Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Úgy is tudok fogyni, ha eszek...

Úgy is tudok fogyni, ha eszek pl. kenyeret, tésztát, néhanapján egy kis cukrot?

Figyelt kérdés

Kalóriakereten belül maradok, de eszek pl. tésztát?

Van, hogy itthon csak fehérkenyér van, és én eszek egy-két szeletet (abonettet/ch csökkentett magvas kenyeret szoktam enni), mert más nincs. De ilyenkor sose lépem túl a keretet.

Ez baj lehet?

Eddig négy kilót fogytam, de fogyhattam volna többet is, ha ilyeneket nem ettem volna?


2018. dec. 1. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
A kalóriaegyenleged alapján fogysz. Fogyhatsz mézes kenyérrel is, főleg, ha nem ezen alapul a napod. Ha az anyagcserédbe képes bekavarni a vércukorszint megdobása, akkor lassíthat ugyanannyi kalóriánál, de általában inkább az a gond vele, hogy kevésbé laksz jól, esetleg elveszi a helyet valami fontos tápanyagtól, az hiányzik s azért eszel többet. De ha jól laktat a kenyér, sőt, különösen jól és pont hogy kevesebbet eszel így, akkor még segíthet is, csak ügyelj a megfelelő tápanyagbevitelre.
2018. dec. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
TERMÉSZETESEN tudsz fogyni, én is fogytam már 15 kilót, tészta, kenyér fogyasztása (meg sport) mellett.
2018. dec. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Ilyenkor mindig meglepődöm az elemi értelem hiányától. Tökmindegy, hogy csokit, lekvároskenyeret vagy süvegcukrot eszel. Ha kevesebb kalóriát viszel be mint amennyit elégetsz akkor fogyni fogsz ha meg többet akkor hízni. Ezen mi ilyen bonyolult?
2018. dec. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Előző, én már rengeteg emberrel találkoztam, aki szerint kevéske étellel is lehet hízni és a kalóriaigény többszörösével is lefogysz, ha megfelelő ételeket eszel. Tele van ilyenekkel a világ. Kissé megdöbbentő, de ez van. Rengetegen vitatják azt, hogy a kalória számít, de mit nem vitatnak tömegek? Még azt is, hogy a föld gömbölyű (nem teljesen gömb alakú, de úgy nagyvonalakban).
2018. dec. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4, azért az energiamegmaradást megfelelő bizonyíték nélkül ne akarjuk vitatni. A sokan úgy gondolják nem bizonyíték, mert az emberi elme működését rengeteg kognitív bias érinti, ami miatt könnyen jutunk téves következtetésre.


A kalóriamérleggel inkább az a baj, hogy nagyon nehéz pontosan számon tartani: az elfogyasztott kalóriáknál is nagy a szórás (az átlagos tápérték nem véletlenül átlagos), nem tudni, pontosan hány százaléka szívódik fel, és még ennél is nehezebb lemérni, hogy valaki mennyit használ fel. Ráadásul ezek egymásra is hatnak.

2018. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Én teljesen egyetértek veled, de RENGETEGEN vitatják. Én ilyenkor emlegetem a temodinamika egyes törvényeit, de nem érdekli őket. Reménytelen.
2018. dec. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Ha olyan kaját eszel, ami megfosat, hiába van benne sok kalória, ha a nagy része átmegy rajtad. Ez még talán nem sérti az energiamegmaradást.
2018. dec. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!