Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás

A kérdés

Miért nem fogyok?

Tavaly december elején kezdtem el a fogyókúrát. Akkor 91 kg voltam (kb. 180 cm magas 20 éves fiú vagyok), idén április elejére lement 77 kg-ra.

Sokat és intenzíven sportolok, heti 4-5 óra sport megvan (volt, amikor 7 órát kardióztam egy héten, de ez ritka) immáron 5. hónapja.

Kezdetben gyorsan lejöttek a kilók, viszont az utóbbi 2-3 hétben a sok sport és a napi kb. 1800- 2300 kcal közötti kaja- bevitel ellenére sem fogyok csak 76 és 78 kg között váltakozik a testsúlyom.

Miért nem fogyok, ha nem viszek be túl sok kalóriát és mellé sokat mozgok?

Tudna valaki tanácsot adni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: fogyás, kalória, edzés, izzadás, fogyókúra, túlsúly, kiló, kcal, táplálkozás

ápr. 19. 17:46  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Mennyi a testzsírszázalékod?

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont ápr. 19. 17:49 Privát üzenet
A végtelenségig azért nem fogyhatsz.

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont ápr. 19. 17:51 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A táplálkozásomról tudni kell, hogy sok gyümölcsöt (alma, szőlő, banán) eszek, vizet, cukormentes teát, 1,5%-os tejet (napi átlag max. 2-3 dl) iszok, édességet csak ritkán (heti 1X) és keveset eszek, szénsavas- cukrozott üdítőitalt legutoljára január elején ittam. Kávét, alkoholt nem iszok.

Olajos magvakat szintén ritkán eszek.

# 3/11Időpont ápr. 19. 17:51 Privát üzenet
Kb. 70kg lenne az ideális. Innen már el kéne kezdeni súlyozni.

A válasz 19%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont ápr. 19. 17:52 Privát üzenet
A fogyásnak legtöbbször vannak stagnálós időszakai. Amikor 1 teljes hónapig se a centik, se a súly nem változik, az tekinthető stagnálásnak. Ilyenkor a test regenerálódik, és ennyi. Ha tartod amit csinálsz, 1-2-3 hónap után meg fog indulni újra. De egyébként igen, azért a végtelenségig nem fogysz, ha nem kezdesz el koplalni ész nélkül. (sokakkal előfordul, hogy megijednek hogy nem fogynak tovább és elkezdenek nagyon keveset enni) A stagnálás meg természetes, és a legtöbb embernél aki túlsúlyos és fogy, előfordul. Van akinek többször is, ha sokat kell lefogyni és ez ugye időben is tovább tart, mint 10-20 kiló leadása. A rendszeres mozgással így is úgyis változik a tested.:) Még akkor is, ha a testsúlyod nem. Más lesz a testösszetétel, forma.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/11Időpont ápr. 19. 18:15 Privát üzenet

Váó, nagyon szép eredmény. Ne aggódj, ez egy plató. Csak így tovább.

Amúgy mi a cél? A 77 kg nem hangzik rossznak a 180 centihez.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont ápr. 19. 23:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi.

72-73 kg-ra szeretnék lefogyni. Ennél lejjebb már nem szeretnék menni.

# 7/11Időpont ápr. 20. 10:16 Privát üzenet

Szèp eredmènyt èrtèl el. Büszke lehetsz magadra, megvan a kitartàsod!:)

Szerintem bekellene vezetned a heti 4xedzèst

Ugy hogy hètfőn kardiò kedden sulyokkal a nehèzkesebb területekre gyùrni(ne saját testsullyal, sulyzòkkal felülès/hasra/ sulyzòkkal kèzre stb) szerda csütörtök semmi pèntek kardiò, szombat súlyokkal/saját sullyal gyakorlatok!!

Ès ami nagyon fontos 7 utàn ne egyèl!!

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont ápr. 20. 11:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!

Késő délután/ kora este 5 és 6 óra között vacsorázok, utána kb. fél órával eszek egy egész almát vagy 40-50 szem szőlőt.

Szerencsére leszoktam az esti nassolásról, eszegetésről.

Az első 3-4 hét volt a legnehezebb, mert mindig ehetnékem volt, de most már megszoktam, hogy este nem eszek.

# 9/11Időpont ápr. 20. 12:02 Privát üzenet
Igyàl sok vizet ,az segiti az anyagcserèt ès a zsìrlebontàst

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont ápr. 20. 12:06 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért nem fogyok?
Székrekedés miatt kezdett el inni rost tápszert. Lehetséges hogy ettől fogyok?
Tapasztalt kalóriaszámlálók, ha ez tényleg kb.1000 kalória, és fizikai munkát végzek, akkor hogyhogy nem fogyok?
Miért nem fogyok semmit?
Miért fogyok ilyen lassan?
Miért fogyok még mindig?

Kérdések a Fogyókúrák rovatbólKérdések a Kalóriaszámlálás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!