramm vizet tart magaban, igy amikor ezek a szenhidratok elkezdenek a majbol es az izomszovetbol felszabadulni, akkor a vele vonzott viz is kiurul. Ugyanez a forditottja, amikor valaki dieta utan megint elkezd tobb szenhidratot enni, ezek szepen visszakerulnek a raktarakba, vizzel egyutt, sulygyarapodast okozva. De ez viz, nem zsir.


(4) Sos etelek fogyasztasa - minel sosabb az etel, annal tobb vizet tart vissza a test, igy ez ideiglenes sulynovekedest okoz. A forditottja megint csak igaz, aki dietazni kezd, kevesebb sos etelt eszik, a test kevesebb vizet tart vissza. De ez viz, nem zsir.


(5) Menstuacio a nok eseteben - rengeteg hormonalis valtozas megy vegbe, ami megint csak azzal jar, hogy a test tobb vizet tart vissza. Menstruacio utan ez visszaall normalisra. De ez viz, nem zsir.


A testunk rengeteg vizet kepes vesziteni, amikor dietazni es mozogni kezdunk, es sokat tud visszatartani, ha hirtelen szar kajat eszunk es stresszelunk. Egyik sem jelenti a zsirszovet mennyisege valtozik. Hetente max ketszer erdemes a sulyt figyelni, es a trendeket. Egy het alatt meg nincs trend. Talan egy honap mulva mar lesz. Addig is ott a centi, az mutatja, hogy mennyit csokken a testunk merete.

2018. júl. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked! Ez szuper válasz volt👍Végre valaki tud normális válaszokat adni
2018. júl. 18. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!