Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány kalóriát kell ennem egy...

Hány kalóriát kell ennem egy nap ha 55-ről 50-re szeretnék lefogyni? (164cm vagyok)

Figyelt kérdés
És milyen fajta ételeket kell ennem ahhoz, hogy ezt megvalósítsam? Kizárólag zöldség és gyümölcs? Vagy vmilyen levest még ehetek?

2018. okt. 9. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2018. okt. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Kevesebbet, mint amennyit elhasználsz. Ehetsz 3000 kcalt is, ha 4000 kcal a kalóriaigényed. Én nem bírok ennyit mozogni, az fájna, de van, akinek összejön.


Nem ételfüggő. A csak cukor miért is lenne jó? Nekem pont a gyümölcsöt és a zöldséget kell visszafognom, többek között, mert pocsékul laktat a szénhidrát (s mert alapból rengeteg zöldséget ennék). Persze a zöldség tipikusan jó ötlet (már amelyik, már amennyi) és van, akit még sok gyümölcs is laktat, az eheti bátran, ha ezzel nem akadályozza a megfelelő tápanyagbevitelt.

Mert cukor nélkül még nem feltétlenül van gond, de a fehérje és a zsír már esszenciális, kismillió fontos mikrotápanyag is van és a gyümölcsökben közel sincs meg minden, inkább cukrosak, némi vitaminnal, rosttal, de sok mindenből vajmi kevés van. A gyümölcsbeli cukor energiának remek lehet, ha olyan fajta az ember, de a napi tápanyagbevitel legyen kiegyensúlyozott.


Mindenképpen szükséged van jó fehérje- és zsírforrásokra. A mikrotápanyagokat még én se nézem tételesen, bár ha azt akarod, konzultálj a Chronometerrel. Szép változatosan eszem, eleget s remélem a legjobbakat (néha, főleg erősen megszorító étrendnél megnézem, hogy kimarad-e valami fontos, amiről tudom, hogy azon az étrenden vagy mindig nehézkes számomra). Ha csak 1-2 ételcsoportot eszel és/vagy igen kevés a kalória, akkor borítékolható, hogy tápanyaghiányod lesz (vagy ha röviden fogysz s előtte jól ettél, akkor csak kimeríted a tartalékaidat ebből-abból). Ezt ne akard.


Konkrétumot tehát nem tudok mondani, de én senkinek sem szoktam 1500 kcal alatti bevitelt ajánlani alapból, inkább mozogj többet, ha ez sok. De ha nagyon jól bírod a kevesebb kalóriát, a több mozgást pedig kevésbé, ebből még faraghatsz párszáz kcalt, mivel viszonylag alacsony és könnyű vagy, gondolom, izmod sincs sok.

2018. okt. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
5%
Kevesebbet, mint amennyit elégetsz, majd amikor eléred a kívánt testsúlyt akkor kb ugyanannyit.
2018. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Gyümölcsön csak a darazsak élnek meg. Figyelj a fehérjebevitelre!

De minek akarsz fogyni? Szerintem jó a súlyod

2018. okt. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Mindent egyél, amit szeretsz és ahogy eddig, csak kevesebbet. Vagy: nekem nagyon bejött az, hogy reggeli- ebéd - vacsora, napi három étkezés. Közben csak víz. Bármit ehettem, és akármennyit, ami és amennyi jólesett. Hamar lement sok kiló.
2018. okt. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

Többiek megmondták...

Tök mindegy mit eszel, csak kevesebbet vigyél be, mint amennyit felhasználsz.

Megjegyzés:55is normális ehhez a magassághoz, 50 pedig már vékony, de ha te így éreznèd jól magad akkor hajrá!

Kezdésnek ha sportolsz egy órát akkor 1700kcalt javaslok bevinni, így hasra ütèsre, de mivel nem látlak, nem tudom mennyit mozogsz, és hány éves vagy így nem tudom pontosan

2018. okt. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!