Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Üdv! Szerintetek megfelel az...

Üdv! Szerintetek megfelel az az étrend, melyben a tápanyagok a következők: Fehérje 130g, Szénhidrát 100g, Zsír 43g? (1300 kalória)

Figyelt kérdés

Nem az a szokásos alkat és életkorú vagyok. Ezért sem találok igazi válaszokat.

Férfi, 18 éves, 135kg, 180cm, és átlagos aktivitású életmódú.

Már fogytam 110kg-ra is, de csak a kalóriát számoltam. Viszont ez visszajött. És igen, NEM a jojo effektus miatt, hanem lelki okokból adódóan. Most leginkább a tápanyagok elosztásáról lenne a kérdésem, hogy jó-e ez így. Mivel úgy éreztem a múltbeli fogyókúrám során, hogy nem zsírból, hanem inkább izomból fogytam.


Köszönöm szépen a válaszokat!



2019. febr. 18. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az arányok jók, főleg, ha mozogsz is mellé, de 135 kg-hoz ennyi kcal nagyon drasztikusnak tűnik...
2019. febr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Igen 1300 nem valami sok, de remélem ennél még nem tartalékol a szervezet. Igazából a kórházban 800-on voltam, az előző diétámban meg 1200-on. A mozgáson belül sportról lenne szó? Vagy e diéta mellett, még mit kéne tennem a célom elérésében?
2019. febr. 18. 19:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Inkább ezt ne.

1300 kcal nekem is kevés pedig nem szoktam sokat enni.. És 50kilo vagyok


Kezd pl 1700al inkább vagy nemtudom mennyivel, és fokozatosan csökkentsd.. Hozzá kell szoktatni fokozatosan a szervezeted ehhez.. Ehezni fogsz és az nem jó.

Ja és tudom nehéz de fokozatosan mozogj egyre többet.

2019. febr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is inkább javaslom az 1700 kcalt.

Én 64 kg vagyok, 5 kg-ot szeretnék fogyni, de még nekem is kevés lenne az 1300 kcal. Anno, mikor 77 kilóról kezdtem fogyni, akkor is 1600 körül ettem, és fogytam vele. (Pedig akkor nem mozogtam semmit.)

2019. febr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, rendesek vagytok a gyors válaszért! Akkor 1700-re állok be. Amúgy miért nem ajánlatos az 1300? Tartalékolna a szervezetem, vagy inkább arról van szó, hogy hamar megszegném? És még egy kérdés, az arányok jó lesz 1700-nél ha a fehérje több, mint a szénhidrát. Valahogy mindenhol azt látom, hogy a szénhidrát több. De miért, azt nem tudom! :O
2019. febr. 21. 19:03
 6/9 anonim ***** válasza:

1300 egyszerűen kevés. 1500 alá is csak nagyon indokolt esetben mennek, de 1200 alá meg egyáltalán nem javasolt senkinek.

135 kilóhoz meg tényleg édeskevés. Lassulhat az anyagcsere hosszútávon, és megszokja a szervezet, hogy csak ennyi...


A kalkulátorok mindig sok ch-t írnak, igen.

Azt ne vedd ott figyelembe. Ha nagyjából azonos a fehérje és a szénhidrát, az már jó. (Nyilván ha több a fehérje, még jobb, de nem mindig könnyű összehozni. Meg van, aki nem bírja a kevés ch-t.)

Szerintem 150 g fehérje, 150 g szénhidrát, 50-60 g közötti zsír neked rendben lenne.

2019. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon szépen köszönöm! Akkor így kezdem el. Viszont nem szeretnék se izmot veszteni, és se kigyúrt lenni, azaz nagyon izmos lenni. Ennyi fehérjétől nem leszek az? Vagy teljesen mástól függ, és ennek semmi köze hozzá?
2019. febr. 22. 04:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Fogyásnál mindenképp megy izomból is (izmot könnyebben bont a szervezet, mint zsírt), pont ezért kell kb. ugyanannyi fehérje, mint ch, ill. a mozgás ebben is segít, hogy meg tudd tartani az izmot. A “kigyúrtsághoz” viszont édeskevés, ha több fehérjét viszel be, és az edzés sem nekünk, földi halandóknak való szinten megy, ha izomépítés a cél, ráadásul amint az edzés abbamarad, már olvad is a “plusz izom” lefelé.
2019. febr. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Viszont nem szeretnék se izmot veszteni, és se kigyúrt lenni, azaz nagyon izmos lenni. Ennyi fehérjétől nem leszek az?"


A fehérje nem izmosít, az egy tápanyag, ami sok minden mellett az izomsejtek felépítéséhez is kellenek, ezért viszik be a testépítők nagyobb mennyiségben.

Kigyúrtsághoz baromi sokat kell edzeni, természetesen nagy súlyokkal; ha nem vagy kirívóan izmosodó fajta (nyilván nem), ettől nem kell félned.

2019. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!