Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Honnan tudjam, hogy nekem...

Honnan tudjam, hogy nekem mennyi a megfelelő "napi kalória keretem"? (KalóriaBázis)

Figyelt kérdés

2018. nov. 11. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod, ki kell tapasztalnod, ez van.

Sok helyen olvastam, hogy az aktivitás kalóriaigényét túlbecsülik az ilyen oldalak, azzal óvatosan, írj be kevesebbet. Az adataid alapján kapsz egy tippet, de annak nem feltétlenül van köze a valósághoz. Nálam régen jópárszáz kcalt tévedett az oldal, ráadásul a mozgás tippelést zavaró hatása nélkül. Bármelyik irányba tévedhet nem keveset, ez ilyen.

2018. nov. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De azért saccolásnak nem rossz, amit kidob. Beírod az Eszközök - Cél beállításánál az adataidat (magasság, jelenelgi testsúly, életvitel stb.), és kidob egy számot. Ha fogyni akarsz, akkor annál kb. 500 kcal-al kevesebbet vigyél be, akár úgy is, hogy a mínuszt mozgással éred el, ha meg hízni szeretnél, akkor többet.

Nekem jól számolt.

2018. nov. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1500-on van jelenleg. Azért kérdeztem, mert 5 napja csinálom és elméletileg 3 kg ment le. Szerintem ez sok így hirtelen, nem akarom, hogy gyorsan fogyjak, mert akkor azok a kilók hamar visszafognak jönni.
2018. nov. 12. 09:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak normáls súlyingadozásról van szó, ami mindenkivel előfordul, vagy nagy túlsúlyból adsz le, akkor eleinte normális a nagyobb mértékű fogyás. Azt nézd, mennyit ír alap kalóriaszükségletnek, az alá ne menj.
2018. nov. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként ti hogy oldjátok meg a fehérjét, miket esztek? Mert nekem az sose jön össze, a napi minimum felét is alig érem el, pedig nagyon próbálom.
2018. nov. 13. 07:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem általában húsból és sajtból összejön. Mondjuk tízóraira is sajtot szoktam enni, gyümölccsel, ebéd és vacsora pedig mindenképp valami husi. De ha esetleg nincs meg, ami ritkán fordul elő, akkor szoktam fehérjeshake-et inni.
2018. nov. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Neked mennyi a napi minimum fehérjéd?
2018. nov. 13. 09:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 68 gramm.
2018. nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem 77, de már 48nál tartok :)
2018. nov. 13. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!