Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Elég ennyi kalória bevitel?

Elég ennyi kalória bevitel?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 20 éves nő vagyok. Elkezdem sportolni és most diétázni. 168 cm magas vagyok és 64 kg.

Az étrendem szerint a napi kalória bevitel 1300.

Feherje 137 g

Szenhidrat 120g

Zsir 22g

Mit gondoltok?

Milyen gyorsan fog beindul a fogyas, formalodas?


2018. aug. 16. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Neked kell érezned, mennyi elég, én hasonló számokkal nem működök ennyivel, ez koplalás számomra. De picivel több már elég lehet. Sokaknak viszont kiváló ez a szint, próbáld ki. Csak a zsírt emeld, mert az nem üti meg a kötelező minimumot, pedig nem kell belőle sok. 30-40 gramm azért legyen meg.

A fehérje kicsit feleslegesen sok, azt csökkentheted, gondolom, a szénhidrátot neked már nehezebb eme szintről, bár persze még bőven van hova, ha bírod.


Milyen gyorsan indul be? Igazából ahogy deficitben kezdesz enni, azonnal várható a zsírbontás. Az energiára szüksége van a testednek, nem tud várni napokat sem. Hogy a mérleggel mi lesz, az más lapra tartozik, hiszen a testsúlyunk folyamatosan ingadozik, nem lehet napról napra nyomon követni a zsírból fogyást.

2018. aug. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő ez a kalóriamennyiség, a fogyás azonnal beindul. Fehérjéből a szükségesnél többet fogyasztasz, 100 gramm elég. Az így felszabaduló 150 kalória helyett fogyaszthatsz zsírt és szénhidrátot.
2018. aug. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szabo19950 válasza:
0%
Szeritem nagyon gyorsan be fog indulni a fogyás, viszont ahogy a szervezeted alkalmazkodik hozzá, gyorsan le is áll és tartalékolásba kezd. 1300 kalória szerintem nagyon kevés kezdetnek, mert később nem lesz hova csökkentened. Én a helyedben 1700 vagy 1800-ról indulnék és hetente csökkenteném 50-el, vagy 2 hetente, így nem tud a szervezet alkalmazkodni és ezt a diétát betartani is könnyebb. Igaz, hogy így kicsivel hosszabb időbe telik, de így kevesebb izmot veszítesz és a bőröd is jobban tudja követni a változást.
2018. aug. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!