Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy lehet, hogy odafigyelek...

Hogy lehet, hogy odafigyelek a kalóriabevitelemre, kevesebbet eszek, de hízok fogyás helyett?

Figyelt kérdés

Nemrég jöttem haza nyaralásból, és bár előtte sem voltam megelégedve a súlyommal, nyaralni nem fogyókúra miatt megy az ember, szóval két kilóval nehezebben jöttem haza. Azóta nagyon odafigyelek, reggelire 100-150 kcal sonkás szendvics valamilyen zöldséggel (paradicsom, paprika, uborka, ilyesmi), kis adag ebéd max 6-800 kcal értékben, vacsora meg kb ugyanaz, mint ebédre. Nasi, péksütik nincsenek, cukros üdítőket sosem ittam, most sem teszem, kávé az egyetlen, amit fél kiskanál cukorral és egy löttyintésnyi tejjel iszok, mert az irodai édesítőszertől (fogalmam sincs, mi van ott) megy a hasam, meg amúgy is zavar az édesítő íze. Amúgy magamra főzök, szóval elég tudatosan tudom megválogatni az alapanyagokat, bulgurt vagy kuszkuszt használok rizs és krumpli helyett, csirkét, halat vagy zsírszegény marhahúst készítek általában kevés olajon (az is olíva), sok zöldséggel és rostban gazdag köretekkel, szóval nem tartom egészségtelennek magát a kaját, amit eszek, csak általában nagyobb adagokat fogyasztok el. Süti, fagyi alkalmanként, de inkább havi 1-2 alkalomban mérhető, nem heti szintű.


163 cm vagyok, 65 kg (64,8 voltam amikor hazaértem a nyaralásból, az előbb mértem magam, akkor meg 65,7-et mutatott a mérleg). Egyelőre még nem sportolok, de a számok akkor sem jönnek ki, a matek valahogy nem így működik. Kevesebbet eszek, ugyanannyit (nem) mozgok, és hízok? Ez vajon hogy lehet?


Korábban is volt már, hogy kicsit megugrott a súlyom, akkor pár nap odafigyelés után már rendeződött 1-2 kilóval, gondolom a víz lement rólam picit, most is valami ilyesmire számítottam, nemhogy 1 kiló növekedésre... Mindezt 3 nap alatt. Másik irányba szeretném ezt a mozgást, mit rontok el?


2018. júl. 18. 19:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy általánosságban 10-15 kilót szeretnék fogyni, amihez be szeretném iktatni a mozgást az életembe, azért írtam, hogy "még" nem sportolok.
2018. júl. 18. 19:23
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Ez nem hízás nyugi, ha híznál akkor meg túl keveset eszel, és lassul az anyagcseréd.
2018. júl. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Meg a fogyás nem egy gyors folyamat, és mivel alig van felesleged ezért nehéz leadnod
2018. júl. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan kis eltérés, hogy böven belefér a napi ingadozásba is, de ha netán menzesz elött/alatt vagy, akkor akár 2-3 kg pluszt is okozhat.

Meg melegben a szervezet jobban visszatartja a vizet és ez is okoz pluszt hízás nélkül.

2018. júl. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1600-1800 kcallal mozgás nélkül könnyedén tarthatod az ekkora súlyod, ez reális. Olyan is van, hogy sokkal több evéssel ugyanúgy tartasz súlyt, bár ha tényleg zsírban híztál kilókat hamar, akkor te nem vagy ilyen genetikájú.


A másik lehetőség, hogy most épp vizet tartasz vissza s lennének még ötleteim, de azt sem tudom, mióta van ez. Mert ha nem 1 hónapja csinálod, akkor ne csodálkozz, a testsúly túlzottan ingadozik ahhoz, hogy tutira megjelenjen a fogyás az első hetekben. Az a tipikus, sőt az első héten különösen sok lehet a fogyás (főleg erős szénhidrátcsökkentéskor), de van kivétel.

2018. júl. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem jól eszel.

Próbáld meg azt, hogy ugyan ezt az ételt mennyiséget amit itt felsoroltál, nem 3 étkezésre osztod fel, hanem mondjuk 5-6ra. Naponta minimum 5x étkezz, keveset.

Hidd el, egy hónap múlva már látni fogod az eredményét.

2018. júl. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!