Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyókúrázom, számolom a...

Fogyókúrázom, számolom a kalóriákat. Ahogy kiszámoltam egy nap 1200 kalóriát vagy kevesebbet kell ennem a fogyáshoz. Ezt hogy hozzam össze?

Figyelt kérdés

Alig eszek, mert egyszerűen mindenben 5000 kalória van és nem chips-ről, kenyérről vagy krumpliról beszélek. Mit ajánlotok, mit egyek? Gyümölcsöt, zöldséget, főleg amiben kevés a kalória azt eszem és iszom egy kávét minden reggel tejjel, ami már alapból 120 kalória.. Semmi nasit, tésztát, krumplit, kenyeret nem eszem, csak egészségeset. Csak vizet iszom és kávét (édesítőszerrel), semmi cukros üdítőt. Mégis ha normálisan, azaz nem koplalva eszem akkor 1400-500 kalória jön ki.. Mit egyek?

Olyan emberek válaszát várom, akik fogytak a módszerrel, amit ajánlanak és nem random beszólásokat, köszönöm.



2019. jan. 15. 20:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
80%
Mit eszel amiben 5000 kalória van?
2019. jan. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt alkalmazom. Hát nem tudom, a te ízlésed milyen, de én ma pl. tonhalkrémet, vollkorn pirítóst, paradicsomos húsgombócot ettem, illetve diétás kókuszgolyó is belefért nasinak. Ha a fehérje kevés, akkor iszom 30g proteint víztel vagy mandulatejjel. Persze a napi 20-30, vagy két-három naponta 40-50 perc mozgás, súlyzózas vagy csak séta is megvan mellette, ezek eleve elégetnek plusz 150-200 kalóriát. De mindig kereten belül maradtam eddig. Sima cukros csoki, nasik persze kiiktatva, meg a cukros dolgok is, pl. főzelékbe is édesítőt teszek, de alapvetően azt eszem, amit eddig. Vettem egy konyhamérleget és szépen.le tudom mérni. Január 1. óta csinálom és 3 kiló már lement. De segítene, ha egy napi étkezésedet leírnád. Onnan kiderülne, hogy miben vannak rejtett kalótiák, amiket nem számolsz.
2019. jan. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Lehet nem jól számolsz.

Én 0,1es tejjel, édesítővel iszom a kávét, az nincs 120kcal.

Magamnak sütöm a zsömlét, 1 db 10 dkg-200kcal+sonka +zöldség, 300ból megvan a reggeli.

Ebéd lehet 500kcal, levesekben kevés van, köretnek párolt zöldségben szintén, mellé egy kis bulgur rizs helyett, sült csirkemell. De a főzelékeket is el lehet diétásan készíteni.

Vacsira korpovit vagy abonett, kefír, k9rözött, ilyesmi.

Mondjuk én nem eszem tízórait meg uzsonnát.

Az tény, hogy mennyiségre nem valami sok étel fér bele 1200ba, de lehet tartani.

2019. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%

Hú, utolsó, azért elég rendesen éhezhetsz te is.

Hogy lehet kb. 120 kalória a kávéd?? Ezt nem értem. Én sima 1,5%-os tejjel iszom, normális íze van, nem víz, mint a 0,1%-os, annak decijében 44kcal van, kb. 1 deci kávét iszom, ugyanannyi tejjel . A kávé vízzel főzve 0kcal, édesítő 1kcal. Ez 45kcal. Akkor lenne 120 körül, ha 3 deci tejjel innám.

Azon mondjuk nem csodálkoznék, ha a 0,1% zsírtartalmas tejed cukortartalma lenne baromi magas. Csak erre tudok gondolni.

Hiába sütöd magadnak a zsemlét is, szerintem a sima szeletelt vollkorn, vagy más teljeskiörlésű jobban felszívódik, meg nem is kell belőle 10 deka. Két szelet kb. 110kcal.

2019. jan. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Simán lehet, hogy ilyen étrend mellett 1400-1500 kcal-lal is tudsz fogyni. Miért nem próbálod ki? Két hét, és kiderül, aztán lehet, hogy még éhezned sem kell.
2019. jan. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

Alapban a makrókat kellene számolgatnod, akkor biztosan kijön a szükséges kalóriamennyiség. Ez a kalóriaszámlálás pont azért nem jó, mert a kaját beviheted szarból is, és nem fogsz fogyni (ha pedig edzel, akkor az izomvesztés, azaz a plattyság a para).


Nálam nagyjából ezek a kaják mennek szálkásításkor:

cottage cheese, light sajt, light joghurt, tojás(fehérje), fehérjepor, pufirizs, párolt zöldség, rizs, édesburgonya, csirkemell, magvak, friss zöldségek, csoki (nem ám), szóljatok, ha valamit kihagytam :D Edzés, különösen aerob után BCAA port keverek el, aztán megeszem a banánomat az öltözőben. Mindezeket grammra kiszámolva kijön az 1200 kalória egy napra. Néha kicsit kicsúszok, vagy kevesebbet viszek be valamiből, de az sem a világvége.

2019. jan. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

? 5000kcal...

Te valamit félre számoltál.. ilyen étrenddel 1500kcallal simán fogynál, nem kell ahhoz koplalni...

2019. jan. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem szo szerint ertette az 5000 kalt.
2019. jan. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18%
Hagyd a tejet. Nem egészséges és hízlal is. Ha kell valami bele, akkor unsweetened kókusztej, mandulatej, stb. (1 dl asszem 14 kcal, de mindenképp 20 alatt) Plusz ízesített is lesz a kávéd. :)
2019. jan. 17. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%
Csirkemell sonka, barna kenyér (bár én sokszor eszek fehér kiflit/zsemlét, és simán beleférek 1000-1200 kalóriába), hozzá zöldség szendvicsnek például, müzliszeletek, gyümölcs, zabkása, csirkehús, joghurt...
2019. jan. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!