Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Súlystagnálás! Mit tehetnék...

Súlystagnálás! Mit tehetnék másképp? Normális hogy ilyen sokat stagnál?

Figyelt kérdés
már kb 10 kilót fogytam 2 hónap alatt, idáig minden jól ment, de most 2-3 hete stagnál a súlyom 76-on sőt tegnap estére felcsúszott 77-re. Másokkal ellentétben én pont hogy a diéta elején “nem vettem komolyan” es a napi 1300 kalória helyett nem egyszer akár 1700 kalóriát is ettem. Mostanában rákapcsoltam nagyon az edzésre (heti min 4) és max vasárnap megy 1000 fölé a napi bevitt kalóriám, mivel jön a nyár, kicsit gyorsabban kéne fogynom mint eddig. 1000 kalóriánál többet nem nagyon tudok bevinni szörnyű lelkiismeretfurdalás nélkül.:( mit csináljak?
2019. máj. 15. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
1000 kalória az nagyon kevés. Nem egészséges 1200-1300-tól kevesebbet enni. Nyugodtan egyél meg 1400,1500 kcal-t. Az elején beleestem én is ebbe a csapdába hogy szörnyű bűntudat gyötört de rájöttem hogy ez nagy hülyeség. Volt 2 hónapos stagnálásom, de ilyenkor azt csináltam hogy kicsit többet ettem a kelleténél és az beindította újból a fogyást. Van, akinek az segít hogy ha simán tartja magát ugyan úgy mindenhez és csinálja, edz és egyszer csak beindul megint a fogyás. Jelenleg most én is stagnálok 79 kg-ról indultam, most vagyok 60 kg már 3 hónapja, de nem szabad feladni, és nem kell mindennap ráállnod a mérlegre elég hetente egyszer reggel, wc-zés után hogy nézd meg hogy a heti fél kg,1 kg fogyás megvolt-e vagy sem.
2019. máj. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 lilla64 ***** válasza:
61%
Türelem,én is igy voltam.Nekem 2 hónapot stangált.Ne aggódj,a szervezet át kell álljon attól van.Talán bevezethetsz egy kicsivel több mozgást.
2019. máj. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem csodálom, hogy bepánikolt a szervezeted. 1000 kalória konkrétan koplalás. Még egy 150 centis embernek is. Ezzel nem lehet hosszútávú, egészséges eredményeket elérni, csak rosszat teszel magaddal, ha ezt így folytatod.

Másrészt, ez nem stagnálás. A stagnálás az, amikor rendes diéta és mozgás mellett, 1 egész hónapig sem a súly, sem a mérőszalaggal mért körméretek nem csökkennek. AZ stagnálás, de főleg hosszabb idejű fogyás alatt a szervezetnek ilyen időszakokra szüksége van a pihenéshez, regenerálódáshoz. Nem kell ilyenkor se megijedni. Újra be fog indulni, ha nincs heti 3-4-5-6 félreevés, és a mozgást sem hanyagolja el az ember. Eleve a fogyáshoz, és a stagnálós időszakokhoz is rengeteg türelemre és kitartásra van szükség. Másképp nem fogja elérni az ember a célját.

De azzal nem, leszel előrébb, ha éhezteted magad. Ha fogysz az is főleg izomból lesz, elsorvadsz, tönkre vágod az anyagcseréd stb. Plusz rohamtempóban vissza fogsz hízni, mert nem lehet a végtelenségig csinálni azt, hogy ilyen keveset eszel, mert a szervezetednek szüksége van tápanyagokra azért, hogy élj, hogy működjön az agyad, verjen a szíved, ki tudj kelni az ágyból.

Én 2,5 hónapja váltottam életmódot betegség miatt, mert végre megtaláltam a ténylegesen hozzá való diétát, meg már elegem lett a sok jojóeffektusból és koplalásból is. Sokszor próbálkoztam vele, de semmi értelme nem volt. 10kg ment le eddig mindenféle szenvedés és bűntudat nélkül. Kalóriák speciel nem érdekelnek, nem veszem figyelembe, mert utánajártam, és tapasztaltam is, hogy nem jó módszer. Esetemben marhára nem vezetett semmi pozitív dologhoz. Szénhidrátot, és a többi tápanyagot nézem. Azok arányain és minőségén változtattam. Ha mindenképp kalória értéket szeretnél olvasni, 1900-és 2100 kalória közt szoktam enni, de megesik hogy kicsit több is összejön, de ez azért ritka. Kalóriabázist használok hozzá, hogy a makrotápanyagaimat tudjam figyelni. És tudatosan tartok havonta 1db csalónapot. Utána ugyanúgy folytatom a diétám. Mióta áttértem a zsír alapú táplálkozásra és leszarom a kalóriákat, szinte sose vagyok éhes, 3 étkezés egy nap, nagyon jól érzem magam, nincsenek falásrohamaim sem, minden amit a számba teszek tudatos.

2019. máj. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én kb. 1 kg-t fogyok egy hónap alatt. Minden nap mérem, ezért látom, hogy menstruáció előtt egy hétnyi kis cikkcakkozás közepette felmegy 1 kg-ot, aztán le 2 kg-ot továbbra is cikkcakkozva, és a következő mensiig ott marad.


Másrészt nem kevés neked az 1300 kcal, pláne az 1000? Ne furdaljon a lelki, nem nyárra kell lefogyni, hanem egy életre, csak aztán majd ott is kell maradni. Inkább erre koncentrálj és egyél normálisan, mert ha most valami egynyári hülyeség miatt elvesztesz egy csomó izmot, akkor a későbbi súlytartást veszélyezteted. Én is heti ötször esem pánikba kb, hogy hogy néz ki a hasam meg a combom, de ez hülyeség és nem számít. Az számít, hogy még öt év múlva is annyi kiló leszek-e, mint amire most sikerül majd lefogyni.

2019. máj. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!