Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés

Kb két hónapja járok konditerembe, nagyjából odafigyelek az étkezésemre is. Akkor 75kg-mal indultam. Volt ket het kihagyasom, elutaztam nyaralno, ott nem igazan figyeltem oda, 76kg-mal jottem haza. Azota (ket hete) nagyon szigoru etrendet tartok, joval a megengedett kaloriaerteken belul etkezek, heti otszor jarok konditerembe, fele kardio-fele sulyzos edzesre, a mai merlegelesen egy kiloval nehezebb voltam..

Borzaszto elkeserito, tenyleg megteszek mindent , de ahelyett, hogy fogynek, csak hizok... van okom azt gondolni, hogy kivizsgalasra szorulok vagy ez “normalis” es tenyleg ennyivel nehezebb az izom, mint a zsir? Egyaltalan, lehetseges, hogy ilyen rovid ido alatt ilyen nehez izmokat epitettem? Nagyon el vagyok keseredve.


24N


2019. ápr. 3. 07:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%

Kezdj el futni! Heti kétszer fél órás közepes tempóval vagy 10 percet nagyon gyors tempóval! Garantált siker!

De, ami a legjobb, az a crossfit! Az úgylefogyaszt, mint annak a rendje!

Az étrend önmagában lóf.sz... A konditermi edzés nem fogyaszt, a konditermi kardió - a gépeken való edzés csak akkor ér valamit, ha keményen - megszakítás nélkül csinálják legalább 1 órát!

De, ahogy én látom, a konditermi kardiózók csak eltekergetnek, meg bohóckodnak a gépeken...

Emeld fel a hátsód és menj futni vagy biciklizni minél többet!!!

Tudom, hogy a konditermi kardió kényelmes, de annyit is ér önmagában...

A konditermi edzéstõl nem fogsz lefogyni!

Tudom, mirõl beszélek, mert 10 éve benne vagyok a témában!

Kondi + kardió + futás/biciklizés!

2019. ápr. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha mérőszalaggal mérsz több információd lesz. Ha azzal sem fogysz 1 hónap alatt akkor valami amit eszel nem jó.

Tippem szerint sok a szénhidrát, de könnyebb lenne, ha leírnál miket eszel egy nap, abból már rá lehet jönni. Nem a kalória a lényeg. Az a legfontosabb amit megeszel.

2019. ápr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Arra még nem gondoltál, hogy azért nem fogysz, mert neked tán nem kellene?!


Nem tudjuk hány cm magas vagy, de ha pl. 180, akkor ahhoz a 75 kg teljesen jó!


Meg az sem mindegy, hogy madárcsontú vagy, vagy vastagabb csontozatú. Hogy hogyan oszlik el, mennyire van háj és izom.


Van egy alap genetikai felépítés és elképzelhető, hogy azért nem fogysz, mert neked nem is kell(ene) 50 kg-osnak lenned....


Így első olvasásra nekem teljesen normálisnak tűnsz és örülj neki, hogy "csak" 76 kg vagy!


Mivel rendszeresen sportolsz és azért odafigyelsz magadra, így szerintem az is jó, ha tartani tudod a súlyod - nem kell rondára fogyni mindenkinek!


Ne keseredj el, hanem hozd ki magadból azt, amire a szervezeted is képes és legyél boldog, hiszen teszel magadért és inkább az lehet a baj, hogy nem vagy képes szeretni s elfogadni a testedet. Pedig nem mindenkinek áll jól az 50 kg-os testsúly....

2019. ápr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A "nagyjából odafigyelek" nem jó. Pontosan kell mérni és számolni, ha biztos eredményt akarsz.
2019. ápr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy két év alatt szedtem magamra 15kilot.. 178cm vagyok, 60kgrolmindult a hizas. Tudom, hogy a 75 az en magassagomhoz nem horribilis, de hajas, zsiros vagyok sajnos.. latom magamon :/
2019. ápr. 3. 12:48
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Az az idióta aki szerint a konditermi mozgás nem mozgás, csak a futás az, háát látszik a téma közelébe sincs!!:D


Minden fogyókúra/életmódváltás 70% kaja 20% mozgás 10% betegségek stb. MINDEN értelmes orvos, személyi edző, fitness guru ebben egyetért.


Teljesen mások az arányok megint, ha valaki szálkásít, body builder, versenysportoló meg ilyenek.

Itt elhízás miatti súlycsökkentésről/fogyózásról szólt a kérdés.


Tehát igen, biztosan rosszul eszel, kérj dietetikus segítségét! De nem ártana egy endokrinológiai kivizsgálás sem, lehet IR-ed, PM alulműködésed, rejtett cukrod stb. Tipikus tünete ha valaki mozog, tartja az étrendet de nem fogy, sőt...


Sok sikert!


Ja és inkább ne fuss, mert az izületeknek egyáltalán nem tesz jót súlyfelesleggel! Tempós kocogás a max., vagy sok séta, bicikli, lépcsőzés ennyi.

2019. ápr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ja igen... az meg a màsik, hogy minden mozgàs mozgàs, + 70%- ban az étrenden múlik a fogyàs. A többi mozgàs meg pihi:)

Én a héten akartam elkezdeni a mozgàst ( 1 hónapja vàltottam csökkentett szénhidràt és több zsírbevitelre. A fehérjém ugyanannyi. Azonnal elkezdtem fogyni. Amíg a tàpanyagaim nagyobb része szénhidràt volt, addig nem fogytam semmit, még orvos javasolta 160 gramm szénhidràttal se.

Hétfőn akartam elkezdeni a mozgàst, az a nap meg is volt, de sikeresen béna voltam és meghúztam a derekam...szóval torna- "edzés" sztornó mert marhàra fàj. Remélem azért 2 hét alatt rendbejön jegeléssel, gyógyszerrel.

2019. ápr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mivel vendeglatasban dolgozok, viszonylag kesobb kelek de tovabb vagyok ebren. 9 ora korul szoktam inni egy kavet es mar csak a munkahelyemen reggelizek, ami olyan 10 ora korul van. A reggelim valtozo, az aktualis kedvencem az most a turo valamilyen gyumolccsel, ezt akr mikor meg tudnam enni:) de van, hogy egy turmixot viszek magammal zoldseg-gyumolcsbol es azt iszogatom meg delig. Az ebedem kitolodik kb fel3-ig, altalaban natur csirket eszek salataval, neha egy keves rizzsel. Ha megsem ez az ebed, akkor valami tartalmasabb levesre szoktam cserelni, azzal is eleg jol lakok. Uzsonnazni nem igazan szoktam, mert a kesei ebed miatt nem vagyok ehes. Este jarok konditerembe, 9utan, ha elotte esetleg ehes vagyok eszek egy salatat, azt imadom, tenyleg eleldegelnek rajta eletem vegeig :) a terembe 40percet gyalogolokngyorsan emelkedon a futopadon utana terek at a sulyzos edzesre, az is kb 30-40 perc. Ezutan megiszom a feherje shakemet es ennyi a fogyasztasom egy napra. Persze nem azt mondom, hogy neha neha nem csuszik be egy rantott csirke ebedre, de akkor tenyleg csak salatat eszek melle, igyekszem kerulni a feher lisztet, cukrot. Ugy gondolom, hogy ilyen keves meg viszonylag minosegi kaloriabevitel mellett ha meg sem mozdulnek is kene fogynom, nemhogy meg a heti 5 edzessel. Nagyon gyorsan szaladt fel ram ez a 15kilo es az istenert sem tudok megszabadulni tole.. holott 2-3 eve ilyen gondom sosem volt, mindig is vekony tipus voltam. Nagyon el vagyok keseredve
2019. ápr. 3. 14:34
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha tényleg csak ennyit eszel (nem felejtetted ki a cukros üdítőket mondjuk, azzal észrevétlenül irgalmatlan sok kalóriát be lehet tolni - nem írtad, mit iszol), és hetek óta nem fogysz, akkor tényleg kéne egy endokrinológiai kivizsgálás.

2019. ápr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja, meg a gyors hízás is lehetett mondjuk inzulinrezisztencia miatt sajnos. De a legtöbb ilyen állapot kezelhető, és neked lesz jobb, ha fény derül arra, hogy mi a baj.
2019. ápr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!