Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy kell rizsnél kalóriát...

Hogy kell rizsnél kalóriát számolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

AZ lenne a kérdésem, hogy például rizsnél főtt vagy nem főtt állapotban számít a 100g-ra a kalória?

Második kérdés. Vettm dobozolt sonkát és azt írja, hogy a netto tömeg 100g. Kivettem a dobozból és megmértem és a benne lévő étel 350g körül volt. Ez micsoda?



2018. aug. 12. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a víznek nincsen kalóriatartalma, szóval nyersen kell mérni a rizst.
2018. aug. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Én főtt formában számolom a rizst. 100 g kb 30 g ch, 130 kcal.

És mielőtt valaki beszólna, hogy így nem pontos a mérés, inzulunos cukorbeteg vagyok, szóval ha nem stimmelnének ezek az adatok, màr rég meghaltam volna.

2018. aug. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És például a nyers csirkemell-sült csirkemellnél?:o
2018. aug. 12. 11:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy a lényeg, ha kalóriát számolsz, akkor legyél következetes, mindig ugyanolyan állapotban mérd le az ételt.

Én azért javaslom, hogy szárazon/sütés/főzés előtt mérd le a súlyát és arra számold vissza a kalóriát, mert az ételek nem egységesen veszítenek a súlyukból/nem egységesen vesznek fel vizet, viszont a nyers dolgoké kb. állandó.


Lehet, hogy pl. én amikor sütök egy nyersen 10dkg-os csirkemellet, az sütés után nálam 70 nálad 80g lesz. Ugyanez rizsnél,tésztánál stb. Nem tudod mennyi vizet vesz fel és mennyi lesz a végsúlya.

2018. aug. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha pontosan tudod, hogy mennyi víz van benne, akkor számolhatod főtten is, a fő, hogy az adatok megfelelőek legyenek.

Amúgy mindig a nyers számít, ha az adatbázisok adatait nézed. 100g rizs kb. 350 kcal. Ez kinek 300, kinek 500 gramm főve, nekem mostanában 450, kevesebb vízzel meg sem tudom főzni, rejtély, másoknak hogyan megy, próbálkoztam már zsírral is, akkor is sok víz kellett és ragacsos lett :D Ami nem baj, jó az is. Zsírral készült rizsnél persze a zsírt is számolnod kell, ha pontos akarsz lenni.

2018. aug. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kalóriabázison fent van a főtt rizs kalória tartalma, nagyjából pontos, és ez nekem elég, nagyot valószínűleg sose tévedtem vele, mert nem hátráltatta a fogyást.
2018. aug. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!