Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A szénhidráot vagy a kalóriát...

A szénhidráot vagy a kalóriát kell csökkenteni a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

2018. szept. 17. 22:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

persze hogy elírtam -_-


Szóval: a szénhidrát bevitelt, vagy a kalória bevitelt kell csökkenteni a fogyáshoz?

2018. szept. 17. 22:05
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Mindkettőt.
2018. szept. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Az toled fugg...


Kinek mi valik be, valkinek siman kcal deficittel megy a fogyas, valakinek a ch-ra is figyelnie kell a kevesebb kaloria mellett. Ki kell tapasztalni.

2018. szept. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Kalóriadeficitet kell létrehozni. Extrém esetben akár növelheted is a kalóriát is, a szénhidrátot is, de akkor aztán rendesen meg kell emelned a kalóriaigényedet...


Normál esetben persze a bevitt kalória is szokott csökkenni. A szénhidrát alapvetően irreleváns, elég, ha a kalóriadeficit rendes, de ez a kettő azért összefügghet, egyeseknél igen nagyon.

Akinek eleve nincs mit csökkenteni a másik két makrón, annak muszáj a szénhidrátot csökkentenie kalóriacsökkentéskor.

S akit a szénhidrát nem laktat, annak is előnyös azt levinni. Nekem a szénhidrátcsökkentés régen igen alapos kalóriacsökkentést (a zsír is csökkent vele) és jelentős jóllakottságnövelést jelentett, miközben deficit jelent meg a semmiből. A többségnek ennyire kirívóan nem működik hatékonyan a dolog, de azért segít.

Ma már nálam is enyhébb a hatás, de azért határozottan van.


Aki viszont eredetileg sok zsírt és sok szénhidrátot evett s érdekes módon bizonyos szénhidrátok laktatják remekül, a zsírt pedig nem is igényli nagyobb mennyiségben, annak a zsírt érdemes csökkenteni.


Sokunknak pedig mindkettőt, a szénhidrátot és a zsírt is, amivel a kalória igen jelentősen le tud esni, de szükség van rá.

2018. szept. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
A kalóriát, de ennek folyományaként valószínűleg a szénhidrát is kevesebb lesz.
2018. szept. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Elsösorban a kalóriát, de ezzel együtt vagy a szénhidrátok vagy a zsírok mennyisége is csökken, különben nem lehetséges.

Az viszont egyéni, kinek mi hasznosabb, a 76%-os válaszoló a relatív sok zsír, kevés szénhidrát mellett fogy, nekem éppen fordítva, amióta a szénhidrátokat alaposan megemeltem a zsírok rovására, azóta indult be a fogyás.

De fogyni csak kalóriaminusszal lehet, ez egy alapszabály.

2018. szept. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
50%
Szia. Az én tapasztalatom annyi csak, hogy semmi pékárú, tészta, cukor, krumpli. Nehéz megtalálni azt amival ezt pótolni tudod, de nekem 8 hónap alatt 28 kg ment le.
2018. szept. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kalóriát. A szénhidrátot csak akkor, hogyha eddig túl sokat ettél. Persze nem ránézésre, hanem kiszámolva.
2018. szept. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
78%

Szia!


Én 24 kg-t fogytam azzal, hogy a szénhidrátbevitelre figyelek, és nem a kalóriára!


Egyébként a maktotápanyagok helyes napi bevitele:

fehérje: 1-1,5 g/testsúlykilogramm (hal, szárnyas, marha)

szénhidrát: 1-1,5 g/testsúlykilogramm (elsősorban keményítőmentes zöldségekből, ha fogyni akarsz, akkor viszont csak 1 grammal számolj!)

zsír: 0,5-1 g/testsúlykilogramm (olívaolaj, olajos magvak, kivéve a földimogyoró, az hüvelyesnek számít, valamint kókuszzsír, egyéb növényi olajok pl. lenmag)


Egy étkezésre nagyjából 100-160 gramm húst kell enni, mellé dupla annyi zöldséget (=szénhidrátot).


Nem minden kalória egyenlő, remek példa a popcorn. Nagyon alacsony a kalóriatartalma, ellenben rengeteg benne a szénhidrát, ráadásul nagyon magas a glikémiás indexe.


Nagyon szívesen segítek neked akár privátüzenetben is, tudom, mennyire nehéz elkezdeni, csinálni, van egy csomó receptem is. Alternatívákkal is tudok szolgálni, mit mivel tudsz helyettesíteni (hosszútávon!). :)


22/L

2018. szept. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Előző, ez csak egyetlen lehetőség, nincs olyan, hogy KELL. Nekem 1,5-2 g/ttkg a fehérje s ezt is szoktam javasolni másoknak, persze kicsit alatta is megfelelhet, főleg, ha az ember inaktív, de fogyáskor azért jobb, ha több.

A szénhidrát egyéni, van, aki koplalna 4-gyel is, mert nagy a kalóriaigénye és nem eszik sok zsírt. Tudod, vannak 50 kilós emberek 3-4 ezer kcal kalóriaigénnyel, azoknál megbukik, amit írtál. Bár a te értékeiddel eleve kevés kalória jön ki, a maximális szorzókat alkalmazva is, ami a legtöbbeknek enyhe koplalás.

A zsír szorzója 0,5 és a csillagos ég közt bárhol jó, csak használjuk el. Ma már néha 2 alá is megyek, de ha jó a diétám, inkább 2-3. Nyilván van, aki többel fogy rendesen, de az már nem átlagos kalóriaigény. A 0,5-1 is teljesen jó, de ahhoz tipikusan jóval több szénhidrát kell.


Hús egyáltalán nem kell és olyan sincs, hogy egy étkezésre mennyit kell enni. Különbözünk. Láttam már embereket (nem élőben, de hiszek nekik, mert reális) 300 alatti és 4000 kcalos étkezésekkel is (fogyáskor) és teljesen jól megfelelt nekik a saját stílusuk.

2018. szept. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!