Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jelenleg 80 kg vagyok és...

Jelenleg 80 kg vagyok és 170cm 20 éves és lány. Letoltöttem a kalória bázis nevű alkalmazast 1200 kalóriát enged naponta a célom 65 kg 2019. Július 23. ig akarok lefogyni. Naponta 20-40 percet kardiozom. Szerintetek ezzel a módszerrel fogok-e fogyni?

Figyelt kérdés
2019. febr. 22. 09:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Biztosan fogsz fogyni így. Miért ne fogynál? Most biztosan sokkal többet eszel ennél.
2019. febr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sok olyan történetét olvastam az elmúlt pár napban hogy hiába számolja az adott illető a kalóriákat nem fogy semmit. Sokszor nekifogtam már fogyokurak dietanak de mindig oda lett a kitartadom 2 hét után. A csokirol nem tudok lemondási és nem fogok folyton zöldséget enni mint egy kecske. Ugyanazokat eszem mint eddig csak betartom az 1200 kalóriát. Attól félek mivel ugyanúgy eszem a sok szénhidrátot mint eddig semmit nem fog hatni
2019. febr. 22. 09:22
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Vagy nem számoltak jól, vagy csaltak, vagy túl rövid ideig csinálták.

Te se várj 2 hét után óriási, látványos eredmény, ahhoz kb. 2 hónap kell. És nyilván utána is folytatni kell.

A csokiról nem kell lemondani, csak nem kell zabálni, ne naponta egyél és ne vágj be egy egész táblával. De ilyen kis szeletes csokit nyugodtan lehet enni. Nem kell csak zöldséget enni. De ne is mindig kenyérfélét egyél. Változatosan kell mindent, húst is, és a szénhidrát sem ördögtől való.

2019. febr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon hasznosak voltak 😊😊
2019. febr. 22. 09:52
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak biztatni tudlak! 100 kiló voltam a 160 centimhez, jelenleg 74 vagyok, de még egy tizest minimum ledobok a közeljövőben :) “Csak” kalóriát számoltam tulajdonképpen, de amikor komolyan írod és számolod, mit ettél, hamar rájössz, hogy némi változtatásra szükséged lesz, mert bizonyos ételekből nem nehéz egy fogás alatt megenni a kalóriakereted 80%-át. Kitapasztalod hamar, mikkel tudsz jól lakni, és akkor belefér a napi pár kocka csoki is simán! Én sem vontam meg magamtól. Majdnem minden nap eszem egy túró rudit, mert én azt szeretem nagyon. Nekem a sok hús jött be, a fehérjétől lakom igazán jól, emellé vagy egyáltalán nem vagy csak nagyon kis mennyiségű köretet eszem, viszont rengeteg savanyúságot. Főleg a káposztára kattantam rá mostanság :) Szóval sanyargatásról szó nincs, életmódváltásra van szükség és odafigyelésre. Olyan hamar hozzászoksz, hogy utána már nagyjából ismerni fogod az ételeid kalóriatartalmát és automatikusan érzed, mennyit ehetsz :) egyáltalán nem olyan nehéz ez mint elsőre tűnik, csak tudomásul kell venni, hogy ez nem kúra, hanem életmód. Kitartás, sikerülni fog, csak legyél NAGYON türelmes!
2019. febr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Ha tudod, hogy továbbra is hibázol, akkor mit akarsz ?
2019. febr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1200 kalóriát eszel majd naponta, biztos, hogy fogyni fogsz, viszont nem biztos, hogy jó ötlet ugyanazokat enni, mint eddig. Fogyás alatt a szokásosnál több fehérjére van szükség, hogy minimalizáljuk az izomvsztést. A zöldség pedig jó. 23 millió kecske nem tévedhet.
2019. febr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Szokták mondani, hogy 4 hét kell, hogy Te lásd a változást, 8 hét, hogy az ismerősök, 12 hét, hogy az egész világ, úgyhogy tarts ki mindenképp.

Nem kell zöldségeket enni, mint a kecskék, de pl.a krumpli, tészta helyett egy jó görög saláta vagy másfajta zöldség-kompozíció nekem pl. sokkal jobban esik a grillezett csirkemell mellé.

Vagy a fehér kenyér helyett lehet más, szénhidrát csökkentett, magas rosttartalmú, magos stb kenyeret enni.

Meg a sütöben sült krumpli, fánk ugyanolyan jó, de sokkal egészségesebb, mint a bő olajban sültek.

De ha táényleg tudod, hogy mik a hibák, de nem akarsz változtatni rajtuk, akkor a fejedre is állhatsz.

A fogyás is olyan, hogy ha nem áldozol rá, időt, energiát, nem fog sikerülni.

Szóval első az elhatározás. Második a célkitűzés, harmadik a megvalósítás.

És a kardió mellett súlyzók is kellenének, ha nem akarsz löttyedt lenni, ha 15 kilót lefogysz.

2019. febr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fogyni fogsz, bár szerintem kevés ez az 1200 kalória. Vagyis inkább úgy érdemes összehozni ezt, hogy ennél többet eszel, és lemozgod.

Olyan nincs, hogy valaki betartja a számolást és nem fogy. Esetleg ha valamilyen betegség áll a háttérben.

2019. febr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy kecske, szóval ne csak zöldséget egyél, de jól teszed, ha eszel azt is.


A csokiról nem kell teljesen lemondani :-) Csak mérsékelni. Én úgy szoktam, hogy egy jól záró műanyag dobozba teszek egy egész táblát kockákra törve, és abból veszek ki minden nap egy vagy két kockát (amit persze fel is írok). Előbb elteszem a dobozt, utána eszem meg a kivett csokit, különben nehezen állnék meg két kockánál. A kalóriaszámlálásnak éppen az a lényege, hogy bármit ehetsz (csak persze bizonyos ételekkel könnyebb betartani a keretet). Nemrég olvastam egy tanulmányról, ahol az derült ki, hogy azonos kalóriakeret és fehérjefogyasztás esetén nem számított a zsír-szénhidrát arány.


De lehet, hogy végül túl szoros lesz neked ez az 1200-as keret, akkor se add fel, csak növeld meg egy kicsit.

2019. febr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!