Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy kb 10x5 cm-es kehelyben...

Egy kb 10x5 cm-es kehelyben levo tejberizs nagyjaból hány kcal?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy tudni kell, hogy mennyi rizs es tej es cukor van benne, de sajnos nem én készítettem ezért nem tudok pontos adatokat, csak a kehely

méretét


2018. nov. 3. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek milyen méretek? Mert ez egy alapterületet jelentene, ami szögletes alakú, de ennek így semmi értelme. Inkább azt kellene megadni, hogy hány dl lehet.
2018. nov. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy kor alaku kehely, az atmeroje kb. 10 cm es a magassaga az kb. 5 cm
2018. nov. 3. 21:46
 3/6 anonim válasza:
Ha pontosan megadod a formáját (ha kehely, akkor gondolom kúp vagy félgömb), ki lehet számolni, hogy hány dl van benne, google segítségével meg megtalálod, hogy 100g (kb. 1 dl) tejberizs nagyjából mennyi kcal. De egyszerűbb lenne, ha lemérnéd konyhmérlegen (ha nincs, akkor meg öntsd át egy sima pohárba, ha azt megtölti az kb. 2 dl. Fölösleges ml vagy gramm pontossággal kimérni, azon az 5-10 kalória különbségen nem múlik semmi.
2018. nov. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
A dolog roppant egyszerű. Mindegyik dobozon ott van a részletes tápanyag-összetétel, s az is mennyi kcal a teljes tartalom, s egységre bontva is. Ilyeneknél 100 g ez az egység.
2018. nov. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem boltiról van szó, akkor a kehely mérete kevés információ.

Térfogata alapján a rizs mennyisége csak megsaccolható, de annak is vannak buktatói. Nyilván főtt rizs, ami megduzzadt. Ennek mértéke fajtánként és a főzés körülményeitől függően nagyon eltérhet.

Tehát ha csak a szemeket vesszük, abban felszívódva akár jelentős mennyiségű víz vagy tej lehet.

De mennyi volt a rizs száraz súlya, s mennyi tej van most az adagban, csak nagyon durván becsülhető meg.

A hozzáadott cukor sem szilárd, elkülöníthető állapotban van.

Legjobb lenne azt kikérdezni, aki készítette. De háziasszonyok ilyesmit nem nagyon szoktak méregetni, érzés szerint készül.

2018. nov. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hat a keszitojet nem tudom megkerdezni, egyebkent hazikeszitesu volt, de hat akkor elengedem, neha napjan csak belefer egy kis "bunozes" :)
2018. nov. 4. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!