Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a ketogén diétával kapcsolatba?

Figyelt kérdés
Sziasztok mostkeztem bele a ketogén diétába kérnék olyan személytől infót hogy jól csinálom e aki csinálta már a ketogént köszönöm
2019. febr. 6. 19:21
 1/5 A kérdező kommentje:
2019. febr. 6. 19:23
 2/5 A kérdező kommentje:
2019. febr. 6. 19:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi az hogy 15g rántotta? Fél vagy harmad tojásból készül?

Gabona ketogén alatt nem ajánlott.

Üdv: egy ember aki ketogénezett korábban.

2019. febr. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nem bántani akarlak, de ez így nem lesz jó, tervezd át még egyszer.

1. Pontosabban kellene mérned, számolnod. Milyen virslire gondolsz? Mert nekem most Orsi baromfivirsli van itthon, megnéztem a csomagolást: 2,5 gr szénhidrát van 100 grammban. Se a virsli, se a párizsi, ilyesmik nem 0 szénhidrátosak (sajnos, különben egész nap virslit zabálnék...). Az adott árucikk csomagolásán lévő adatokkal számolj mindig, az a legpontosabb.

2. Ne a 30, hanem a 20 gr szénhidrátot célozd be, főleg az elején. Amúgy is van szinte mindenben ún. rejtett szénhidrát, ha 20-at számolsz, 30 össze fog jönni.

3. Ne egyél puffasztott rizset, a gabonafélék sokaknak akadályozzák a ketózist, meg hát rengeteg szénhidrát nagyon kevés kajában. Nem ketogén étrendbe való. Helyette egyél pl. 100-150 gr zellerszárat vagy retket, és hozzá pl. sajtot.

4. Kicsit több legyen a zsír! a kalóriabevitelednek kb. 75 százaléka. Tehát pl. ha 2000 kalóriát célzol be, akkor 1500 jöjjön zsírból.

5. A ketogén diétával nagyon-nagyon könnyű megborítani az egészségedet, ha rosszul csinálod. Ezt elfelejtik hangsúlyozni, pedig hosszú távon így van. Attól, hogy ketogénezel, nem lehet mindenféle szemetet összeenni, illetve lehet, csak meglesz a következménye... Ha lehet, minél kevesebb ilyen feldolgozott, sok só meg tartósítószer tartalmú dolgot egyél, mint pl. virsli, kolbász, felvágott... mert hosszú távon vissza fog ütni. Egyél rendes húst, csirkét, marhát, jó minőségű sajtot, halat, pl. lazac, makréla, hering, tonhal, olajos halkonzerv is mehet. Főzzél húslevest, csontlevest, de ne a hagyományos leveszöldséget tedd bele, hanem petrezselyem zöldjét, zellerzöldjét, kevés karfiolt vagy brokkolit. Ha hiányzik a levesbetét, üss bele erőlevesként 1-2 tojást. Egyél minden nap zöldséget, a zöld leveles zöldségek, retek, zellerszár nagyon jók. Ha 2x150 grammot eszel ebből, az még mindig ÖSSZESEN 10 gr szénhidrát alatt lesz... jót fog tenni az emésztésednek a rost, nem lesz székrekedésed. És egy csomó plusz zsírt, ráadásul egészséges zsírt így be tudsz vinni, mert a salátát megküldöd citromlével meg 2 kanál olivaolajjal.

6. Vegyél egészséges olajokat: olíva, dió, lenmag, kendermag, mák - ezek az olajok mind jók, kellemes ízűek és egészségesek. Salátára tegyél belőle, vagy csak egy kanállal egyél meg magában. NE főzz vele, arra használj kókuszzsírt. Ezeket az olajokat hőkezelés nélkül fogyaszd, akár pl. én a csontlevesbe már a tányéromban beleteszek egy kanál olívaolajat. Az ízén nemigen érezni.

7. Ne egyél EGY étkezésre 15 gr szénhidrátot. Szinte biztos kijössz a ketózisból így... Ha számolsz, egy étkezésre kb. 5, de nagyon-nagyon max. 10 gr szénhidrátot számolj (úgyis több lesz a végén). Próbáld minél egyenletesebben elosztani a nap során a szénhidrát mennyiségét.

8. Vegyél tesztcsíkot (Ketophan). Főleg az elején nagyon hasznos, különben nem fogod tudni, hogy ketózisban vagy-e már... Én még azt szoktam, hogy ha eszek valamit, amit neccesnek gondolok (na, ezzel lehet, hogy elrontottam) utána megnézem a tesztcsíkot. Így egy idő után tudni fogod, hogy mit "engedhetsz meg" magadnak.

9. A JÓL csinált ketogén diéta egyik ismérve az, hogy az éhségérzeted gyakorlatilag megszűnik. És a szénhidrát utáni sóvárgás is. Én pl. nagyon durván édességfüggő vagyok. Képes voltam egész nap nem enni csak azért, hogy este megehessek egy ültő helyemben egy 300 gramos nagy táblás milka csokit. De a ketogénben éhes se nagyon vagyok, édességet, kenyeret, fornettit ilyesmit meg egyáltalán nem kívánok. Ezért a legtöbb ketogén étrendet folytató nem eszik naponta 5x (HA jól csinálja), hanem 2 vagy max. 3 étkezése van. Én pl. eszem délután 2-3 körül, meg este 7-8 között, és annyi. Tehát nem kell a hagyományos napi 5 étkezésre tervezned.

Tudom, furának tűnik, hogy az ember kanállal lapátolja magába az olajat, és hosszasan gondolkodik, hogy nem lesz-e durva még egy harmadik zellerszár is... de ez egy ilyen dolog, főleg az elején.

No, nem tudom, képes voltál-e idáig végigolvasni ezt a kisregényt... ha valami kimaradt, kérdezz nyugodtan.

És még egyszer, kérlek, óvatosan, átgondoltan csináljad. Tudom, ma divat lett (sajna) a ketogén, mindig azon gondolkodom, hogy éppen hány ember cseszi szét vele egy életre az egészségét... pedig ez egy jó étrend, csak okosan kell csinálni.

2019. febr. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm második szépen érthetően leírtál mindent nagy segítéget adtál köszi mégegyszer.
2019. febr. 7. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!