Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 170g szénhidrát/40g zsír vagy...

170g szénhidrát/40g zsír vagy 150g szénhidrát/60g zsír. Számít valamit, ha a kalória mindkét esetben ugyanannyi és megvan a deficit?

Figyelt kérdés
Fehérjét nem írtam, de a kérdés szempontjából nem lényeges, engem az érdekel hogy számít-e a szénhidrát? Dietetikus szerint 170g-t kéne ennem, de egy másik szerint meg 150g.
2018. nov. 9. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ezen van a hangsúly, a kcal a lényeg inkább...
2018. nov. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Számít valamit, ha a kalória mindkét esetben ugyanannyi"-Nem nagyon számítana, ha ugyan annyi lenne a kettő, de nem az.


170*4+40*9=1040

150*4+60*9=1140


Amúgy szerintem hacsak nincs valami betegséged, akkor nem számít az a 20gramm eltérés, meg úgy se fogod tudni minden nap grammra pontosan kiszámolni, hacsak nem ugyan azt eszed minden nap.

2018. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha fogyás a cél, én zsírból ennék többet, bár tényleg lehet, hogy nem lesz észrevehető különbség. Az jobban számít, hogy miből viszed be. Pl. természetes ételek, több rost, vagy feldolgozott ételek, finomított szénhidrát.
2018. nov. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

20 gramm semmi se, olyan nincs, hogy 170-et kell enned és kész.

Még ha levinnéd a felére, negyedére és megdobnád a zsírt, na az már egészen más világ lenne...


Csináld, ahogy neked jó. Állítólag egyeseknek bekavarhat a szénhidrát (de akkor sem mindegy, milyen szénhidrát), de pl. én tudom magamról, hogy nekem csak a deficit számít. Viszont deficitet csak kevés ch-val érek el, így nyilván azt csökkentem le. De másnak lehet jobb a sok ch, ha azzal érzi magát jól s azzal lakik jól.


A dietetikusnak alapból fogalma sem lehet, hogy téged mi laktat s mi ad több energiát.

2018. nov. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!