Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ti mennyi fehérjét viszek be...

Ti mennyi fehérjét viszek be a szervezetetekbe?

Figyelt kérdés

Megvan a kcal mennyiség de a makrókon mindég elcsúszok... zsír, szénhidrát nem több a megengedettnél, és a fehérje is nagyon kevés.

Kb 100 gramm fehérje kéne minden nap, de ezt még porral sem tudom bevinni. Túl sok? A baj az hogy 50 körül szokott lenni, ami kevés.

Szóval ti mit észtek? Húst hússal?



2018. nov. 7. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 80-90 gramm közt igyekszem tartani, ami nekem pont jó lenne, de néha úgy 100, sőt 120 fölé megy, mint a huzat, ha nem ügyelek (ha kellene, lazán be tudnék vinni SOKKAL többet is). Ilyenkor általában nem eszem kevés kalóriát, de van, amikor igen. Keményebb diétánál felugrik a fehérje, mivel akkor kevés a szénhidrát és tömény zsírt még én sem szoktam enni.


Nem eszem húst, max. néha, de kemény diétában soha, egyszerűen az én fehérjekeretembe nem fér, de ez nem baj.

Tojást eszem, zöldségeket, olajos magvakat, némi sajtot, néha gabonát... S persze a fehérjebevitelben nem segítő gyümölcsöt és zsírt. Gomba is van, de nem számottevő.


Mindennel jön a fehérje, mindig elcsodálkozom, hogy a kenyérben is mennyi van, persze az aminosavprofilja nem jó, de arról lehet tenni. De nekem sok állat fehérje van, így ezzel nem kell sokat törődnöm.

2018. nov. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hotdamn
2018. nov. 7. 10:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyi lehet a kalóriakereted, gondolom nem kicsi ilyen fehérjemennyiséggel. Nekem 64 g fehérjének kell meglennie. Van, amikor nincs meg, van, amikor jóval túllépem, mint pl. ma. Igazából nekem az dob rajta sokat, hogy ebédre és vacsorára is csirkehúst fogok enni. Délben töltöt csirkecomb, este meg csirke gyros. Azon kívül mozzarella sajtot is ettem tízóraira, abban is van bőven fehérje.
2018. nov. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én olyan 180-200 között viszek be (3-4 ezer kalória a napi mozgástól függően)


Fogyás közben azt ajánlom, hogy egy olyan 1,5g/ttkg körül legyen meg, mert ilyenkor nagyon könnyű izmot veszíteni. Ha mozogsz mellé valamit, esetleg még feljebb is mehetsz.

2018. nov. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20-30 grammot szoktam bevinni általában, és 132 grammot kellene.
2018. nov. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
85 kg vagyok, akkor kB 120 grammnak meg kellene lennie? 70 körül tudom tartani, kicsit több fehérje porral. Heti 5 alkalommal tornázom, ekkor sem nagyon tudok többet bevinni.
2018. nov. 7. 21:19
 7/8 anonim ***** válasza:

A feleslegmentes testtömegkg-ra számold, a zsírtartaléknak nem kell fehérje. 1,5-2 g/ttkg teljesen jó, fogyáskor tényleg nagyobb veszélyben vannak az izmok, jó, ha van ennyi. No meg tömegeléskor is, ha majd csinálsz olyat :) A 1,5 már teljesen jó szokott lenni.

Én 163 centi vagyok kevés izommal, én 50 kilóra számolom a fehérjét, úgyhogy 75-100 gramm kellhet, de netes fehérjeigény kalkulátorokkal is ezt kaptam.

Ennyit nagyon egyszerű bevinni, ha engem kérdezel. Korábbi hozzászólásomban írtam, hogy tojást eszem (nem keveset), de voltak már növényi napjaim és a 75 gramm akkor sem okozott nehézséget, csak jött vele szénhidrát is. Nyilván ne cukrot és zsírt egyél, mert az elveszi a helyet a fehérjétől. 75 gramm fehérje nem sokkal több 300 kcalnál, nem kellenek bitang fehérjedús ételek, hogy összejöjjön, de az extrém fehérjeszegény ételekből nem fér olyan sok kis kalóriakeret esetében.


Miket s mennyit eszel, hogy kevesebb jön össze? Sosem terveztél meg egy fehérjedúsabb napot? Én néha sakkozgatok a makrókkal a kalóriabázison, tanulságos tud lenni.

2018. nov. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 80-100 g-ot (cronometer szerint). 55 kilós nő vagyok, átlagos izomzattal, aktivitással.

Minden nap eszem húst, tojást (2-4 db), egy kis sajtot, magvakat (mandula, kesudió, dió). Néha hús helyett halat vagy májat, egyéb belsőséget. A többi ételemben nincs számottevő mennyiségű fehérje.

2018. nov. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!