Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kedves 62 kilós fórumozók,...

Kedves 62 kilós fórumozók, akik évek óta tartjátok a súlyotokat, mit és mennyit esztek egy nap?

Figyelt kérdés
Főleg, ha nők vagytok, elmúltatok már negyven évesek, és sportoltok. Tudni szeretném, ha elértem a súlyomat, mennyi kajával tudom megtartani. Egy példanapot írjatok konkrét kajákkal, ne csak kalóriamennyiséget. :)

2018. dec. 15. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem írok konkrét napot, mert nem mindig ugyanazt eszem, de nagyjából hasonló kajákat eszek, és mindig kb. ugyanakkor.

Reggeli saját müzli 50 g (zab,árpa,búzapehely,aszalvány,stb). 1-1,5 dl tejjel, de hétvégén lehet egy szelet kenyér, egyik fele sonkával, másik fele mézzel vagy lekvárral

Tízóra: 1 db alma kis kocka sajttal, vagy egyéb gyümölcs, ritkán light mozzarella oliva bogyóval

Ebéd: általában sült hús saláta körettel, de van, hogy nem éppen kalóriaszegény ételt választok, de akkor csak fél adagot, pl, milánói makaróni

Uzsonna: egy süti szelet, vagy olyasmi, amit tízóraira is szoktam enni

Vacsora: ez is általában hús, ha van kedvem, csinálok karfiolpürét, ha nincs, akkor rizsből, krumpliból kis adag, vagy más egyéb ételből kis adag (pl. krumplistészta, paprikás krumpli vagy töltött káposzta)

És mindezek után még egy kis nass is bele szokott férni: egy-két csokikocka, még egy kis süti, vagy valami sós, mondjuk egy kis földimogyoró.

Ez így összesen kb. 1800 kcal-ra szokott kijönni.

Futni járok, minden másnap, vagy legalábbis próbálom tartani ezt a beosztást. Akkor hozzászámolom a felhasznált kalóriát a naphoz, és jobban megengedem magamnak az nassolást.

2018. dec. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok még 40 éves, de kb kamaszkorom óta 58-64 kiló között ingadozik a súlyom. Nem különösebben figyelek oda a kalóriákra, normálisan eszem. Regggelire zabkása, müzli, pirítós, sajt, felvágott, tojás, zöldségek, joghurt, mikor mi jön. Ebédre valami klasszikus főétel, néha leves. Vagy főzök, vagy beülök valami menüre. Sokszor csinálok csirkemájat rizzsel, csirkemell különböző módokon elkészítve, krumplis kaják, rakott zöldségek, tésztafélék, hal. Vacsira kb ugyanaz, ami reggelire, csak mondjuk nehezebb kajákat, pl tojást már nem nagyon szoktam. Inkább szendvicses dolgok. Nasizni néha szoktam, gyümölcsöket inkább, néha magvak, ritkábban csoki. A teljesség igénye nélkül, remélem valamit segítettem :D
2018. dec. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A 63 kilósok már ne is írjanak?
2018. dec. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
63 kilósok is írhatnak. :D
2018. dec. 15. 14:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Napi kb. 5 * 360 = 1800 kalória kell neked súlytartáshoz. Egy étkezés lehet például:

1 db alma (~70 kcal)

40 g sajt (130 kcal)

1 zsemle (~130 kcal)

2 db háztartási keksz (~30 kcal)

2018. dec. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez borzasztóan hangzik, de bízom benne, hogy addigra ennyivel is be fogom érni. Mármint hogy csökkenni fog a kalória igényem, mert én kb. ennyivel fogyok most, és elég sokszor éhesnek érzem magam.
2018. dec. 15. 15:23
 7/10 anonim ***** válasza:

A kalória számít igen.

Ez az 1800kcal így kimondva hülyesèg, ez nem aranyszabály, én 2500al sem hízok pl pedig nem vagyok nehezebb.

Ezt csak dietikus és te tudod legpontosabban, ezt ki kell tapasztalni.

Van akinek 1600 is elég kevesebbel tuti hogy fogysz.

Kor is számít, mozgás is és minden gyakorlatilag a genetikád is.

2018. dec. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15.23 Ha napi 1800 kalóriával fogysz, akkor súlytartáshoz nyilvánvalóan ehetsz többet. Ki kell tapasztalni.
2018. dec. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha éhes vagy, akkor talán változtass valamin.

Nekem 62 kilós állapotban (ami még nem a rendesen lefogyott, sajna) kb. 2000 kcal a jó, de ha azért mozgok is rendesebben, nemcsak egy kis séta van néha, akkor persze több kell. De ha egyszer elérem a 62 kilót izmosan és szálkásan, akkor megint több kell... Ez egyéni.

Teljesen mindegy, hogy mit eszem a kalóriakereten belül, ha csak a súlyomat nézzük, s nem is eszem mindig egyformán, még adott megszorító diétában sem. Megértelek, 1800 kcal nekem is nagyon pici, ezért eszem ritkán, de akkor rendes mennyiséget s így fogyáskor ennél kevesebbel is alaposan jóllakom (már ha az étrend is jó).

2018. dec. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
61,62 kg vagyok tinédzser köröm óta. Általában odafigyelek, hogy egészségesen táplálkoznak..sok gyümölcs, zöldség, figyelek a szénhidrát bevitelre. Semmi csoki vagy cukor! . Figyelek A változatos étrendre. És reggelente futok, ha nincs túl hideg...
2018. dec. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!