Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés
2 hete kezdtem el a kalóriaszámlálós diétát. 1500 a napi kalóriakeretem. Az első 3 napban le is ment 2 kiló, viszont azóta semmi. Mindig 1500-on belül vagyok és nem eszek szar kajákat. A cukrot gyakorlatilag teljesen kiiktattam, csak a reggeli kávémba teszek 4 grammot. Mindezek mellett heti 2-3szor edzem is. Elvileg 20 kiló felesleg van rajtam, szóval "olvadni" kéne a kilóknak rólam, de ez mégsem így történik.. :( Mi lehet a baj? Mit csináljak máshogy?

2018. nov. 21. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nincsen valami hormonális problémád? Külsőre látsz változást?
2018. nov. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla, hogy lenne. Nem, nem igazán látok :/
2018. nov. 21. 19:46
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

2 hét még nagyon kevés.

Hónapokig "csak" folyadék szabályozással fog a szervezeted foglalkozni.Most november...ha becsülettel szabályosan sportolsz(esetleg emeled az elvárást...) átlagos estben május-augusztusban érdemes mérni a súlyodat.

2018. nov. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ez csak víz.

Várj türelemmel, tarts ki és le fogsz fogyni

2018. nov. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Az a baj, hogy 1500 kalórián vagy, vagyis koplalsz. Igy nem is fog menni. Ha nem eszel, nem fogysz.
2018. nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk jó lenne tudni, hogy férfi vagy vagy nő. Az 1500 kalóriás diéta még elég sok egy nőnek. Igyál sok vizet (kalóriamentes folyadékot, akár gyógyteát, értelemszerűen cukor nélkül). A reggeli kávédba sem kell cukor, használj édesítőt vagy inkább kevés tejet. Legyél türelmes.
2018. nov. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem kéne olvadnia a kilóknak, ez nem ilyen általános dolog.

Még ha ekkora is a felesleged, lehet lassú az anyagcseréd, 1500 kcal nem mindenkinek ad tempós fogyásra jó deficitet, ekkora feleslegnél sem (igazán nagy feleslegnél igen, de 20 kilónál még nem feltétlenül).

2 hét pedig semmi sem. Simán megtörténik, hogy valaki az első hetekben egyáltalán nem fogy, kezdeti 2 kilót sem. Amúgy ha nem csökkentetted el erősen a szénhidrátot vagy nem úgy eszel, hogy kevés legyen a salakanyag, én úgy tekintem, hogy 2 hét alatt 2 kilót fogytál (nyilván nem az első 3 napon, de kijöhetett így a dolog, hogy akkor ment le némi víz és salakanyag, ami aztán visszajött és elfedte a zsírból fogyást).

De ha most tartanál nullánál, az sem jelentene még sokat, ez rövid idő... Kitartás, 20 kiló fogyáshoz az kell. Ha eltelik még pár hét és semmi, na akkor tegyél valamit, főleg több mozgást ajánlok, mert 1500 kcalon nem sok csökkentenivaló van 20 kiló felesleg és mozgás mellett.

2018. nov. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azt azért senki ne higgye, hogy az a 4 gramm cukor akadályozza meg a fogyásban. Bár szerintem is jobb elhagyni teljesen, de nem sok vizet zavar.
2018. nov. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen nő vagyok, az lemaradt. 6-os! 1500 kalória egyáltalán nem sok. 2000 a normális, tehát ha 1500-at viszek be már elméletileg nyerek.

A másik oldal szerint meg kevés az 1500 és koplalok. Nem, egyáltalán nem éhezem, mert alacsony kalóriatartalmú ételeket fogyasztok, így abból ehetek bőségesen.

2018. nov. 22. 10:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyrészt 2 hét semmi, másrészt nem írtad le mit edzel.
2018. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!