Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mivel hány kalóriát lehet...

Mivel hány kalóriát lehet elégetni? Jelenleg 190cm magas vagyok,130 kg kb,22/F Többi lent

Figyelt kérdés

1 hete kezdtem el napi 100 guggolás, ezt H-P csinálom, hétvégén pihi.

De terveztem a guggolás mellé mást is berakni, kitörést, fekvőtámaszt vádlizást is.

Eddig úgy terveztem hogy Napi 100 guggolás 50 fekvőtámasz 50 kitörés lábanként és 50 vádlizás.

mindet 10esével 10 mp pihi közte

A fő célom hogy hátsómról leadjak, kisebb legyen. A fekvőtámasszal is ez lenne a célom hogy mellből kisebb legyen és izmosabb.

Plusz ha valaki tud egy jó étrend naplót ahol kiírja mi mennyi kalória stb... az jó lenne.

kb napi 2800 kalóriát tervezek ebből semmi vagy csak max 100g szénhidrátot tervezek, a többit meg még nem tudom hogyan osszam el jól.



#edzés #fogyókúra #Étrend napló
2018. nov. 25. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz sok szénhidrátot, egyértelműen sok zsírt kell enned. Olyan 160 gramm fehérje jó lehet, afölé nem mennék (bár ha nagyon izmos vagy, csak zsíros is, még picit emelheted esetleg), úgyhogy a fennmaradó legyen a zsír.


Az általad írtak viszonylag kevés kalóriát égetnek, bár megmozgatják az izmaidat, ami várhatóan jót tesz az anyagcserédnek :) De alapvetően az az előnyük, hogy nem bomlanak az adott izmok, hisz használod őket.

Kéne valami rendes mozgás, hogy aerob, kardió vagy mindkettő, az a te dolgod. De 2800 kcallal elvárnám, hogy még mozgás nélkül is fogyj ilyen számokkal. Persze ezt sosem lehet tudni, ráadásul te jó tempót akarsz, ha már rászántad magad, nem?

No, a kalóriát majd meglátod, mennyi kell.


Sok segítő oldal van, a kalóriabázis elég bugos tud lenni a recepteknél, az adatbázisa egész jó (persze vannak rémesen hibás adatok), de ott a MyFittnessPal és a Chronometer, azokat kevésbé ismerem. Ezekben lehet tervezgetni s a Chronometer mindenféle tápanyagot kiír, könnyebben látod, ha valamiből kevés van.


Étrenddel hogy állsz? Úgy értem, tudod, hogyan kell 200+ gramm zsírt enni csökkentett szénhidrátbevitellel? Ez nem mindenkinek olyan egyszerű.

2018. nov. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rendben akkor kardio meg az aerobik lesz.

"Jó tempót akarsz" ezt hogy érted ? gyorsan vagy szépen lassan leadni a felesleget ? mert ha ez akkor talán a lassabbra szavazok, ha az egészségesebb.

Köszi az oldalakat.

Zsírbevitel ? hát nem egészen. Gondolom nem a piacon vett kacsazsír meg az ilyenek a megoldás.

2018. nov. 25. 17:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy értem a jó tempót, hogy a normális, heti bő fél-1 kilós szintet azért megcélozva, nem csigatempóban :)


Nem muszáj a magasabb zsírbevitelhez sok hozzáadott zsír, bár az is megoldható. Tojás, zsíros húsok, sajtok, tejföl, tejszín, olajos mag, ezek rengeteg zsírt tudnak hozni. S be lehet vinni hozzáadott zsírt úgy is, hogy főleg zöldséget eszel és érzésre eléggé eltűnik benne. Az egész más, mint valami zsírban sült tocsogós dolog.

Édességgel is könnyű sok zsírt bevinni, még akkor is, ha a szénhidrátot eléggé ki akarod hagyni, sokan így oldják meg, de ha nem vagy édesszájú vagy nincs rá más nyomód okod, egyszerűbb nem bemenni ebbe az utcába.


Úgyhogy alapvetően zsíros fehérjeforrásokat ajánlok, de ennél több zsír is kell majd ilyen makrókkal. Érdemes tervezni napokat egy megfelelő oldalon, te tudod, milyen ételekben gondolkodhatsz... Ha idegen neked ez a stílus, az elején kicsit nehezebb lehet, új ételek is kellhetnek, más megközelítés... Főleg extrém kevés szénhidrát mellett, de már 100 gramm 2800 kcal mellett is távol áll a normáltól.

2018. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Már értem, igen heti 0.5kg-1kg között szeretnék leadni.

Az édesszájú eléggé jellemző rám, de nem tudtam, hogy édességet is lehet ilyenkor enni, bármilyen megteszi ?

De ahogy elnézem kevesled a 2800 napi kalóriát. A kalória bázis szerint ha heti 1 kg akarok leadni akkor napi 2100 kalóriát ír. most látom hogy mutat ilyen táblázatokat, hogy ilyen olyan ételben mennyi zsír szénhidrát és fehérje van. Jó ha az oldal által előírt értékeket tartom ?

jelenleg Min. 78 g fehérje, Max 287g szénhidrát és 70g zsírt ad meg napi bevitelre

2018. nov. 25. 19:49
 5/5 A kérdező kommentje:
Tejterméket és tojást sűrűn fogyasztok, akkor ezek bőven megfelelnek a zsírok bevitelére.
2018. nov. 25. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!