Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jól csinálom? Pajzsmirigy-prob...

Jól csinálom? Pajzsmirigy-probléma

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hónapok óta 1300-1400 kalóriát eszek naponta, viszonylag komoly sportolóként heti 10-12 órányi állóképességi sportot csinálok. Hétévenként szoktam egy csalónapot tartani, ahol 1700-2000 fele is elmegyek kalóriában, de ebből 2000+ot szoktam lemozogni 3-3,5 órás edzésekkel, az órám számolja az elégetett kalóriákat.

169 cm vagyok és 66 kg, a pajzsmirigyemmel nincs minden rendben, meg van duzzadva az egyik és ilyen ciszták vannak benne és a pm értékeim is a felső határértéket súrolják vagy ki is esnek belőle. Orvossal 4 havonta találkozom, majd rá fogok kérdezni, hogy mit tehetnék a könnyebb fogyás érdekében. Ajánlanátok valamit? Pm betegek, nektek hogy sikerült lefogyni? Nagyjából 5-7 kg-ot próbálok már hónapok óta leadni, de csaka kkor ment le nagyobb mennyiség, ha beteg voltam. Rémesen lassú az anyagcserém is, külön rostot is szedek, de még nem tapasztaltam hatást.


2019. máj. 23. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Nekem inzulinrezisztenciára és pajzsmirigyproblémámra is szénhidrátszegény diétát javasoltak, csak sajnos amit javasolt doki az a szénhidrátmennyiség túl sok volt, így azzal nem fogytam egy dekát se. Plusz semmit sem mondott a többi tápanyagról.

Így magam jártam utána, és azok alapján igencsak le kellett csökkentenem a szénhidrátot egy 70-95 grammos tartományba. (egy átlag ember naponta 230-300 grammot is megeszik) Hétköznap 80-85 grammot, hétvégén engedem magamnak csak a 90-95 grammot. Zsír alapú lett a táplálkozásom ezzel együtt, és picit emelnem kellett a fehérje bevitelen is. Ezekkel szépen beindult a fogyásom. 11kg ment le eddig, és még van egy hetem mire betöltöm a 3 hónapot.

Semmilyen gyógyszert nem szedek...még régebben egyszer besokalltam a bogyóktól, mert nagyon sokat rontottak az életminőségemen és kidobáltam az összeset a kukába, azóta semmit nem szedek.

2019. máj. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
IR, enyhe pm alulműködés és emésztési problémák miatt én elég szigorú diétába kezdtem, kiiktattam az összes gabonát, tejterméket, étolajat, cukrot, szóját, száraz hüvelyeseket (borsó, zöldbab maradt), az összes feldolgozott ételt. Sok zöldséget ettem, húslevest, tojást, párolt/sült húst, halat, májat, gyümölcsöt, dióféléket. Kókuszzsírt és kacsazsírt használtam sütéshez, salátákba olivaolajat tettem, és gyógyteákat ittam. Kalóriát nem számoltam (de biztosan nem ettem többet, mint 1500 kcal, ami a jelenlegi átlag bevitelem). 15 kilót fogytam. Pár hónap után elmentem vérvételre, a TSH-m addigra lement 1,8-ra, a többi értékem is normális volt. Azóta nem tartom annyira szigorúan az étrendemet, de igyekszem továbbra is egészségesen táplálkozni, vitaminokat is szedek, és rendszeresen tornázok. Semmilyen gyógyszert nem szedek azóta. Az emésztésem rendbejött, a légúti allergiám, ekcémám elmúlt, nem fáj a fejem, nincsenek már pattanásaim, kevesebbet alszok, de kipihent és jókedvű, nyugodt vagyok. Nekem nagyon megérte váltani.
2019. máj. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Ti miket esztek? A menzás kaja elég szénhidrátdús, ha 3 szilvásgombóc volt. Emellett 3 tojást, 1 epres joghurtot, uszira egy fél almát és egy túrórudit ettem és csirke lesz a vacsim, de alig van meg 1000 kalória, viszont 85 g szénhidrát. Ez így elég? Mert kalóriában kicsit szerintem kevés de a ch meg már bőven megvan.
2019. máj. 24. 16:15
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Zöldségből és tojásból összehozhatnál még plusz 2-300 kcal-t.
2019. máj. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Emelned kéne a zsírfogyasztàst mert 1000 kalóriàval koplal a szervezeted, lassítja az anyagcserét.

Èn jókat eszem:)

Ch csökkentett kenyér, húsok (sertés, pulyka, csirke, marha), bacon, kolbàszfélék, sonka, paprikàs szalàmi, magasabb hústartalmú virsli, pàrolt zöldségek, fűszerek, salàtàk, tojàs, sok sajt, natúr joghurt, olajos magvak, sertészsír sütéshez, cukormentes édességek. Hétköznap 80-85 gramm ch, hétvégén 90-95. Ennyi. Zsír 125-135 gramm , néha több. Fehérje 110-120 gramm. Ha kevés a szénhidràt, több zsírt kell enni.

2019. máj. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

1) kalóriát el kell felejteni. Kamu az egész.

2) pajzsmirigyre jódot kell szedni (100%-os jódot, minden afalékanyag nélkül. nascent iodine)

3) napi max 40 gramm szénhidrátbevitel, emellé sok hús és zsír

4) magvakat, zoldésgeket, gyümölcsöket elhanyagolni - semmit tápérték, rengeteg cukor, megemészthetetlen anyagok

2019. máj. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
utolsó, nem szedhetek jódot mert elrákosodhat a pajzsmirigyem tőle, ezért kapok rá hormont.
2019. máj. 27. 18:52
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én hashimotós vagyok. Gyógyszerrel beállt hormonszintekkel, de pokol a fogyás.

Egy év alatt 8 kg híztam. Én, aki amúgy is fegyelmezetten kajáltam, sportoltam.

Most ott tartok, hogy koplalok, sportolni sem bírok, de végre elindultak lefele a kilók.

Én is attól tartottam, hogy lelassul az anyagcserém, a drasztikus diétától, de nem.

Sajnos másképp nemhogy a fogyás nem indult be, de csak jöttek a kilók, hiába csináltam mindent ugyan úgy, mint azelőtt.

Most meg próbálok sertés pm. hormont beszerezni, mert mikor elkezdtem ezt a szintetikus šzart T4-et szedni, hiába javult a hormonszintem csak híztam.

Neked, hogy áll a TSH, T3, rT3, T4, aTPO, kortizol?

Mert, ha ezek nincsenek optimális szinten, csak éhezve fog menni.

Amúgy a pm. alulműködők 90% szenved a hízástól, ha ezeknek csak a fele kamuzik, hogy rendesen eszik, közben meg zabál, még akkor is katasztrófa a maradék 45%, hogy így kell kínlódnia.

2019. máj. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!