Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek 1 tál lecsó meg...

Szerintetek 1 tál lecsó meg mellé 2 zsemle sok vagy kevés kalóriabevitel? Unokatestvérem ennyit szokott enni egy nap és azt mondja, hogy ha többet enne az már jóval több lenne annál, amennyit egészséges bevinni. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2019. jún. 17. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan két zsemle + lecsó kombón megy a pánikolás???? Hagyjuk már ezt a hülye kalória számítást! A szervezeted érzi, hogy mi az elég, és te tudod, hogy mennyit mozogsz, mi a szükséges étel! Ha csak ennyit eszik egy nap, akkor kizsigereli a szervezetét, izmot veszít és gyengülni fog! Egy egészséges embernek napi szinten 2000 kalória körüli kalória kell, hogy egyáltalán éljen! És akkor még nem dolgozott, mozgott egész nap!
2019. jún. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem mozoghat valami sokat, az biztos
2019. jún. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha egész nap csak ennyit eszik, akkor az nagyon kevés, koplalás. Kivéve, ha valami órási tálból eszik és extra nagy zsemlékről van szó :D
2019. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Egy nap egyszer eszik? Már ez egy fantasztikus ötlet. Hát még a többi...

Két zsemle kb 300 kalória, a lecsót meg hát nehéz megállapítani, de tegyük fel, hogy nagy adag, akkor kb. 500-600 kalória lehet (bár szerintem inkább kevesebb). Most ha ezt a két számot összeadjuk, bárhonnan nézem az 1000 kalória alatt van. A napi ajánlott kalóriabevitelt a testsúly x 24 -es képlet alapján számolják. Tehát az unokatestvéred feltehetőleg 40 kiló alatt van és naponta semmit nem mozog. Amennyiben nem így van akkor csak gratulálni tudok a fantasztikus életmódhoz amit folytat és amivel teljesen tönkreteszi saját magát. Tényleg többet ér a kalóriaszámlálgatás mint az egészség. Ez a példa is bizonyítja, hogy az emberek többségének fogalma nincs arról, hogy mi a kalória és mire használja a szerevzet csak ész nélkül nekiáll számolgatni és hülyeségeket terjesztgetni.

Az egészséges kalóriabevitelhez meg annyit, hogy nincs egy konkrét szám, amennyit egészséges bevinni és afelett már egészségtelen (inkább az a nem mindegy, hogy miből viszi be valaki a kalóriákat, mert ugye a zsemle az egészség netovábbja, de a sok kalória meg egészségtelen). Adott két ember ugyanolyan magassággal és súllyal. Tegyük fel, hogy a napi ajánlott kalóriabevitelük 1200 kcal. Az egyik gyorskajákat eszik, a másik zöldségeket. Mindketten ugyanannyi kalóriát visznek be, az egyik mégis hízik. Hogy miért? Mert nem a kalória az elsődleges, hanem hogy miből tevődik össze a kaja. Nem mindegy, hogy mennyi cukrot, zsírt és szénhidrátot tömsz magadba. Ergo nem a kalóriabevitel az egészségtelen hanem a kaja.

2019. jún. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
32%

Milyen lecsó?


A miénkben nincs hús, kevés a zsír, csak tojás és zöldségek.


A nagyszülők lecsója disznózsírral készül, és masszív zsír van a tetején, de húsmentes.


Ismerősék lecsójában virsli van, rizs és semmi tojás, de valami paprikás cuccal van fűszerezve, szintén disznózsíros.


Mekkora tál?


Nekünk egy adag kb két marék kaja, ismerőséknél 1 adag az egy teletömött mélytányér, kb 4-5 marék.


Az is számít, milyen a tojás - zöldség vagy hús - rizs arány.


A mi lecsónkban rengeteg a zöldség(paradicsom paprika hagyma), nagyszülőjékében tenyérnyi tojásdarabok vannak a leheletnyi zöldségekkel.


Másik rokon nem csak paradicsom paprikát aprít a lecsóba, hanem 2 fajta paprikát, cukkinit is ezek mellé, és zsírszalonna kockákat!


Szerintem ismerősöd bezabál kb egy kiló lecsót napi 1x, ami olyan 1500 kalória, mellé azt a 2 zsemlét( esetleg megvajazza vagy ken rá valamit) és meg is van a napi 2000 kalóriája.


Fix, hogy iszik-eszik mellé ezt azt a nap folyamán.


Ne dőlj be ennek, mindenkinek mást jelent a tál, és az étel is.


Én akkor jöttem rá, mikor különköltöztem és láttam, hogy a gyümölcsleves másoknál konzervbarackot jelent a cukroslével egybefőzve, egy doboz tejszínnel, 5 kanál cukorral, liszttel sűrítve, masszív tejszínhabbal a tetején..


Nálunk meg a fagyasztott vagy friss gyümölcsöt vízben főzve 2 korty habtejszínnel és egy kiskanál cukorral összeturmixolva tejszínhab nélkül.


Mi lehütöttük, és egy bögrényit ettünk meg kb étkezés után, ők tálba szedték(félliteres) és simán lecsúszott nekik melegen étkezés előtt úgy, hogy ki sem látszott a hab alól a leves.


Nagyon durva különbségek vannak, elvileg mindketten egy adag gyümölcslevest ettünk egy étkezésnél, érdekes, hogy ki mit hoz otthonról.

2019. jún. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy mindenkinél máshogy néz ki a lecsó, de nem is az a lényeg ebben a kérdésben. Hanem, hogy napi egyszer eszik az illető. Tök mindegy hogy 100 grammot vagy egy kilót, tojásosat, zsírosat, zöldségeset, hogy megkeni-e azt a zsemlét vagy sem, az akkor is napi egyszeri étkezés ami egészségtelen.
2019. jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Te hol olvastad, hogy az a kérdés, hogy egészségesen étkezik e?


Azt kérdezte a kérdező, hogy egészséges e a bevitt kalóriamennyiség, esetleg sok vagy kevés, ami ennyi ilyen fajta ételben van!


Természetesen egészségtelen egynap egyszer befalni és ennyi, de nem ez volt a kérdés, hanem a lecsó kalóriaértéke a zsemlékkel és hogy ez fedezi e a napi szükséges kalóriát!


Olvasd mégegyszer, ha nem sikerült megérteni!


Simán fedezheti egy étkezés az egészséges kalóriabevitelt(sőt a dupláját is!)máskérdés, hogy ezt nem egyszerre ajánlják bezabálni!

2019. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És én erre is válaszoltam. Ellenben te, aki krémlevesekről írsz, meg hogy mindenki másként eszik. Nyilván, mert nem vagyunk egyformák.

Attól még, hogy egy dologra kérdezett rá (amire előtte válaszoltam is) neked csak jeleztem, hogy légyszíves ne ösztönözd arra, hogy tök király, ez a mennyiség lehet 2000 kalória (ami tuti fix, hogy a valóságban kevesebb) egyen csak napi egyszer mert lehet elég a kalória egy napra. Ha valaki azt kérdezi, hogy minden nap betol 3 milka csokit, és napi 1500 kalóriát kéne bevinnie, de ez kevesebb, akkor élhet csokin élete végéig? Erre te azt válaszolnád, hogy persze. A három csoki kevesebb mint az 1500 kalória, csak hajrá. Hiába nem erre kérdezett rá, de én elmondanám, hogy egészségtelen amit csinál.

Ha már ennyire értesz a témához, természetesen velem ellentétben, aki még a kérdést se érti, elmondanád, hogy pontosan mennyi az egészséges kalóriamennyiség? Légyszi világosíts fel, tényleg érdeklne a te meglátásod is, ha már ugye erre válaszoltál akkor biztosan tudod a pontos számot. Érdeklne, tényleg, mert ilyen nem létezik. Ajánlott napi bevitel van, de ha annál több kalóriát visz be se egészségtelen a kalóriabevitel, hanem maximum hízni fog.

2019. jún. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!