Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás

A kérdés

170g szénhidrát/40g zsír vagy 150g szénhidrát/60g zsír. Számít valamit, ha a kalória mindkét esetben ugyanannyi és megvan a deficit?

Fehérjét nem írtam, de a kérdés szempontjából nem lényeges, engem az érdekel hogy számít-e a szénhidrát? Dietetikus szerint 170g-t kéne ennem, de egy másik szerint meg 150g.

nov. 9. 17:53  Privát üzenet  

A válaszok
Nem ezen van a hangsúly, a kcal a lényeg inkább...

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont nov. 9. 19:15 Privát üzenet
Timcccs nevű felhasználó válasza:

"Számít valamit, ha a kalória mindkét esetben ugyanannyi"-Nem nagyon számítana, ha ugyan annyi lenne a kettő, de nem az.

170*4+40*9=1040

150*4+60*9=1140

Amúgy szerintem hacsak nincs valami betegséged, akkor nem számít az a 20gramm eltérés, meg úgy se fogod tudni minden nap grammra pontosan kiszámolni, hacsak nem ugyan azt eszed minden nap.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont nov. 9. 19:27 Privát üzenet
Ha fogyás a cél, én zsírból ennék többet, bár tényleg lehet, hogy nem lesz észrevehető különbség. Az jobban számít, hogy miből viszed be. Pl. természetes ételek, több rost, vagy feldolgozott ételek, finomított szénhidrát.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont nov. 9. 20:41 Privát üzenet

20 gramm semmi se, olyan nincs, hogy 170-et kell enned és kész.

Még ha levinnéd a felére, negyedére és megdobnád a zsírt, na az már egészen más világ lenne...

Csináld, ahogy neked jó. Állítólag egyeseknek bekavarhat a szénhidrát (de akkor sem mindegy, milyen szénhidrát), de pl. én tudom magamról, hogy nekem csak a deficit számít. Viszont deficitet csak kevés ch-val érek el, így nyilván azt csökkentem le. De másnak lehet jobb a sok ch, ha azzal érzi magát jól s azzal lakik jól.

A dietetikusnak alapból fogalma sem lehet, hogy téged mi laktat s mi ad több energiát.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont nov. 9. 21:47 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
KALÓRIAvsSZÉNHIDRÁT Kinek van igaza? Melyik a mérvadó? Melyik a célravezető?
Ha a kaloriadeficit megvan de a tápanyageloszlás ne jó, mi történik? Attól még fogyhatok nem?
Szálkásítás, esti szénhidrát zsírrá alakul?
Ennyi tápanyag elég a fejlődéshez?
Szénhidrát hintáztatás, töltés?
Ha a diétám végén vagyok (utolsó 1,5-2 kiló), és ekkor emelek a bevitt szénhidrát mennyiségén, hogyan fog reagálni a szervezet?

Kérdések a Fogyókúrák rovatbólKérdések a Kalóriaszámlálás rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!