Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A párolt zöldséget melyik...

TROLL4EVER kérdése:

A párolt zöldséget melyik állapotában kell lemérni?

Figyelt kérdés
Fogyasztottam vagy már paroltan?

2019. márc. 10. 09:59
 1/3 grafno ***** válasza:
23%
Szerintem párolt mert a fagyasztott zöldség még nem párolt.
2019. márc. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden esetben nyersen, mivel az az egyetlen megbízható súly. Ha elkezded párolni, akkor egy csomó vizet veszít - attól függöen, mennyire puhára, illetve mennyire szárazabbra készíted, a súlya egyik esetben a duplája lehet a másiknak.


Egyszerü, ha leméred nyersen - ennek a kalóriáját így már tudod -, az összes egyéb hozzávalót (olaj, cukor, víz) szintén méred, és kiszámolod. Ha elkészült, az egészet egyben leméred - ebben van ugyanannyi kcal, mint a nyers összetevökben és ebböl tudod visszaszámolni, hogy a te általad elfogyasztott adag hány kalória.

2019. márc. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is a #2 módszere az, amivel a legpontosabb becslést kapod a kész étel tápanyagtartalmát illetően. Ugyanis az ételek tápanyagtartalma nem változik jelentősen a hőkezelés hatására, de a készétel össztömege más lesz, hiszem elpárolog a víz egy része, vagy éppen felvesz valamennyi vizet.
2019. márc. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!