Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 100-150 kalórián élni egy nap?

100-150 kalórián élni egy nap?

Figyelt kérdés

A nővérem (ő 26, én 24) elkezdett fogyókúrázni. Napi max 150 kalóriát eszik. Először amikor mondta, csak ráhagytam mert azt hittem, hogy két nap után nekiugrik a hűtőnek annyira ki lesz éhezve. Viszont nem így történt és már két hete eszik így és mintha napról napra elszántabb lenne. Szerinte nem lesz baja, mert van ereje sportolni is és szed vitaminokat. Viszont az arca szurkés lett és karikás a szeme alatt. Persze gyorsan fogy, de ennyi kalória még egy anorexiásnak is kevés.

Mit csináljak? Halgassak rá és csak akkor aggódjak ha már vészesen lefogy? Most valahol 100 kiló fölött van.



2018. aug. 12. 01:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Majd az orvosok amikor a karjába szúrják az infúziót tuti letolják, hogy miért volt ennyire ostoba.

Komolyan még a haláltáborokban is többet ettek a rabok.

2018. aug. 12. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Érdekes módon a fogyókúrázók biológiai ismeretei óvodás szinten vannak. Az étel bevitel nemcsak az energiabevitelt szolgálja, hanem a belső szervek, így a belek normális működését, az epeelválasztást is. Ő most csak a hirtelen lecsökkent vércukor szint mellett csak a rosszullétet észleli, ezért elszántabb, mert azt hiszi, hogy most a jó úton van, hiszen szenved. Majd jönnek a spontán izomremegések és feltehetően bekövetkezik egy kis eszméletvesztés is. Aztán nem kell csodálkozni, ha majd elkezd görcsölni az epéje, mert nincs epeürülés.

Gyors sikert nem lehet elérni, a fogyás lassabban következik be, mint a meghízás és általában az ételből azt a mennyiséget/térfogatot érdemes bevinni, mint korábban, csak kevesebb energia tartalommal. A nővéred jelenleg éhezik, de hát vannak emberek, akik szenvedni akarnak....

2018. aug. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom olvasgassátok a lifetilt oldalát. Aranyosak az ilyen típusoknak van leírva- miért csinálnak hülyeséget. Tinikorombam én is koplatam-sőt hülye anyám! Bíztatott is rá! Napi kajám 2 szelet pufi rizs volt 1 szelet párizsival és 1 natur joghurt. Plusban koplalós napokat is tarthattam. Eredmény:fogytam-de ahogy rendesen ettem vissza is jött. Buta nővéred azt éri el,hogy a 40.fok melegben szépen összeesik. Remélem Te nem így csinálod!
2018. aug. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó, hogy szed vitaminokat, kár , hogy azokból kb semmi nem szívódik fel kaja nélkül. Ha egyre elszántabb, az már pszichológiai probléma. Innen kezdődik majd, hogy a 150 kcal-t is sokallja, és nekiáll vízbe áztatott vattát enni, hogy ne legyen éhes, de kalóriát se vigyen be.
2018. aug. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért, mit tudnál csinálni azon túl, hogy elmondod neki, nagyon veszélyes, amit csinál? Ha tényleg csak ennyit eszik, abból hamar kórház lesz.
2018. aug. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez kb két balatonszelettel egyenlő
2018. aug. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a reggelim ennek több mint a duplája. Ès igy is fogyok pedig csak 75 kg vagyok.heti 1 kilo fogyás megvan így is. Hosszútávon ne izgulj nem fogja csinálni mert hamar kórház lesz a vège. Habár nagyon nem hiszem el hogy 2 hete így eszik ès mellè van ereje a sportra is. Nekem 1000 kcal is kevès ha sportolok nemhogy 100. Vagy eszik titokban vagy valamit nem jól számol.
2018. aug. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Ez amúgy anorexia, igaz, hogy ő túlsúlyos de a leírtak alapján az lehet. 150 kalória? Nagyon kevés.


A fogyókúrázok sajnos nagy többségben tényleg csak a kalóriát nézik, és ezért esznek nagyon keveset, pedig ez nem egyenlő a tartós fogyással.

Én is ilyen voltam, pedig csak azon akadtam fel, hogy elértem az 50 kg súlyt, és én is elkezdtem napokig nem enni semmit, vagy nagyon keveset, és csak az lett belőle, hogy vízből és izomból vesztettem a súlyom. Később meg vissza jön úgyis. Az orvos szerint kezdődő anorexiám volt. Most 48 kg vagyok és normálisan eszem és sportolok, és a kilók sem jönnek vissza. Én azt javaslom, hogy segítsetek azal, hogy megmutatjátok neki a rendes táplálkozást. Neki nem diétáznia kell hanem életmódot váltania.

2018. aug. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#7: Hihetetlennek tűnik, de sokan képesek erre. Még sokkal hosszabb távú anorexiások is képesek a semmi ételük mellé "sportolni" (inkább csak szánalmas kis lötyögés a majdnemcsontváz részéről, de mozognak). Haláltáborokban kemény fizikai munkát végeztek kevés étellel. Bámulatos az ember.

Én 1300 kcallal már egy rövid sétáról alig tudok hazajönni 2 nap után, de szerintem ez a szervezetem jogos hisztije, mindig utálja, ha keveset eszem s motivál a többre :D Evolúciósan nagy baj lenne, ha 1-2 hét éhezés mellett nem tudnánk alapfokon mozogni.

2018. aug. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Eredetileg vízböjtnek indult, de azt feladta kb. a harmadik napon. Majd ebből lett az, hogy szerinte nem a kalóriahiánytól hanem a sóhiánytól lett rosszul (???) de ha eszik egy keveset akkor ezzel pótolja. Így dél környéken megiszik egy fél pohár kókuszvizet majd megeszik estére egy narancsot vagy pár szem kovászos uborkát (szigorúan csak pici darabokra vágva fogpiszkálóval!) vagy egy pohár cukormentes mandulatejet.

Az a baj, hogy elég makacs. Pár éve úgy döntött, hogy kijön Angliába kb. semmi pénzel/nyelvtudással/segítséggel. Akkor próbáltuk lebeszélni, hogy ez így nagyon veszélyes, de nem hallgatott ránk. Rá 2 évre én elvégeztem egy kereskedelmi képzést, de ebben a kisvárosban ahol laktunk nem találtam munkát, maximum karácsony környéken egy hónapra. Ekkor felajánlotta, hogy költözzek ki hozzá. Sokat köszönhetek neki és mivel a szüleinkre nem nagyon tudunk számítani (sosem hallgatnak meg minket, szerintük csak nekik lehet problémáik) és barátaink se nagyon vannak itt kint így egymás támaszai vagyunk. Ezért is aggódok most nagyon érte, mert látom, hogy mit csinál, de nem hallgat rám. Szerinte jól van és van energiája és így karácsonyra 50 kilótól meg tud szabadulni és majd csak azután kezdjek aggódni, ha nem áll le...

2018. aug. 12. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!