Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyok-e, ha a napi bevitt...

Fogyok-e, ha a napi bevitt fehérjemennyiségem miatt több kalóriát fogyasztok el, mint amennyit kellene? (részletek a leírásban)

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el fogyózni a kalóriaszámlálás segítségével.

A napi bevihető kalóriamennyiségem a kalóriabázis számítása alapján 1725 kcal alapesetben.


A kérdésem az lenne, hogy ha ezt úgy haladom meg, hogy a napi zsír- és szénhidrátbevitelem ideális, de a fehérje bevitelem jóval magasabb mint kellene, az akadályozza-e a fogyást?


Pl.: napi 58 g zsírt, 216 g szénhidrátot fogyaszthatok el maximum, és minimum 86 g fehérjét kell megennem (a kalóriabázis adatai szerint.) Ha 58 g zsírt, 169 g szénhidrátot és 148 g fehérjét eszem (ahogy azt tettem tegnap), ami összesen 2175 kcal, az baj-e?



2019. máj. 5. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Kihagytál egy infót, a végdátumot, a kalóriabázis ez alapján kalkulál napi bevitelt. Akár fogyhatsz így is, csak később éred el a kitűzött célod.
2019. máj. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egy nap nem számit. De ha mindig 400 kalóriával többet eszel, az igen. Majdnem 2200 kalória nekem sok. Nem akarok fogyni és így 1800 körül eszem. Persze, ha egy nagy, erős férfi vagy, akkoe jó.
2019. máj. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De miért? A fehérjét is zsírként raktározza el a szervezet?
2019. máj. 5. 13:50
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Igen, minden többlet kalória megy a zsírraktárba, származzon az bármilyen tápanyagból. Szerintem.
2019. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászoló, igazad van, most olvasom, hogy a felesleges fehérjét a szervezet zsírsavakká bontja le.

[link]

2019. máj. 5. 14:26
 6/13 anonim válasza:
66%

Nem! ezt mindenki félre érti. A szervezeted Zsír formájában raktároz, de főként a szénhidrátokat alakítja át és raktározza. leginkább az egyszerű szénhidrátokat Pl cukor.....

Ez a fehérje mennyiség sok és mind azon túl, hogy hátráltatja a fogyásod (mert hogy a kalória többlet van), ez a mennyiség már téged károsít is... Én ezt a fehérje mennyiséget eszem úgy ,hogy tömeget növelek és ez nekem a felső érték. Szóval ez egy kicsit sok...

Jó lenne tudni, hogy fiú vagy e, vagy lány, meg, hogy milyen magas meg hány kiló. hány éves meg, hogy mi pontosan a célod... De én első körben azt mondom, ha szálkásítani szeretnél, hogy max 100 gramm fehérje és a szénhidrátot igazítsd a megengedett maximum kalóriához.

2019. máj. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem soknak tűnik a fehérje. Ha nem tudsz jóllakni ennyi kalóriával (gondolom ezért lépted túl a keretet), akkor már inkább zsírból legyen a többlet. A ch mennyiség viszont jó (a 169 g).
2019. máj. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

A fehérjét és a zsírt a szervezet nem raktàrozza.

A sok/ rossz minőségű többlet szénhidràtot igen . Plusz a sok szénhidràt sok zsír kombóval is ugyanez a helyzet.

Ha kevés a szénhidràt , több a zsír és a fehérje, azzal lehet legjobban fogyni. ( én is ezzel a kombóval fogyok)

Ez a 200 valahàny g szénhidràt rettenet soknak tűnik. Èn még 160grammal se tudtam fogyni. Le kellett vinnem 80-85 grammra.

Bàr gondolom ez is egyénfüggő. Nekem a kalóriàkkal való foglalkozàs egyàltalàn nem jött be. Ahogy a szénhidràt alapú étrend sem.

2019. máj. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Extrémen sok fehérje okozhat zsírosodást, de ahhoz nagyon nagyon sok kell. Amúgy a fehérjék azok amik a legkevésbé alkalmasak arra, hogy testzsírrá alakuljanak.


3. Pont


[link]

2019. máj. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Szó sincs róla, hogy ne laknék jól kevesebb tápanyaggal. Mivel eddig nem foglalkoztam a kalóriaszámlálással, nem tudtam, mire figyeljek.

Letöltöttem a kalóriabázist, beütögettem az adatokat meg az elfogyasztott ételeket, az kiadta nekem, hogy mennyit kell ennem. Eszerint is jártam el, és csak azt figyeltem, hogy a fehérje/zsír/szénhidrát kijelzőn mindhárom fejecske mosolyogjon. Viszont gyanús lett, hogy a kalóriabevitelem meghaladta a napi max mennyiséget. Ekkor gondoltam, hogy megkérdezem, mi az összefüggés e dolgok között.


Egyébként 26 éves férfi vagyok, 189 cm magas, 91 kg.

2019. máj. 6. 07:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!