Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Sárgája nélküli omlett reggeli...

Sárgája nélküli omlett reggelire mennyire jó súlytartós étel?

Figyelt kérdés
3 tojásból csinálnám de egyiknek se tenném bele a sárgáját Így csak 42 kcal lenne 265 helyett. Raknék bele paprikát meg valamilyen zöld salátát. És 2 db abonetett meg csirkemell szalámit ennék mellé. Ez kb 150 kcal lenne. Így beleilleszthetem a diétába a tojást (csak mert nagyon megkÍvántam)?

2018. okt. 19. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább egyél 2 tojást normálisan, mert a sárgája tele van vitaminnal és fehérjével, hasznos az anyagcsere normál működéséhez is. Amúgy se kell kizárni diéta alatt a tojást, mert a magas fehérjetartalmával (aminek nagy része a sárgájában van) sokáig eltelít, vagyis nem támadod le reggeli utan 2 órával a hűtőt.
2018. okt. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a dupla tojássárgájás rántotta a legkiválóbb fogyókúrás étel (igaz, ebédre vagy vacsorára, mivel nem reggelizem), főleg, ha több tojásból van... Mivel remekül laktat s nem eszem egy halom előnytelenebbet utána. Ettől még te lehetsz egészen más, csak próbáltam utalni rá, hogy nem feltétlenül kell lemondani az értékesebb és finomabb sárgájáról, illetve ez egyénfüggő. De mondhatom azt is, hogy az egész napodat kell nézni a saját igényeidhez, nem kiragadni a reggelit, az nem sokat mond. Van, akinek nyolcszor ekkora reggeli kell a helyes működéshez, fogyáskor is.


Ki mondta neked, hogy a tojás csak tömegelőknek van? :D Persze, zsíros, de kalória úgyis kell, a fehérje zsírral és zöldséggel általában jól laktat s ha csak pár tojást eszel, az kalóriában se sok.


A sült fehérje is jó egy éhes és tojáskedvelő embernek, de azért elég sivár, ha engem kérdezel (főleg, ha a zsírt is kisajnálod belőle). De sokan a csirkemellet is megeszik és nem is utálják, szóval ízlések és pofonok :D

Az abonett helyett inkább zabpelyhet dobnék bele, a rántottába szerintem igen jó, talán még a fehérjésbe is (amilyet nem eszem, de tojásfehérjés zabgofrit már ettem és OK volt). Belerakhatsz még rengeteg mindent, én cukkinivel szoktam enni mostanság a rántottát, enyhén sült, de még roppanós, a kis jellegzetes ízével, mmm.

De persze ahogy neked tetszik.

2018. okt. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor nem omlettet, hanem paprikás rántottát készítenél.
2018. okt. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem túl jó...
2018. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!