Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Akik paleo étrendet folytatnak...

Akik paleo étrendet folytatnak vagy próbálnak tudatosan és egészségesen táplálkozni, azok mit szoktak enni egy nap?

Figyelt kérdés

Sokszor ráveszem magam, hogy na okés, odafigyelek mit eszek, kicsit megpróbálok egészségesebben táplálkozni, de aztán nem tudom mit kéne főzni/enni mert nem találom fel magam vagy nem is tudom.

Bármilyen tippet/tanácsot szívesen fogadok.

Utánaolvastam ennek a paleo étrendnek is bár nem hiszem, hogy ezt olyan sokáig bírnám, imádom a csirkét és a halat.



2021. júl. 22. 00:14
 1/10 anonim válasza:
40%
Próbáld ki a ketogén diétát, aminek a lényege főleg az, hogy zöldségeket és fehérjét eszel csak. Cukrok (gyümölcsök) és szénhidrát nélküli, zsírban gazdag étrend.
2021. júl. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
78%

A ,,paleo étrend,, azt jelenti ,hogy az ilyen ételek kizárólag olyan alapanyagokból vannak elkészítve amik természetesek,és már 2000-5000-10000 éve is használták őket az emberek.


Mivel az emberek már ekkor is ettek olyan húsokat mint pl.hal,kissebb-nagyobb madarak,tehén,kecske,disznó,vadhúsok,stb.,ezért ilyeneket te is ehetsz.


Ellentétben nem lehetett annyi féle zöldség ,mint most,inkább az ehető vadnövények egyes részeit gyüjthették be.pl.bogyók ,levelek,virágok,termések,gyökerek,gumók,és ezekből tea,stb.


Gyümölcsök már voltak pl .szőlő,alma,szilva,erdei gyümölcsök és borok,stb.


Ezekhez kenyeret,kovásztalan kenyeret lehetett enni.


Mivel állatok voltak,tej is volt ,de annyiféle tejes étel mint most nem nagyon.Inkább sima tej,aludt tej,tejfel,stb.


Leves és sütemények sem lehettek,inkább kalácsot lehet elképzelni.Mivel sokat dolgoztak,ezért 3-4 alkalommal ehettek egy nap.


Szóval ha te ,,paleón,,akarsz enni,akkor ezeket kel betartanod.


Sok sikert!

2021. júl. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha még a Paleo-val is problémád van, a keto-t tuti nem bìrnád! Nekem egyszerűen nem ment 2 hétnél tovább, túlságosan szeretem a gyümölcsöket ìgy nyáron, ahhoz, hogy csak ìgy lemondjak róluk!


Nagyjából március óta étkezem "Paleo" módon, vagy legalábbis alapvető Paleo princìpiumok szerint:

- Naponta eszem 400g gyökérzöldséget, pl. sült édesburgonya, cékla és zeller kockák

- 400 g gyümölcs ebéd után, ez kb. 3 adag gyümölcs. Próbálj meg 3 különbözőt enni.

- Valamilyen hús, inkább csirke-hal

- Heti egyszer vegán napot tartok, és ilyenkor megengedem magamnak a hüvelyesek fogyasztását. Ez az egyetlen olyan szabály amivel nem értek egyet a Paleo-ban. Először csináltam egy AIP (AutoImmune Paleo) programot, ami egy ilyen eliminációs diéta, és amikor visszavezettem a hüvelyeseket akkor semmi bajom nem volt, szóval szerintem kis mértékben belefér, és kell is ez a vegán nap, különben rosszul lennék a sok hústól. Ahaha.

- Vacsora nálam tojásrántotta gombával (D-vitamin bomba!) vagy egy zöld smoothie (fodroskel+uborka+citrom+(zöld)alma+bébispenót+vìz)


Amit nem eszem: tejtermékek (csak növényi alternatívát használok, mandula és kókusz alapúakat), gabonák (tészta, kenyér tiltólistás, de néha quinoa-t, ami igazából nem gabona, de néhány paleo-irányzat tiltja - azért szoktam enni), cukros ételek (csak természetes édesìtőszert használok, ez nálam eritrit, néha méz), hüvelyesekből azért szoktam enni, és nem is tervezem elhagyni teljesen, mivel kiváló "húspótló", és pénztárca barát alternatíva, meg rostban gazdag!


Ma paleo napot tartok, ìgy néz ki amit


Időszakos böjtölök, 20:4-es ablakot követek, du. 2-től este 6-ig eszem. Imádom a böjtöt. Vannak nehezebb napok, de alapvetően sokat segìt, és ìgy nincs durva haspuffadásom sem.

2021. júl. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ma paleo napot tartok, és ìgy néz majd ki amit eszem:

1. Vegán mediterrán paradicsomleves

2. Tonhalsaláta sok lenmaggal (Omega-3 bomba!)

3. 3 adag gyümölcs ebéd után

4. Vacsora: Zöld smoothie (jó nagy adag, szoktam bele rakni útifű maghéjat, ettől jobban laktat!)


És igazából ennyi, jó nagy adagokat eszem, a salátáim nagyon sok összetevőből állnak, szóval abszolút nem éhezem, és masszìvan megvan ìgy az 1500-2000 kcal is.


Remélem tudtam néhány ötletet adni, hogyan állj neki! Talán nem leszel full paleo, de tisztán fogsz étkezni, teljesértékű alapanyagokat fogyasztva, ìgy garantált a fogyás!

2021. júl. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Senior Séf ***** válasza:
68%
Én jószerivel minden étrendet "elkövettem" már a testem ellen. A mostani a nyerő, és ez így néz ki: Minden főétkezéskor egy ökölnyi szénhidrát, egy ökölnyi leveles zöldség, egy ökölnyi színes zöldség, egy ökölnyi kénes zöldség, egy ökölnyi fehérjeforrás. Cukor, glutén, tej és tejtermékek kizárva.
2021. júl. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem pont paleo de hasonló:


Zoldseg, gyümölcs, magvak, tojás, hús, barna rizs vagy egyéb teljes kiorlesu valami pl zabpehely.

Olaj: finomítatlan legyen

Tejterméket ne egyél, max növényit.


Reggeli: tojás, zöldség, tk extrudált kenyer

Ebed: pulykamell, barna rizs, saláta

Vacsi: borsófőzelék tk liszttel sűrítve.


+. 1 Fasirt ötlet: darált hús, zabpehely, tojás, fűszerek. sütőben sütve

2021. júl. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell egyetérteni velem, de szerintem:

- sok (tiszta) víz.

- az emberek (és az elődei és az állatok is) eredetileg növények termését eszik. Persze, egyes állatok és élőlények nem, de őseink, a majmok igen. Így leginkább gyümölcsöket kell enni. Emellett más növényt is lehet, azok gyökerét (gyökérzöldség), magokat. De ezeket kevesebbet, mert magot, gyökeret (bab, borsó, répa, cékla stb...) inkább csak feldolgozva lehet élvezettel enni, a feldolgozás pedig későbbi vívmánya fajunknak, így szervezetünk csak részben alkalmazkodott hozzá.

- kevés állati termék, az is főleg (csak a szükséges mértékben) hőkezelt hús és esetleg némi tejtermék - sajt, túró inkább).

- nagyon kevés gabona és hasonlók, mert ezt alig 10-20 ezer éve fogyasztjuk.

Szerintem tehát ez az ősi paleo-étrend lényege.

2021. júl. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Hat en mar jo ideje probalok paleozni, es szerintem ez egy folyamat atallni. Lenyeg h en pl nem eszem olyat amin vonalkod van. Piacra jarok es itt veszek hust, zoldseget, gyumolcsot. Full nem dragabb amugy. Elso korben ezt javaslom. En sem eszem tejtermeket, huvelyeseket, gabonat sem. Cukrot sem de en mondjuk edesitot sem. Olajat sem hanem zsírt.

Amit szeretek pl szekely kaposzta, csak savanyu kaposzta meg daralt hus. Szalonna zoldsegekkel. Csirket es halat ha szereted akkor azt nagy salatakkal meg parolt zoldsegekkel siman nyomathatod. Csak ne konzerv hal legyen, de ezt ugyis tudod.

2021. júl. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Én semmiféle glutén tartalmú ételt nem fogyasztok. Illetve átáltam a növényi tejre. Továbbá édesítőszert használok mindig cukor helyett. Kenyérből is kizárólag gluténmentes változatot fogyasztok.

Reggelim például tojás bármilyen formában/ gluténmentes műzli cukor nélkül avagy lazac, tonhalsaláta, tonhalkrém , zabkása (növényi tejjel) smoothie

Ebéd rizs, párolt zöldség, bármilyen hűssal, halfélék, gluténmentes palacsinta ...

vacsora pedig általában hasonló

Gyümölcsből se fogyasztok sokat a nagy cukortartalma miatt

összeségében szerintem abszolút kivitelezhető diétázási forma a PALEO étrend, habár én inkább életmódváltásként tekintek rá. Amióta így eszem sokkal jobb a közérzetem és sokkal energikusabb vagyok.

2022. aug. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, hogy közbeszólok, de a rizs és zab ugyebár nem paleo, mivel gabonaféle. Persze, gluténmentesek, szóval ilyen szempontból érthető, hogy belefér neked, de ha 100% tolnád akkor nyílván nem... Egyetértek viszont, hogy ezek kis mennyiségben beleférnek az étrendbe. Én azt figyeltem meg, hogy a rizstől, bár alapvetően hipoallergén - mindig fáj a gyomrom, ha pedig kukoricával kombinálom (hello Gluténmentes tészták) akkor napokig puffadok, fáj a gyomrom és borzalmas az emésztésem. Emiatt nálam pl. ezek a GM alternatívák sem játszanak. Ha eszek akkor az általában kis mennyiségben zab, például ha megkívánok rgy kis cukormentes zabkását.
2022. aug. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!