Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Valóban napi 1287 kalóriát...

Valóban napi 1287 kalóriát kell ennem, ahhoz hogy egészségesen tudjak fogyni? 18/L

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, nem tudom, hogy számít-e ebben a kérdésben, de sokkal fiatalabbnak nézek ki a koromnál. Jelenleg 61.3 kg vagyok és 157,5 cm. A célsúlyom 55 kg. Nem mondanám, hogy nagyon túlsúlyos vagyok, mert aktívan sportolok és azért izomtömeggel is rendelkezem. Múlt éven minden héten 3-szor kondiztam, akkor szedtem fel izmot főleg a combomra, vádlimra és enyhén a karomra. Ezt most nem csinálom, viszont heti 3-szor kosáredzésen veszek részt és 1 hónapja heti kétszer futok ált. 3-6 kmert. Sportosnak vallom magam, sokat járok túrázni is.Viszont nagyon szeretek enni, főleg édeset ezért mindig is volt rajtam pár plusz kiló. Ezeket szeretném most leadni, tónusosabban kinézni. Letöltöttem a YAZIO nevű kalóriaszámláló alkalmazást, beírtam az adataimat és az kiadta, hogy napi 1287 kalóriát kell ennem, ahhoz hogy fogyjak. Ezt már 4 napja tartom. Szerintetek ez tényleg így van? Azért teszem fel a kérdést, mert nagyon nem értek ezekhez a táplálkozási dolgokhoz, és nem teljesen tudok bízni egy alkalmazásban.


(leírom, hogy pontosan miből mennyit ír elő nekem)


Napi:

157g szénhidrát

63g fehérje

42g zsír

1287 kalória


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:)



2019. máj. 7. 22:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Elég kevésnek tűnik. Szerintem amúgy kalóriàkkal nem érdemes görcsösen foglalkozni.

Inkàbb a tàpanyagok minőségén és arànyain érdemes vàltoztatni.

A szénhidràt pl elég soknak néz ki. Èn pl 175 centi vagyok és csak 80-85 grammot szoktam enni nagyrészt.

2019. máj. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Azt a súlyt írtam be, amire le szeretnél fogyni.


Az Ön neme nő

Az Ön testmagassága 157cm

Az Ön testsúlya 55kg

Az Ön életkora 18 év

Az Ön aktivitása közepes, Heti 2-3 óra sport/könnyű fizikai munka


Eredmények

BMR (alapanyagcsere)

1381.00

Tápanyagszükséglet

I. Testsúlyának megőrzéséhez

Kalória (kcal)

2140.55 kcal

Szénhidrátok (55%) 294.33 gramm

Fehérjék (15%) 80.27 gramm

Zsírok (30%) 71.34 gramm


Szóval amit letöltöttél, az jó nagy hülyeséget írt, mert 1287 kalória az koplalás. Főleg mozgás mellett.

Amúgy a tápanyagok arányaival is játszhatsz, mint írtam fentebb:) Ha csökkented a szénhidrátot, zsírt és fehérjét emeled, azzal is lehet fogyni:)

2019. máj. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
88%

Az az adat valószínűleg helyes, nőknek, különösen ha nem is nagydarabok, általában a férfiakhoz képest nevetségesen kevés kalóriát kell enniük, és nem ritkák az 1200-1500-as értékek sem.


A 2140 kalória valószínűleg hülyeség, hacsak nem vagy kőműves. A kalóriabecslések csak azok -- becslések. Az egyetlen, amiben viszonylag megbízhatóak, az a BMR, a többi az egy hozzávetőleges érték. A legcélszerűbb, ha egy hosszú ideig követed, hogy mit és mennyit eszel, és hogy hogy változik a súlyod. Előbb-utóbb tudni fogod, hogy személyesen >neked<, a legkisebb variánsokat is figyelembe véve, mennyit kell enned. Ennél pontosabb módszer aligha van, legalábbis laboratóriumi körülmények és 24 órás megfigyelés híjján.


Én a helyedben a laktató kajákra koncentrálnék (minden, amiben sok a rost), és annyit ennék, amennyivel nem túlzottan vagyok éhes, emellett pedig a kaja helyett a mozgást követném nyomon, lassacskán, a fogyás elakadtával fokozatosan emelve azt.


Személy szerint ezt találtam csak, ami fenntartható. A kajával hosszútávon nem nagyon tudtam bűvészkedni, mert annak mindig az lett a vége, hogy eltérek a tervtől. Amíg tudom, hogy csak/jórészt egészséges kaját eszek és nem eszem magam túl, illetve általában ugyanannyit eszek, addig biztos, hogy a kinézetemet befolyásoló tényező a mozgás lesz.

2019. máj. 8. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Ha valóban fogyni akarsz, elég a napi 1283,5 kalória, ne legyen még 0,2-vel sem több eltérés...

.

Ne tekintsd magad robotnak, aminek pontosan megadható a működéséhez szükséges fogyasztása!

2019. máj. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A ch és a fehérje jó, a zsírt duplázd, úgy kb. jó lesz :)

És nem kell ennyire precízen számolgatni, ha van 100-200 kcal eltérés a nap végén, akkor sem fog leszakadni az ég ;)

2019. máj. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem kőműves hanem sportol. Na mindegy. Tovàbbra is tartom hogy 1200 kalóriàval koplalni fog, és inkàbb tàpanyagokkal kéne foglalkozni.
2019. máj. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! Mindegyikre ment a zöld kéz!

Ez az ötödik nap, hogy tartom magam az alkalmazásban kiszámolt kalóriákhoz és meg is mértem magam. Ez alatt az öt nap alatt 1.2 kgt fogytam a mérleg szerint. Tudom, hogy az egészséges fogyás heti 0.5-1 kg, szóval egy kicsit biztos fogom növelni a kcalt, ugyanis nem szeretnék koplalni, az kéne még, hogy jojo effektus alakuljon ki.

2019. máj. 8. 12:27
 8/11 anonim ***** válasza:
#1: nem biztos, hogy sok a ch. Az átlag magyar 300-400 grammot fogyaszt, annak ez kb. csak a fele. Ha értelmes ételekből viszi be, és nem IR-es, akkor simán lehet neki jó. De persze ki kell tapasztalni, nem vagyunk egyformák :)
2019. máj. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8. ez így van. Bàr IRnél se mindenkinek jó 160 gramm. IRes vagyok és nem tudtam fogyni vele. Sokan nem tudnak, pedig szinte minden IResnek ezt javasoljàk. Le kellett nyomnom 95 gramm alà a ch-t. Akkor indult csak be. Àltalàban 80-85 grammot eszem és néha felmegy 90-95-ig. Így fogyok.
2019. máj. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A fehérjén emelned kell, 100-120 gramm között kellene lenned. A CH és a zsírbevitel pedig attól függ, milyen diétát alkalmazol. Párszor lehet át kell majd számolnod a makrókat, hogy beváljon :)
2019. máj. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!