Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez így megfelelő diéta?

Ez így megfelelő diéta?

Figyelt kérdés

Reggelire (kb 6-7 körül): 2 szedvics, tk kenyér, sovány sonka, sok zöldséggel, plusz kávé (1 barna cukor, kevés tej - máshogy nem tudom meginni)

Ebédre (kb. 11-12 körül, előtte nincs lehetőségem enni, olyan a munkahely): zabkása általában, beleszeletelve egy banán és egy zöld tea kevés édesítővel.

Délután (16-17 felé) valami grillezett/sült hús (csirke vagy pulyka), párolt zöldséggel vagy zöldséges rizzsel, desszertnek sovány túró kis kakaóporral vagy valami gyümölcs.

Este általában csak valami gyümölcs vagy valami kis adag a megmaradt délutáni kajából. Ha nagyon éhesnek érzem magam, akkor gyümölcs, extrudált kenyér vagy főtt tojás sok zöldséggel plusz étkezésként. Ez kb 1400-1500 kcal, programmal számolom.

Könnyebb fizikai munkát végzek, szóval jórészt állok, sétálok, könnyebb dolgokat kell pakolászni.

Plusz heti 2-3 alkalommal futok egy órát (3-4 km általában, még nagyon az elején vagyok) és 1-2 alkalommal valami rendesebb erősítő edzés (hasizom, fekvő, nyújtások), ez kb olyan 30 perc. Ha nagyon fáradt vagyok akkor csak jógázom egy 20-30 percet, inkább azért mert megnyugtat és jól alszom tőle. Mellé naponta 2-3 liter víz/tea.

Heti 1-2 alkalommal becsúszik egy baráti iszogatás, koncert, mozi, találkozó, ahol mondjuk iszom 1-2 sört/vodka-szódát, forró csokit vagy veszek egy popcornt.

23/L, 155 cm és 62 kg, a célom olyan 52 kg. Heti kb 0,5 kg lenne az ideális vagy picit kevesebb szerintem.


2018. nov. 8. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem fogjuk kiszámolni helyetted.
2018. nov. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Ha a makrók jók (elég a fehérje és a zsír), akkor nekem ez így jónak néz ki. Ha ennyit mozogsz, heti fél kilónál is többet fogyhatsz, de ez ugye egyéni, nem lehet előre megmondani. Sok sikert!
2018. nov. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5%

Én a zabkását a helyedben reggelire enném, máskor nem fogyasztanám! (És akkor sem banánnal, a banán nem jó fogyáshoz. Szórd meg fajéjjal, tegyél rá cukormentes lekvárt stb..)


Én tízóraira ennék egy almát, esetleg valamo zöldség/gyümölcs turmixot (lehetőleg nem cukros gyümölcsökből)


A natur csirke/pulyka jó, mindenképpen zöldséggel (ez lehet egy püré mondjuk karfiolból, lehet párolt/friss/grillezett zöldség) rizst ne egyél, szintén nem fogyókúrás köret.


Vacsira már semmilyen gyümölcsöt nem fogyasztanék, cukrosak, erjednek a gyomrodban.


Szerintem nem lehet úgy fogyókúrázni, hogy heti szinten becsúszik forrócsoki popcorn stb.. ha neked ilyen az életmódod, nem konkrénat fogyni akarsz, akkor oké, de ha célt akarsz elérni, ne csússzon be...vagy üljetek be olyan helyre, ahol legalább árulnak cukormentes opciókat.


A zöldtea nagyon jó, ne filtereset vegyél hanem rendes teafüvet, annak finom az íze, nem kell bele édesítő.

2018. nov. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

Harmadik, simán lehet banánnal fogyni, nyilván, csak kalóriadeficit kell s persse az egészség is fontos, de eszik szépen mindenfélét, ez teljesen OK.

Kis feleslegű hobbitestépítők totál leszálkásítanak heti -1 kilójával fehér rizzsel, ha odateszik magukat, nyilván az sem az ördögtől való... Nem mindenki képes ebédkor csak zöldséget enni fehérjével.

2018. nov. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%

Nem kell csak zöldséget enni nagyon jó a bulgur, kuszkusz, zabköret stb..


A testépítő más kategória mint a kérdező. A testépítőn nem 10kiló zsír van pluszban, van izma, dolgozik rá. Ha a kérdező is elmegy normálisan edzeni, belefér persze 1 banán meg rizs, viszont szerintem ez a heti három 4km meg felülések fekvőtámaszok stb.. ez nem komoly edzés. Kezdetnek persze jó, de ha màr nem a mozgásban teszi oda magát, hanem az étkezésben próbálja, akkor legyen minden a helyén. Márpedig úgy nem eszünk gyümölcsöt este, és a lassan felszívódó szénhidrátot reggel esszük. Ha azt mondja a kérdező, hogy elmegy (kezdetben) egy magànedzőhöz, aki ràneveli a mozgásra, megtanítja mit hogyan kell, hogy az hasznos is legyen, akkor kompenzálja a családokat. Az otthoni felvőtámasz meg ezek nem fedezik a forrócsokit/piálást/félig jó étkezést.

2018. nov. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Hülyeség hogy a rizs nem jo diétas oke szenhidrat de JÓ szenhidrát es a jo szénhidrát igenis kell a szervezetnek!

Egyébként kuszkusz es tarsai kalóriába még több is van benne mint a rizsbe és drágabb is. Én 12 kilot fogytam 3 hónap alatt ugy hogy minden nap 100 gramm rizst ettem.

Semmi baj a rizzsel sőt a főtt krumplival sem!

2018. nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem kezdetnek simán megfelelő.
2018. nov. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

Én simán ettem rizst és csokis banánt fogyáskor, NULLA mozgás mellett, nyilván a kalóriadeficiten múlik a dolog, illetve hogy az ember nyomorultul érzi-e magát ezek nélkül és hagyja a csudába az egészet...

A testépítők példája arra mutat rá, hogy a rizs nem mágikus fogyást akadályozó cucc. Egy normál embernek is van kerete másra, mint sovány húsra zöldséggel és kis zsírral. Ha a zab mehet, akkor a rizs miért nem, ugyanúgy szénhidrátbomba, csak kicsit más, de van, akinek a különbségük pont nem számít semmit, én pl. kerülöm a zabot, ha fogyni akarok, okkal, valamint semmiképpen nem eszem délelőtt gyümölcsöt. Ezek egyéni dolgok.


A kérdező elég kevés kalóriát eszik az aktivitásához (hacsak nem lassú anyagcseréjű), hogy ebbe mit pakol bele, az az ő dolga, csak kiegyensúlyozott, tápanyagdús legyen. Rengeteg rizs nem fér bele, de egy kevés miért is ne?


Ha pedig sok neki az 1400-1500 kcal rizzsel és banánnal, akkor bármivel sok.

2018. nov. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem tudod a kávét meginni, akkor szedhetsz koffein tablettát is, abban egy adagnyi kávénak megfelelő koffein van.
2018. nov. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
15%
Sok barom írja, hogy sok zöldség meg mozgás... Ehetsz csak csokit is egy nap, ha a napi kalóriaszükségketed alatt maradsz fogyni fogsz, és ez a lényeg. Csomó oldal van arra, hogy kiszámold a napi kalóriaszükségletedet, úgyhogy hajrá. A sok téveszmének ne higgy, csak ennek.
2018. nov. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!