Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés

Tavaly december elején kezdtem el a fogyókúrát. Akkor 91 kg voltam (kb. 180 cm magas 20 éves fiú vagyok), idén április elejére lement 77 kg-ra.

Sokat és intenzíven sportolok, heti 4-5 óra sport megvan (volt, amikor 7 órát kardióztam egy héten, de ez ritka) immáron 5. hónapja.

Kezdetben gyorsan lejöttek a kilók, viszont az utóbbi 2-3 hétben a sok sport és a napi kb. 1800- 2300 kcal közötti kaja- bevitel ellenére sem fogyok csak 76 és 78 kg között váltakozik a testsúlyom.


Miért nem fogyok, ha nem viszek be túl sok kalóriát és mellé sokat mozgok?

Tudna valaki tanácsot adni?



2019. ápr. 19. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyi a testzsírszázalékod?
2019. ápr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
A végtelenségig azért nem fogyhatsz.
2019. ápr. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A táplálkozásomról tudni kell, hogy sok gyümölcsöt (alma, szőlő, banán) eszek, vizet, cukormentes teát, 1,5%-os tejet (napi átlag max. 2-3 dl) iszok, édességet csak ritkán (heti 1X) és keveset eszek, szénsavas- cukrozott üdítőitalt legutoljára január elején ittam. Kávét, alkoholt nem iszok.

Olajos magvakat szintén ritkán eszek.

2019. ápr. 19. 17:51
 4/11 anonim ***** válasza:
Kb. 70kg lenne az ideális. Innen már el kéne kezdeni súlyozni.
2019. ápr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A fogyásnak legtöbbször vannak stagnálós időszakai. Amikor 1 teljes hónapig se a centik, se a súly nem változik, az tekinthető stagnálásnak. Ilyenkor a test regenerálódik, és ennyi. Ha tartod amit csinálsz, 1-2-3 hónap után meg fog indulni újra. De egyébként igen, azért a végtelenségig nem fogysz, ha nem kezdesz el koplalni ész nélkül. (sokakkal előfordul, hogy megijednek hogy nem fogynak tovább és elkezdenek nagyon keveset enni) A stagnálás meg természetes, és a legtöbb embernél aki túlsúlyos és fogy, előfordul. Van akinek többször is, ha sokat kell lefogyni és ez ugye időben is tovább tart, mint 10-20 kiló leadása. A rendszeres mozgással így is úgyis változik a tested.:) Még akkor is, ha a testsúlyod nem. Más lesz a testösszetétel, forma.
2019. ápr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Váó, nagyon szép eredmény. Ne aggódj, ez egy plató. Csak így tovább.

Amúgy mi a cél? A 77 kg nem hangzik rossznak a 180 centihez.

2019. ápr. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

72-73 kg-ra szeretnék lefogyni. Ennél lejjebb már nem szeretnék menni.

2019. ápr. 20. 10:16
 8/11 anonim válasza:
48%

Szèp eredmènyt èrtèl el. Büszke lehetsz magadra, megvan a kitartàsod!:)

Szerintem bekellene vezetned a heti 4xedzèst

Ugy hogy hètfőn kardiò kedden sulyokkal a nehèzkesebb területekre gyùrni(ne saját testsullyal, sulyzòkkal felülès/hasra/ sulyzòkkal kèzre stb) szerda csütörtök semmi pèntek kardiò, szombat súlyokkal/saját sullyal gyakorlatok!!

Ès ami nagyon fontos 7 utàn ne egyèl!!

2019. ápr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!

Késő délután/ kora este 5 és 6 óra között vacsorázok, utána kb. fél órával eszek egy egész almát vagy 40-50 szem szőlőt.

Szerencsére leszoktam az esti nassolásról, eszegetésről.

Az első 3-4 hét volt a legnehezebb, mert mindig ehetnékem volt, de most már megszoktam, hogy este nem eszek.

2019. ápr. 20. 12:02
 10/11 anonim válasza:
Igyàl sok vizet ,az segiti az anyagcserèt ès a zsìrlebontàst
2019. ápr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!