Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriát egyek naponta?...

Mennyi kalóriát egyek naponta? És azt milyen arányba?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben rávettem magam, hogy edzek és emellett szeretnék egészségesen étkezni és fogyni!! Most 70 lg vagyok 163cm magas! Nyár végéig szeretnék egy olyan 10-15 kg-tól megszabadulni. Mennyi kalóriát kellene bevinnem naponta?
2019. jún. 10. 20:27
 1/5 anonim válasza:
100%

1500kcal

de nem javaslom az ilyen gyors fogyást , mivel nagyon egészségtelen . 15 kg-tól egy év alatt tudsz úgy megszabadulni ,hogy feszes is maradj és ne néz ki úgy mint egy leeresztett lufi.

2019. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem számoltam kalóriát, csak szénhidrátot (hogy ne legyen túl sok) és fehérjét (hogy ne legyen túl kevés), plusz egészségesen táplálkoztam. Egyfajta low carb étrend, most is így táplálkozom. Egy nyár alatt lement rólam 15 kg úgy, hogy akkor még nem is mozogtam többet, mint azelőtt.
2019. jún. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj ilyen gyorsan fogyni, hisz a bőr nem szívódik olyan gyorsan mint ahogy elég a zsír! Ott marad majd szépen egy része, az még csúnyább lesz mint a nagy has. Szülés utáni nőknél is látható pl. Egyébként a fogyásnak az a technikája, hogy 500 kalóriával többet égess el mint amennyit megeszel. Pl: beviszel 1000 kalóriát el kell égetned 1500-at. De szerintem ne siesd el a dolgokat. Idény nyárra ilyen tested van, ha szép lassan időt adva fogysz akkor jövő nyáron mindenki irigykedik majd rád.
2019. jún. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Pl: beviszel 1000 kalóriát el kell égetned 1500-at." Nem valami jó a megfogalmazás, szerintem azt sugallja, hogy 1500 kcal-t kell elégetni mozgással. Kicsit pontosítanék, 500 kcal deficitet kell elérni, beleszámítva azt is, hogy a szervezeted alapjáraton, külön mozgás nélkül is elég sok kalóriát felhasznál. A fogyáshoz ajánlott kalóriamennyiséget és a paramétereid alapján kalkulált BMR-t kalóriaszámláló oldalakon tudod megnézni, de ezek nem mindig pontosak, lehetnek egyéni eltérések. Ki kell tapasztalni, mennyitől fogysz.

Két gyerekem van, de nekem szépen visszahúzódott a hasamon (és mindenhol) a bőr, úgyhogy nem feltétlenül fog lógni a bőröd akkor sem, ha 3 hónap alatt megy le 15 kg (mint esetemben). Nagyban függ az egyéni adottságoktól (bőr rugalmassága), életkortól. (Bár megjegyzem, én 40 voltam, amikor lefogytam.) Az sem biztos, hogy olyan ütemben fogsz fogyni, ahogy eltervezted, ez sok mindentől függ.

2019. jún. 11. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha kalóriát akarsz számolgatni vannak erre jó kalkulátorok neten amik kiszámolják az igényedet az egyéni adataid alapján, de tudni kell, hogy nem minden kalória egyforma, nem ugyanúgy hat a testedre ha sok kalóriát eszel pl finomított szénhidrátból, vagy sok kalóriát eszel lassan felszívódó, tápanyagokban gazdag pl tökmagból. Attól, hogy valamiben sok a kalória, még NEM kell feltétlen kerülni, mert értékes tápanyagoktól fosztod meg magad. Plusz, az energiaigény egyébként sem egy kőbe vésett szám, egyénenként változik, minden nap akár. Rengeteg dolog befolyásolja.

Én spec diétán vagyok betegség miatt, kalóriákkal nem foglalkozom, csak tápanyagokkal és azok minőségével, arányaival (kevés szénhidrát, sok zsír és fehérje). 14kg ment le eddig, még nincs 3,5 hónapja hogy elkezdtem. Viszont én nagy súlyból indultam és így sem megy gyorsan mert ilyen vagyok, egyrészt, másrészt nem is akarom éheztetni magam, harmadrészt csomó hormonális problémám is van.

De egy alapvetően egészséges embernél se úgy működik a fogyás, hogy kitűz egy időpontot, és az alatt lefogy x kilót. A test ennél bonyolultabb, mindenki másképp reagál a fogyásra. Van aki nagy súlyból indul és mégis havonta csak 1-2 kilót fogy akármit csinál is. Ismerősöm 4,5 év alatt fogyott 60 kilót, mert ő egyszerűen ilyen típus. Nagyon lassan fogy.

Ez nem kívánságműsor. Ha igazán akarod, csak a célodat határozod meg, nem adsz hozzá időkeretet. Csinálod és kész. Majd lemegy amikor lemegy. És ahhoz, hogy meg tudd tartani, egész életedben hasonlóan kell majd diétáznod, hogy ne hízz vissza. Szóval nem egy nyárra kell tervezni, hanem egy életre.

2019. jún. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!