Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Zabkásába puffasztott quinoa,...

Zabkásába puffasztott quinoa, puff tönkölybúza, puff amarant rakni van értelme a fogyokura szempontjából?

Figyelt kérdés
Vagy csak natúr zabkása a jobb? Makrók, tápanyagok szempontja, ill kcal szempontjából érdekel. Cukor nélkül, gyümölccsel enném reggelire. Csak változatosságnak raknek bele más hasznos dolgot is a gyümin kívül, erre ha van ötlet, jöhet ☺️

2019. márc. 26. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Chia mag, lenmag, natúr olajos magvak mértékkel. Étcsoki darabok. Fahéj. Én nem szeretem a fuffasztott cuccokat. A hasznosságához képest arányaiban sok benne a kcal.
2019. márc. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amíg nem haladod meg a napi kalóriamennyiséged, addig nincs baj vele. A puffasztott dolgoknak nagyobb a glikémiás indexe, ezért gyorsabban felszívódnak a véráramba- gyorsabban jutsz energiához, viszont hamarabb meg is éhezel. Ilyen szempontból jobb, ha megfőzöd őket és nem puffasztva veszed.

(Amaránttal óvatosan, mert van egy különös íze, ami puffasztva nem jön elő. Én leginkább a föld és a cékla íze közé tenném :D)


Én zabkása helyett szoktam készíteni:

- aprószemű zabpelyhet és chia magot felöntök annyi vízzel, hogy ellepje, kicsit állni hagyom, majd keverek hozzá szójatejet (tejérzékeny vagyok), beteszem a hűtőbe és reggelre nagyon jó állaga lesz. Steviával és friss gyümölcsökkel keverem.

- hajdina megfőzve egy csipet sóval + gyümölcsök vagy: ha frissen főződ a hajdinát, a végén keverj hozzá mogyoróvajat és szépen ráolvad.... nagyon finom!

- bulgur és mogyoróvaj, ugyanúgy mint a hajdina, csak még sokkal finomabb :)

- miso leves (nagyon egyszerű elkészíteni, a japánoknál alap a reggelihez) és bulgur/hajdina/barnarizs

- aprószemű + kuszkusz: csak fel kell önteni vízzel. Kicsit ragacsos lesz, de én pont ezt szeretem benne.

2019. ápr. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok ^^

Ha unod az éheset, csinálj salátát, vagy keverj zöldséget az felsoroltakhoz.


Édeshez használhatsz különböző növényi italokat, más-más íze lesz. Néhány magot hozzáadni (mértékkel, pl. dió, törökmogyoró, földimogyoró, kesudió, makadámdió...), chia mag, lenmag (őrülve érdemes, mert emészthetőbb).


Csokireszelék.


Az aprószemű zabpelyhet este felöntöd forró vízzel, pont hogy ellepje. Ez az alaprecept. Ha szeretnél chia magot vagy lenmagot, azt még a felöntés előtt add hozzá. Kb 15 percet várj. Ezután még keverj hozzá valami folyadékot (tej, növényi tej).


Vagy a gyümölcsöket turmixolod össze, tej/növényi tej és a zabkása. Estére beteszed a hűtőbe, reggelre szépen összeáll. Nem lesz puding állagú (kivéve ha sok chiát használsz), de kicsit sűrűbb lesz, és jó kanalazni. :)


Édesítésre én már lassan öt éve a Dia Wellness négy az egyben édesítőt használom. (Nem semmi reklám :"D Bárcsak :D) Eritrit-stevia keverék. Nem cukorízű, van egy sajátos íze, de egyáltalán nem kellemetlen. Kicsit nehéz az első alkalommal (kb 1-2 hónap), amíg hozzászoksz, hogy ezt használod, és mennyi az annyi, hogy ne legyen rossz ízű. Arra érdemes figyelni, hogy ne forrjon az édesítő, hanem utólag még melegen add hozzá. Egyébként nem szokott baj lenni, kitapasztalod! :) Egy csomagot egyedül használok, nagyjából fél évre elég (kicsit tovább is)


Az eritrit az egy cukoralkohol, kémiaórán is tanultunk róla. Eddig nincs semmi bizonyíték rá, hogy problémákat okoz, nem tud felszívódni a szervezetben. A stevia egy növény, az indiánok édesítettek vele, szintén nem szívódik fel. Tehát nem befolyásolják a diétádat. Picit drága, de érdemes venni, erre megéri, mint az olcsóbb, de veszélyesebb édesítőkre.

2019. ápr. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
éhes helyett édes :D bocsánat!
2019. ápr. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!