Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi hány gramm szénhidrátot,...

Napi hány gramm szénhidrátot, zsírt fogyasszak hogy hatásos legyen a fogyókúra?

Figyelt kérdés
A kalória bázis 128g szénhidràtot ajánlott de ez nekem kicsit soknak tűnik. A maximum 40g zsír szerintem reális

2018. szept. 1. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Sulyod, nemed, korod? Ezek nelkul eselytelen megmondani
2018. szept. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
167/70kg 16/l
2018. szept. 1. 13:49
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól tudom napi 65 gr.szénhidrátnál nem lehet több.
2018. szept. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65g ch? Egy tasak rizst ne egyen meg szegeny lany? Mert az kb ki is vegzi a 65g szenhidratot....
2018. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha elkezded látni fogod ahogy eszel hogy nem is olyan sok az a 128gramm
2018. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

55% ch, 20-25% fehérje, 20-25 % zsír. A kalóriakereten belül elfogyasztott makrók aránya. Nálam ez vált be. Ha pl a kereten belül ez 160 g chra jön ki, akkor annyi, de annak a 160 g-nak a 70%-át az ebéddel bezárólag fogyasztom el. A maradék 30 eloszlik az uzsi és a vacsi között.

A ch bevitelt pedig természetesen nem cukrokkal telerakott vackokkal fedezem. Zöldség, gyümölcs, reformköretek (köles, bulgur....), rizs, krumpli, édesburgonya, durum tészta, rozskenyér, magvas kenyér.

Zsírokat olajos magvakkal igyekszem fedezni (dió, mogyoró, mandula, lenmag...)


Nálam ez vált be és jó ideje tartom is.

De nem vagyunk egyformák, ezt hangsúlyozom még egyszer.

A ch-t drasztikusan csökkenteni egyébként sem jó ötlet. Persze erről is megoszlanak a vélemények, tapasztalatok.


Amit esetleg még ki lehet próbálni, ha a fehérjét szinten tartod és a ch zsír arányával játszol. Ezt szénhidrát hintáztatásnak nevezik. Heti két alkalom, mikor alacsonyan van a ch (nem egymás után) heti egy, amikor magasan, a többi napon marad az aranyközépút.

Ezt ki kell tapasztalni, hogy mi válik be és mi az, ami tartható is.


És nagyon fontos a mozgás.

2018. szept. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amennyi jólesik s amennyivel jól fogysz. Nekem ez sok ch, de fogyni 200-zal is tudok, ha eleget mozgok s nem szállok el a zsírral, hanem az megmarad 100 gramm körül (ennyi ch mellett nekem ez kihívás, bár gyümölcsszezonban megoldható). Jóval kevesebb kalóriával nekem nem működik a dolog. S vannak nálam jóval nagyobb kalóriaigényű emberek. Aki lemozogja, az ehet napi 600 gramm ch-t és 200 gramm zsírt is, fogyni fog...


De 128 gramm ch szinte mindenkinek kifejezetten kevés minimális zsír és megfelelő fehérje mellett, pláne, ha valami minimális mozgást is végez.

2018. szept. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem (182cm/85kg 47F), 40%ch, 40%zsír, 20%fehérjét próbálom belőni... és kalóriadeficit.

Ezzel január óta 20 kg-ot fogytam.


A mozgás hasznos (főleg amikor már a B oldal forog), de attól NE VÁRJ CSODÁT (hacsak nem maratonokat futsz).

A "létfenntartás" visz el sokat.

2018. szept. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!