Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalória van benne?

Mennyi kalória van benne?

Figyelt kérdés

Már egy ideje számolom a kalóriákat és van is kis eredménye, mégsem vagyok biztos benne, hogy tényleg "jól csinálom".

Például, mennyi kalória van kb 2 közepes csirkemellben, olajon sütve hagymával és kötetnek fagyasztott vegyes zöldség (francia saláta alap). És egy kiskanál majonéz (light).

Úgy számoltam, hogy 200-300gr hús az 500 kalória, a zöldség (100gr?) 90 kalória és a majonéz kb 100-150.

Ez kb 700 kalória + a kevés olaj lehet olyan 150. =850. (Egyébként az olajat sosem tudom..)

Tudom nagyon kerekítek, de nagyjából stimmel?



2019. márc. 12. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Csirkemellett nyersen számoljuk. 300 gramm 360 kalória.


100 gramm franciasaláta zöldségkeverék 92 kalória


1 evőkanál light majonéz 45 kalória


1 evőkanál olivaolaj: 106 kalória


1 közepes vöröshagyma: 40 kalória.


647 kalória.


Majdnem jól számoltál, de az sosem gond, ha egy kicsit rászámolsz, az a gond ha állandóan kevesebbet számolsz, mint a valóság. Ahogy mondani szoktam "sót meg lehet hozzá rakni, de kivenni már nem lehet belőle" szóval inkabb számolj többel, mint kevesebbel, maximum kellemes csalódás ér, ha többet fogysz, mint terveztél.

2019. márc. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"200-300g"

Ez így nem számolás, hanem tippelés.

Mérj le mindent pontosan.

2019. márc. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 köszi szépen 😄

#2 kolis vagyok, nincs mérleg, meg amúgy is alig van időm még főzni is.. úgyhogy ha pl 500gr húst veszek és kb a felét eszem meg, akkor elég sanszos, hogy az 250gr 😄

2019. márc. 13. 12:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Húsnál, zöldségeknel mindegy hogy 200 vagy 300 grammot eszel meg, de a szénhidrátdús ételeket muszáj grammra pontosan mérni. Vagy vegyél egy mérleget (kb 2000 ft a wishen egy konyhamérleg), vagy ne egyél semmi szénhidrátot.
2019. márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendesen mozgok és odafigyelek mit eszek, szóval remélem így is látszódni fog az eredmény, ha nem, akkor tényleg veszek mérleget 😃
2019. márc. 13. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!