Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek a napi 5-6 óra...

Beatrix Botos kérdése:

Szerintetek a napi 5-6 óra lépcsőház takarítás, ( Pontosan Naponta 30 emelet plusz 3 nagy Alagsor, Liftel, ) mennyire számítható fel intenzív testmozgásnak? Mennyi kalóriát égethetek kb naponta vele?

Figyelt kérdés
A kalóriabázisom, naponta 1200 Kcal, ír, szerintem ez túl sok °-° Úgy gondoltam hátha van valakinek valami biztosabb tanácsa, Mellé kell tennem, e mellet èn heti 2x max 3 szor 40 perces Fitnessre jàrok, igaz Most egy hónapra szüneteltetnem kellet, egyéb egészségügyi problémák miatt.
2018. aug. 21. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
ahhoz rohangálnod kellene a lépcsőkön hogy intenzív mozgásnak számítson. épp olyan mint a séta.. nagyon dagadtaknál ér valamit de ha csak épp egy kis túlsúlyod van vagy nincs egyáltalán akkor lófsz. szerinted miért van annyi dagadt takarítónő?
2018. aug. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a munkádat ne számold bele.

Csak a pluszban végzett mozgást, az edzéseket.

2018. aug. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
pedig simán van annyi
2018. aug. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1/3 Azt azért nem akarom elhinni hogy semmitsem ér. Hát annyira nagyon nem vagyok "Dagadt" De eléggé ahhoz hogy engem zavarjon, 154cm vagyok ès 70 kg 😑
2018. aug. 21. 20:53
 5/9 anonim ***** válasza:
óránként 200 kcal ennyit a séta is eléget
2018. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Intenzív semmiképpen sem. Valami keveset jelent, de 6 órával felszorozva az is valami. A takarítás azért némi mozgással jár, nem semmi, de az intenzív testmozgás a kemény fizikai munka vagy a futás, próbálj 6 órán át akár csak kocogni, na az más szint.


Az efféle munkákra jellemző, hogy ki tudsz fáradni bennük, de a kalóriaégetése attól még kicsike.


De konkrétan persze nem tudom megmondani, mennyivel számolhatsz. A mozgások nagyon bizonytalanok egyébként is. Fix mozgásnál (szóval amit minden héten elvégzel) ez nem gond, kitapasztalod, hogy mennyi kalóriát kell enned az adott aktivitásod mellé és kész.

2018. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Kár volt #1-est lepontozni, holott lényegében igaza van. A takarítás (legyen az bármilyen) valójában nagyon kevés energiát fogyaszt, viszont rendkívül fárasztó.
2018. aug. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6 óra séta is eléget 1200 kcalt sőt még többet is. a akaritás is
2018. aug. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez nem a hitről szól, hanem a valóságról, a takarítás nem intenzív mozgás. A kalóriaégetésed szempontjából ugyanolyan, mint egy átlagos napi tevékenység, séta, főzés, hajmosás stb.
2018. aug. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!