Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Akik lefogytak, milyen módszer...

Akik lefogytak, milyen módszerrel tartanak súlyt?

Figyelt kérdés
Elértem a kívánt célt, majd abbahagytam a diétát, egyből jött is vissza rá 4 napra 1 kiló. Gondolom ez normális, de az nem hogy visszatérek a régi rossz szokásaimhoz. Lányok, ti hány kcalt visztek be súlytartáshoz és milyen ételeket esztek? Próbálok figyelni az egészségemre, csak nehéz, tippeket várok. 170 cm vagyok és 70 kg, ezt szeretném tartani.
2018. nov. 6. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezért NEM "diétát" kell tartani, hanem életmódot váltani!

Az ugyan is NEM normális, ha "egyböl visszajön" X kiló!


Az életmódváltást az elért súly után is folytatni lehet ugyanúgy, valamennyivel megemelt kalóriakeret mellett és NEM HÍZOL VISSZA semennyit sem.

2018. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindent eszem, de nem minden nap és nem sokat. Heti 1-2x édesség, máskor max cukormentes kakaó vagy teljes étkezés helyett édes protein shake. Egyszer-kétszer eszem egy nap, sok vizet iszom. A köretet kihagyom, vagy inkább salátázom. Alacsony energiatartalmúak az étkezések. Ha kedvem van, tornázom kicsit, egyébként sokat sétálok. Fizikai munkát is végzek. Mérem magam hetente, ha hízok, jönnek a megszorítások :D
2018. nov. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1800 körül van a kcal igényem, de 1700-ra állítottam be, hogy legyen opciós keret, mivel az 1800-nál sokszor rosszalkodtam, így biztosabb, hogy nem lépem át.

Kenyeret ritkán eszek, felvágottakat se sokszor, szóval az ilyen szendvicsek, reggeli kenyér kolbásszal az, amit kihagyok, minden más normális kaja.

Ma pl. menü: reggeli müzli rizstejjel, tízórai mozzarella, ebéd töltöt cs.comb rizs, uzsonna püspökkenyér, vacsora csirke gyros sütőben sütött sült krumplival. De még majd ehetek, mert ez kevés, és még futni is megyek, ami miatt több lesz a keretem.

2018. nov. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még nem fogytam le, de te sem vékony vagy a számok alapján, ott már össze se lehetne minket hasonlítani, így még igen (kivéve, ha nagyon izmos vagy, mert én nem).

Én életmódot váltottam és eszembe sincs visszatérni a régihez, de nem is tudnék. Régen csak híztam volna tőle, ma már rosszul lennék...

Úgyhogy fogyás után marad az étrend és a mozgás. Max. kicsit többet lazítok (amit most teszek már rég és stagnálok).

Ismerek olyat, aki koplalás után a régi étrendjén tartotta meg szinte a teljes fogyását, de ott ügyelni kellett és hízásnál újra megszorítani, egy jó életmódváltás minden szempontból jobb!


Az, hogy visszajön 1-2 kiló, teljesen természetes, egyeseknél 4-5 is. Ha egyből teszi, az nyilván nem zsír :)


Súlytartáskor olyan 2000-2500 kcalt eszem, miközben fogyni szeretnék, ami ritkán megy, de ennél kevesebbet képtelen vagyok enni pár napon túl. 1800 kcal is elég lenne nulla mozgás mellett. A szervezetem a 69 kilót kedveli, ha nem teszek extrém erőfeszítéseket, odamegy és ott marad.


Mindenféle ételt eszem, de főleg olyat, ami jólesik, amiről tudom, hogy jó a szervezetemnek, laktat és energiát ad. Ezekből nehezebb túlenni magamat, de ma már szinte csak az étkezések száma határozza meg a kalóriabevitelemet, bár az étrendem az étkezésszámra is hat. Nagyobb aktivitásnál sokkal könnyebb az egész, még nehezebbé válik a véletlenszerű túlevés.


Aztán akármilyen jól is megy a stagnálás, szerintem jó ötlet elmozdulni izmosabb, aktívabb irányba, legalábbis megkedvelni egy jó mozgásformát, amit szükség esetén növelünk. Az ember anyagcseréje belassulhat, egyesek bizonyos időszakokban többet esznek, nem árt, ha tudjuk ellensúlyozni ezt, ráadásul mással, mint igen kevés evéssel.

2018. nov. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!