Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha nagy különbség van a napi...

Ha nagy különbség van a napi kalóriabeviteleim közt, az befolyásolja a fogyást? Lent részletezem.

Figyelt kérdés

Szóval, május 1-jétől elkezdtem számolni a kalóriákat, elég szigorúan. Mindent grammra pontosan lemérek, kalóriabázison vezetem. 159cm és 59kg-mal kezdtem, ma reggel 57kg voltam, aztán ebéd után 58.4 azt hiszem. Tudom, még az elején vagyok.

Az a helyzet, hogy valamelyik nap 1100 kalóriát, valamelyik nap csak 700-at. Ez nagy baj? Remélem ez nem koplalásnak számít. Igazából mindig úgy eszem, hogy jól lakjak, tehát egyáltalán nem éheztetem magam.


Még valami: mit egyek ebédre? 16 éves vagyok, gimibe járok, általában 4 órakor szoktam hazaérni, így mindig azt eszem, amit anyukám főz. De ez lehet rántott hús (mondjuk azt pont utálom), pörkölt, grízes tészta, bableves... Ezeket nem igazán tudom lemérni, és azt hiszem, nem is a legjobb ételek, mert pl. sok benne a szénhidrát, zsír.

Tudtok valami olyan oldalt esetleg, ahol vannak olyan receptek, mikor gyorsan elkészíthetőek, és egy gyerek is meg tudja csinálni?


Minden tanácsot szívesen meghallgatok!



2019. máj. 3. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha szívesen meghallgatsz bármilyen tanácsot, akkor az a tanácsom, hogy ne kalóriákat számolgass, pláne ilyen 1100 meg 700, borzasztó kevés. Attól, hogy nem feltétlen érzed, még a tested nem fog jól működni, ha kevés tápanyagot viszel be, be fog lassulni az anyagcseréd.

LCHF étrendet javaslom fogyáshoz, alacsony szénhidrát és mellé egészséges zsírokban gazdag étrend és fontos a fehérje is. Szerintem jobban jársz így, mint koplalva kalóriaszámolással. Én 2 hónap alatt 8kgt fogytam eddig szenvedés nélkül, bár nekem nagyon sok a feleslegem, de ettől még kisebb túlsúly esetén is lehet vele fogyni. Ha részletek érdekelnek, privátban szívesen küldök infókat.

2019. máj. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsősorban a minden étkezés előtt és után lemérem hány kiló vagyok egy nagy hülyeség. Attól, hogy valamikor akár egy kilóval kevesebbet mutat, az nem azt jelenti hogy fogytál. Ha logikusan gondolkodsz akkor a víznek is van tömege, hiába nincs benne kalória és nem hízol tőle, de akkor is ha beviszed a szervezetedbe az mind plusz súly. (Ezzel nem azt mondom, hogy ne igyál semmit, hanem hogy az állandó mérlegelés felejtős.)


Megkérdezhetem, hogy mennyit szeretnél fogyni? Mert én a magasság-súlyból kiindulva nem látom a problémát.

Viszont nem szólok bele, szíved joga, de 700 kalória nevetségesen kevés, főleg egy fejlődésben lévő szervezetnél. Akkor fogsz fogyni, ha több kalóriát égetsz, mint amennyit beviszel. Viszont nem lehet azt csinálni, hogy kitalálok egy számot és akkor most én minden nap annyi kalóriát viszek be, mert szimpatikus a hetes szám meg a két nulla. A szervezetnek kell az energia és egy idő után ilyen kalóriadeficitnél a szervezet nem fog tudni normálisan működni. Növeld a kalóriaszámot 1200 fölé!

2019. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!


Igazából nincsen konkrét kiló, amit el szeretnék érni, nem azt nézem, hanem hogy hogy nézek ki. Megpróbálok többet enni. Sajnos kb. 2 évvel ezelőtt rászoktam az össze-vissza evésre. Csipszek, péksütit, minden. Nagyon sokat ettem akkor.

2019. máj. 3. 22:28
 4/4 anonim ***** válasza:
16 evesen nem kell kifejezetten fogyókúrázni. Próbálj inkabb arra figyelni hogy finom dolgokat egyel es szánj ra idot. Akkor gyoraan le fogsz szokni a nasirol. A kaja idejére lassíts.
2019. máj. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!