Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit gondoltok erről az étrendr...

Mit gondoltok erről az étrendről? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még tavaly szeptember elején kezdtem el a kalóriaszámolást, előtte egy másfél évvel már egyszer leadtam 16 kilót, de az kissé talán drasztikus volt (700 kcal / nap), utána pedig sajnos nagyon csúnyán visszajött minden és még több is. Most úgy döntöttem megpróbálom egészségesen, eddig egész szépen is haladtam szeptembertől január elejéig összesen 14 kilótól szabadultam meg kalóriaszámlálással, viszont most, hogy elkezdtem volna mellé rakni a sportolást (heti 3-4 alkalommal teljes testet átmozgató itthoni torna, vagy biciklizés/úszás kb. 45-60 perc) napról napra egyre többet mutat a mérleg. Alapvetően egyik napról a másikra nem sokkal (20-30 dekával), de azért már kezd idegesíteni. Nagyon a kalórián nem szeretnék tovább csökkenteni, félek, hogy az lenne belőle, mint ami másfél éve, tényleg szeretném, ha ezúttal egészségesen jönne le.

Egy napi étrendem így néz ki:


reggeli (olyan 7 - 8 óra körül): 100 gramm mozzarella sajt + paradicsom (kb. 300 kcal)


tízórai (10 óra körül): cukor csökkentett kakaós jóreggelt keksz (kb. 230 kcal)


ebéd (13 óra körül): 150 gramm csirkemell + 75 gramm (már főtten ennyi) barnarizs) (kb. 270 kcal)


uzsonna (16 óra körül): 25 gramm szárított marhahús + uborka/paradicsom (kb. 110 kcal)


vacsora (18-19 óra körül): 100 gramm csirke + paradicsom/uborka/paprika (kb. 170 kcal)


Összesen: 1090 kcal


Ennél egyébként általában egy 100/200 kalóriával több szokott lenni, mert most pont a csirkemell kalóriájával számoltam, de eszem néha sertést, vagy épp marhát, vagy csak szimplán más részét a csirkének aminek magasabb a kalóriatartalma, illetve ha nem a mozzarellás reggelimet folytatom, akkor általában az uzsonnám banános túró (50 gramm túró + egy kisebb méretű banán kb. 220 kcal).


Eddig vasárnaponként tartottam csalónapot is, az első néhány alkalommal nagyon csúnya beevés lett belőle, de közben már átálltam arra, hogy ilyenkor általában az a "bűnözés", hogy rántott dolgokat eszem, vagy pl. reggelire egy vajas kiflit. Az étkezések számát igyekszem megtartani ekkor is ötnél, és itt sem eszem már nagyon közel a lefekvésem idejéhez. Eddig alapvetően inkább éreztem úgy, hogy ennek a napnak pozitív hatása van a fogyásomra, viszont most, hogy a normál étrendnél is csak hízom, nem tudom, hogy maradhat-e.


Egyébként 173 centi magas vagyok, jelenleg 72 kiló (86-ról indultam), és egy 63-65 kg lenne a célom. Min kéne változtatnom, hogy tovább menjenek lefelé a számok?

20/l


2019. jan. 8. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A sportolás nem termeli az energiát, hanem felemészti. Ha eddig fogytál, és az étrended változatlan, akkor jelenleg is fogysz, és ezután is fogyni fogsz. A trükk az, hogy nem naponta kell összehasonlítani a testsúlyodat.
2019. jan. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem szabad ennyire kevés kalórián élned. 1500-ra menj fel, még az 1200 is iszonyat kevés. Ha túl kevés, is okozhat anyagcsereproblémát és energiád se feltétlen lesz, sőt, még stresszelni is fogsz, ami a kortizolszintedre van nagy hatással, felnöveli, és nem tudsz majd fogyni. Plusz, ha sportolsz, főleg emelned kell.
2019. jan. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A centiket (is) mérd, főleg a derekadon. Lehet, hogy valójában most is fogysz (a hájból), de a súly napi szinten kilókat ingadozhat attól függően, mekkora az aktuális béltartalom és a vízmennyiség a szervezetedben.

Kicsit egyhangúnak tűnik az étrended, ehetnél többféle zöldséget, tojást, halat, sajtot, leveseket is (pl. húsleves, gulyásleves tészta és krumpli nélkül). A jóreggelt keksz egy hulladék, én nem enném minden nap, annál még egy adag gyümölcs is sokkal értelmesebb. Keress valami hasznosabb nasit.

Tényleg nagyon kevésnek tűnik a kalória, ha elkezdesz mozogni, emelhetnél rajta.

2019. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok! :)

Köszönöm szépen a válaszokat, akkor megpróbálok kicsit emelni a kalórián, hátha az segít, és kissé jobban felpörög az anyagcserém.

Az étrendem nem mindennap ugyanez, a mait írtam le, de egyébként ennél azért igyekszem változatosabban enni, a jó reggelt keksz sem mindennapos, van, hogy gyümölcsöt eszem tízóraira vagy uzsira, illetve natúr joghurtot szoktam enni még zabbal, néha pedig két-három darab puffasztott rizst sonkával, esetleg főttojást, bár annak csak a fehérjét, a sárgáját annyira nem szeretem. :)

Zöldségek terén sem paradicsom uborka a mindennapi kombináció, bár a paradicsom az, amit sosem unok meg, most kicsit épp besokalltam a padlizsán/cukkini párosítástól, de szoktam még ezeken kívül zellert is enni, sárgarépát, illetve brokkolit :) A halat pedig nagyon szeretem, bár elég ritkán eszem, de akkor majd próbálom többször beépíteni az étrendembe.

Sajnos centik terén nem igazán történt változás, bár az határozottan biztató, hogy ott legalább felfelé se indult el :D Igazából azért nem értem, mert például a farmeremet kényelmesebbnek érzem, ezért tényleg tök nagy reményekkel mértem le két hét után újra a centiket, erre semmi, de lehet, hogy csak túl gyorsan várom az eredményeket, mivel az elején azért gyorsabban ment le, bár ez nyilván normális, a nagyobb súlyfeleslegnél látványosabb :)

Tényleg köszönöm szépen a válaszokat :)

2019. jan. 8. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!