Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1400 kcal,85kg mennyire...

1400 kcal,85kg mennyire egészséges ez?

Figyelt kérdés

85 kg vagyok 57-60ra szeretnék fogyni. Össze raktam egy 1400 kcal napi limitet 123g fehérje, 88g szénhidrát, 62g zsír.

Mellette heti 3 súlyzós edzés, heti 4 kardió, ami gyors gyaloglás nálam, mert másra nem nagyon van lehetőségem.

26 vagyok és lány.

Ez így működhet? Valami sok vagy túl kevés? Legyetek türelmesek velem kérlek, nagyon kezdő vagyok.



2019. ápr. 16. 07:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen működhet! én 1400-1700 kcalt ettem szénhidrát 80-140 grammot, fehérje 120-140 gramm mellette heti 3 súlyzós és 1-2 aerob vagy hiit és lement 19 kg 6 hónap alatt. :) 21/F
2019. ápr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ennyi ch mellett ami jó, fel kéne emelned a zsírt. (ezt a hibát sokan elkövetik akik csökkentik a szénhidrátbevitelt fogyáshoz nyugi):) Korábban én sem tudtam, hogy így kell csinálni.

Én

110g fehérjén,

70-95g szénhidráton, és

115-120g zsír bevitelen vagyok fogyáshoz.

Másfél hónap/6,7kg mínusznál járok, pedig 1800-2000 kalória közt eszem. A zsír miatt felmegy a kalória, de attól nem kell megijedni ésszerű keretek között. Nyilván nem oké meginni fél liter zsírt naponta, de nem kell félni tőle.:)

Korábban csináltam kalóriaszámolást, önmagában nem volt jó, 160gramm szénhidráttal, 14-1500 kalórián semmit se fogytam, viszont folyton éhes voltam 60-70g zsír mellett és semmi energiám nem volt.

Mióta levittem a szénhidrátot, megemeltem a zsírt, tele vagyok energiával, és éhes se vagyok napi 3 étkezés mellett, nincsenek falási rohamaim sem.

2019. ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Rob Halford válasza:
100%
Sok a heti 7 edzés a semmiből, nem lesz időd regenerálódni, meg beilleszteni a napi rutinba, kezdd inkább heti 1 súlyzós és 2 kardió edzéssel, ne csinálj többet, mert nem fogod bírni. Illetve szerintem sok a fehérje, ha nem akarsz izmokat építeni akkor elég 80-100 gramm. A zsírt ne emeled, helyette tegyél be szénhidrátot. A lényeg, hogy próbálj lassan felszívódó szénhidrátokat fogyasztani - pl. bab, borsó, lencse, teljes kiőrlésű gabona, zöldésgek stb. A #2-ra nehogy hallgass, annyi zsírt eszik hogy 50 évesen fogja elvinni a mentő :)
2019. ápr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

3. Ne okoskodj , semmit nem tudsz rólam, azt se hogy miért így eszem. Mellesleg szakember javasolta betegség miatt.

Tàjékozódj és ràjössz, hogy ha csökkenti a cht, növelni kell a zsírbevitelt. Csak szólok, hogy a ketogén diétàban ennél sokkal kecesebb ch és több zsír van és sportolók is élnek vele. Az LCHF étrend pont hogy egészséges.

2019. ápr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Rob Halford válasza:
#2. Ha betegség miatt vagy ilyen diétán, akkor minek ajánlgatod valakinek aki nem beteg? Annyi volt a kérdés, hogy mennyire egészséges az a diéta amit leírt, erre válaszoltam. Sok benne a fehérje, helyette mehet szénhidrát. Egyébként meg olvass utána objektív orvosi oldalakon annak, hogy mennyire ,,egészséges" a ketogén diéta - elárulom, hosszútávon semennyire, max 1-2 hónapig lehet tolni. Egészséges étrendben az energia max 20%-a jön zsírból, a tiedben ez 60%. Nem tudom ki írta fel neked ezt a diétát, felőlem csináld, de majd nézess néha egy vérképet hogy hogy áll a koleszterined, meg nézd a vérnyomásod is.
2019. ápr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Olyan dietetikus javasolta aki szerint a kalóriàk szàmolgatàsa nem jó módszer.:). Amit meg én csinàlok amúgy se ketogén. Csak mérsékelten alacsony ch és hozzà megemelt zsír. Hidd el nem nyalok el fél liter zsírt naponta. Azért ajànlottam mert én ugyan betegség miatt ( is) csinàlom, de alapból is alkalmas ez a diéta az elhízàs kezelésére. Magyarul annak aki fogyni akar, ès nem szeretne túlsúlyt cipelni.

Nyilvàn nem ajànlgatnàm ha csak beteg embereknek lenne jó ez az étrend.

Èn magamon is rengeteg pozitív vàltozàst tapasztalok, nem csak azt hogy tudok végre fogyni. Sok màst is.

2019. ápr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha veszed a fáradtságot...olvasd el. Tanulságos.


[link]

2019. ápr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Rob Halford válasza:
Kedves 2. én vettem a fáradságot és angolul olvastam utána a nagyobb orvosi oldalakon az Atkins-diéta és az egyéb ketogén jellegű diéták hatásainak, olyan cikkekben, amiket nem önjelölt life-coachok írtak, és nagy mintájú statisztikákra hivatkoztak. A linkelt hölgy láthatóan jó pénzért ad el oktatóvideókat a ketogén diétákról, nyilván tudja hogy ez trendi és a sok hülye fizet érte. Ha valaki a ketogén diétákról ad el videókat, az nyilván csupa jót fog mondani róla, nem? :)
2019. ápr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem megy az értő olvasàs....

Mit nem fogsz fel azon hogy az LCHF étrend NEM ugyanaz mint a ketogén diéta?

Na mindegy , nem erőltetem. Làthatólag nem értetted meg ami le van írva.

2019. ápr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Srácok, chill :D Köszönöm a hasznos válaszokat, igyekszem leszűrni a tanulságot abból amit írtatok és kitapasztalom hogy egyek, az edzés lehet hogy tényleg sok, viszont nagyon laza, de akkor inkább csökkentek rajta. Még egyszer köszönöm :)
2019. ápr. 16. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!