Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az egyik netes oldal szerint...

Az egyik netes oldal szerint alap kalóriaszükségletem napi 1390 kcal (ennyit égetek el). Akkor ehhez még pluszba jön minden sport amit csináltam?

Figyelt kérdés
Pl futottam és elégettem 450 kcalt akkor az összesen 1840 elégetett kalória egy nap? Vagy ez az "alap kalóriaszükséglet" az milyen tevékenységet takar valójában?

2019. ápr. 24. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen az pluszba jön mert levonódik abból a kcal mennyiségből amit akkor is felhasznál a szervezeted ahhoz, hogy életben tartson, ha egész nap meg sem mozdulsz. Így sportolás esetén általában többet esznek az emberek és ezt magadtól is érezni fogod hogy éhesebb vagy. De lehet, hogy pont másnapra leszel éhesebb amikor regenerálódnak az izmaid.
2019. ápr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Csak azzal vigyázz, hogy a netes kalkulátorok gyakran túlbecsülik a sport miatt elhasznált extra kalóriát. Az alap kalóriaszükségletbe eleve gyakran beleszámolnak egy kis alap tevékenységet, sétálgatást stb., tehát nem a mozdulatlanul fekvést veszik alapul. A sportoknál pedig pl. egy óra futásnál az egy óra alatt elhasznált teljes kalóriamennyiséggel számolnak pluszban, arról megfeledkezve, hogy arra az órára már beszámítottak egy alap kalóriafelhasználást, így ez utóbbit duplán számolják. Ráadásul eleve nem lehet túl pontosan megbecsülni, hogy valaki sportolás közben igazából mennyi kalóriát használt fel (a pulzus mérésével viszont már lehet jó becslést adni).


A lényeg, hogy figyeld meg, hogy a számított kalóriadeficithez képest hogy alakul a fogyásod, és ha nem fogysz vagy nem olyan gyorsan, mint gondoltad, akkor gondolj rá, hogy esetleg a sport beszámításánál lehet hiba.

2019. ápr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!