Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan folytassam tovább a...

Hogyan folytassam tovább a fogyást és vessek véget a sok evésnek?

Figyelt kérdés
Év elejétől kezdve sikerült 18 kilót fogynom. Viszont az utóbbi időben elkezdtem újból annyit enni mint régen,nagyrészt lelki okok miatt, és már visszajött 4 kg. Most észbekaptam, hogy ennek így nem lesz jó vége ha így folytatom, de semmi akaraterőm nincsen jelenleg. A sportot nem hagytam abba. Mit tehetnék hogy újra összekapjam magam? Még 10 kilót le kéne adnom legalább. 19/L
2018. júl. 29. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Szép teljesítmény!

Ne egyél azért mert vannak gondjaid, igaz nem tudom mik nálad ezek a lelki okok, de ezeket tedd félre, és koncentrálj magadra.

Gondolj arra hogy milyen büszke leszel magadra és milyen jó alakod lesz.

Kezdj mindig kicsit kevesebb adagot enni és így térj vissza a normálishoz.

Pl: Reggeli: Főtt tojás, Barna kenyér, Sok zöldség, Pulykamellsonka

Ebéd: Amit főzöl ,de mértékkel

Vacsora: Joghurt, szendvics, ebéd maradéka

Ha nassolni van kedved akkor gyümölcsöt egyél .

Hagyd el a cukros vizet és csak sima ásványvízet igyál , ebbe tehetsz citromot és gyömbért is , ez segíti az anyagcseréd.

A mozgás is nagyon fontos, próbálj meg minél több időt sportolni.

Sok szerencsét.

2018. júl. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg jól csináltál valamit, ha ennyit fogytál (vagy csak erős voltál és bírtál egy rosszabb módszert, igazán nem tudhatom)... Ahhoz kellene visszatérni, nem? Te tudod, hogyan sikerült először.

Az mindenképpen fontos, hogy akarj fogyni, legyen némi önuralmad. Nálam megfelelő étrend is kell, különben semmi esélyem, amikor összekapom magam, akkor igyekszem a többé-kevésbé kemény, de élvezetes és személyre szabott diétámhoz visszatérni (bár alapvetően nem megyek tőle messzire, pár év alatt beleszokik az ember az életmódváltásba, ha az megfelelő neki). Az remek, hogy megmaradt a sport (ilyenkor én azzal vigasztalom magam, hogy legrosszabb esetben izmosodni fogok :D persze ahhoz sem ehet az ember akármennyit).

Határozd el magad és ha pl. csak enned "kell" lelki okokból, de mindegy, mit, akkor inkább lightos cuccokat eszegess akkor, amikor nem is vagy éhes, annyi zöldségnek van most szezonja. Vaktában írok ezt-azt, mert tényleg nem tudom, mégis hogyan néz ki nálad a lelki túlevés...

2018. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pscihológus kène szerintem neked.. vagy egy olyan eszköz, ami eltereli a rossz gondolataidat.

Ezt neked kell megtalálni!

Nekem az edzés segített

2018. júl. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is pszichológusra gondoltam. De ha ez elsőre túl nagy lépés, akkor ajánlom az Éhes lélek gyógyítása c. könyvet Lukács Lizától. Nem csak a tipikus étkezési zavarok, de minden más is benne van, hogy miért is kompenzálunk kajával. Nekem nagyon hasznos volt, amikor olvastam.
2018. júl. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!