Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Le szeretnek fogyni! Mennyi...

Le szeretnek fogyni! Mennyi honap alatt sikerülne?

Figyelt kérdés
Le szeretnek fogyni. Mar egy csomoszor belekeztem a par napos dietakba de nem sokra mentem veluk, a nap vegere csak kieheztettem magam es majd osszeestem. De most mas irányba szeretnek haladni. Tartósan leakarok fogyni. Ha tudnal tanacsot adni privatba akkor irj pls es oda leirom a reszleteket vagy ha esetleg valami etrendet is tudnal irni azt megkoszonem. Kb 10 kg feleslegem van es 160 cm vagyok korulbelul

2018. szept. 17. 16:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Az étrendnek valamelyest személyre szabottnak kell lennie. Sokszor láttam már, hogy egyesek boldog-boldogtalannak a vegán vagy a ketogén étrendet ajánlgatták (csak hogy két megszorítóbbat említsek, de ezeket tényleg sokszor láttam) - vagy akár a saját kis stílusukat, miközben semmit nem tudtak a kérdezőről 1-2 alapadaton túl.

Jó eséllyel van fogalmad a saját ízlésedről s arról, hogy mire alapozva érzed magad jól, mi ad energiát... Ezek elég fontosak. Ha a családomban megcserélnénk a tipikus étrendeket, mindenki rosszul lenne 1-2 napon belül, míg a sajátjával mindenki boldog.


Jó, hogy feladtad a semmire se jó koplalós bárnapos ámításokat, ideje, hogy keríts egy jó, tartós életmódot, amit sok évig követni tudsz (a fogyás idejére persze szigorúbban). Mozgás, jó étrend, megfelelő kalóriakeret.

Ne éheztesd ki magad soha. Ha este kimerült kerettel éhezel, akkor valószínűleg nem jó a keret, az elosztás, az étrend, a mozgás s valamit változtatni kell. Nagyon ritka lehet az, hogy valakinek elkerülhetetlenül éheznie kell fogyáskor, de akkor is csak komfortérzet csökkenés szintjén, összeesésnél valószínűleg koplal az ember, aminek számtalan hátránya van.


Ha bírod az általánosítás és szűkszavúság teljes hiányát, írhatsz, megpróbálok segíteni, de ez főleg rajtad múlik, hisz te ismered magad jobban s te tudsz kipróbálni dolgokat. A saját étrendemet is sokáig fejlesztettem, mert amit elképzelünk, azt nem feltétlenül tolerálja a szervezetünk.

2018. szept. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!