Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleoval lehetséges hogy...

Paleoval lehetséges hogy elmúlnak majd a 3-4 éve fennálló emésztési problémáim? (puffadás, szelek; hasmenés/székrekedés; gyakori éhség, akár pár perccel étkezés után) Ha igen, kb. mennyi idő múlva várhatok javulást?

Figyelt kérdés

Nincs semmi komoly betegségem, de engem baromira zavarnak ezek a dolgok. Már nem merek szinte társaságba menni, mert mindig fura hangokat ad ki a hasam. Iskolában ez különösen zavar, szóval szeretnék ezektől a dolgoktól minél hamarabb megszabadulni.


Már próbálkoztam elég sok mindennel, de nem lett jobb. Most rátaláltam erre a paleo diétára, remélem beválik.


Valakinek esetleg segített ilyen problémákon a paleo?

Nem fogok lefogyni ha áttérek erre a táplálkozásra? (nem szeretnék, mert már így is vékonyka vagyok)


Sorry ha túl sok a kérdés, de most nagyon érdekel ez a téma :D


Előre is köszönöm, ha valaki válaszolna.



2013. márc. 5. 14:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
sztem nem fogsz lefogyni és megszűnnek :) én nem fogytam, én is vékony vagyok. nyár óta paleózom. sok sikert:)
2013. márc. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A paleo nem a nagy tuti diéta, ami mindenre megoldás, csak egy a sok közül, van akinek beválik és van akinek nem.

Próbáld ki és majd kiderül mennyit használ. A kérdésedre csak akkor lehetne felelni, ha tudnánk mi okozza ezeket a tüneteket.

2013. márc. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem pedig a paleo nem is diéta kellene hogy legyen ,hanem életmód. Ehhez alkalmazkodott az emberi szervezet, a keletkezése óta.
2013. márc. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jót tesz, érdemes kipróbálni, ha nincs valami komoly emésztési betegséged (mert akkor fogalmam sincs, csak azt tudom, hogy akkor a táplálkozás megváltoztatását ésszel kell csinálni és nem árt egy hozzáértő orvos véleménye). Én ugyan sosem akartam paleós lenni, nem is vagyok, de ahogy elhagytam dolgokat, amik a szervezetemnek nem estek jól, illetve feleslegesnek tűntek (kenyér és tejtermékek, némi jóféle sajt kivételével, cukrot sem eszem), azóta kevésbé éhezem meg, nem kívánok étkezés után édességet s olyanokkal lakom jól, amikből ki sem néztem volna, hogy lehetséges. Igaz, még csak 2 hét telt el a nagy életmódváltásom óta, bár előtte sem tipikusan ettem, tejet évek óta nem iszom, s a többi tejtermék fogyasztása is észrevétlenül, fokozatosan csökkent, sőt a tésztával is ez volt a helyzet.

Különösebb problémám régebben sem volt, de meg tudom különböztetni a nyomottabb állapotot a könnyedebbtől evés után. A jelenlegi kicsiny ételfogyasztásom igen jóleső. Ha fogyni nem is fogyok (vagy nagyon lassan), pedig bőven lenne miből, talán majd később az is összejön.

2013. márc. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Mint a kérdésben is írtam, semmi komoly betegségem nincs. Már mindenféle gasztroenterológiai kivizsgálásokon túl vagyok, de mindenütt negatív eredmények. Magyarul "teljesen egészséges" vagyok, de én mégis úgy érzem, hogy nagyon nem.


Elküldtek már pszichológushoz, pszichiáterhez is. Pszichológusok semmi újat nem tudtak mondani/tanítani, pszichiáter meg brutális mellékhatású gyógyszerekkel akart teletömni (szedtem is őket egy darabig, de sokkal rosszabb lett minden, így elhagytam őket). Nálam ezek a dolgok sem váltak be, fölöslegesen meg nem akarom szórni a szüleim pénzét.


Ezért szeretném kipróbálni ezt a paleo diétát/életmódot. (:

2013. márc. 5. 16:41
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Bocs, tényleg írtad.

Pszichológus és pszichiáter valós emésztési probléma esetén? Érdekes. Ráadásul aki gyógyszerez... Uhhhh.


Azt hiszem, jó irányban tapogatózol, a táplálkozás alapvetően összefügg az ember egészségével, pláne ha az emésztéséről van szó s ha nem találtak valami konkrét problémát, akkor a táplálkozás megváltoztatása nekem logikus lépésnek tűnik. A paleo az én tudásom szerint rendben van, kivesz pár modern, inkább káros, mint nem elemet és meghagyja az összes fontos anyagot nyújtó ételeket, úgyhogy ha szimpatizálsz vele és esélyesnek látod, hogy menni fog, s nem fogsz szenvedni amiatt, amit nem ehetsz... Oké, nem vagyok szakértő, de én belevágnék a Helyedben.


Nem csodálom, hogy sokan fogynak a paleóval, mert a modern ember súlyproblémáinak pár elég fontos okát hagyja ki ez az életmód, de ha valaki nem túlsúlyos és rendesen eszik, akkor azért nem sok félnivalója van, bőven lehet kalóriát bevinni a paleóval, nem valami extrém diéta ez :)


{Sose gondoltam volna, hogy ilyen lelkes paleo szószóló leszek, de ahogy gondolkodom róla, egyre logikusabbnak és ésszerűbbnek tűnik, még ha én nem is akarok mindent teljesen elhagyni, ami nem fér bele a paleóba.}

2013. márc. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
a gluténérzékenységet nem tudják 100% pontossággal kimutatni pl..
2013. márc. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

A gluténérzékenységet 5-20% pontossággal tudják kimutatni, ha ezt illik még pontosságnak nevezni..


Kérdező, segíteni fog. A paleo-ba ritkán vágnak bele csak úgy jó dolgukban az emberek, problémákat, betegségeket szüntetnek meg vele, és azért csinálják mert (meglepő módon) működik. Az lenne a fura ha nem működne.


Aki különösebb ok, betegség nélkül kezdett bele, még azoknál is pozitív hatásokkal bír a gluténmentesség és a keményítő/tejfogyasztás csökkentése, elhagyása.

2013. márc. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező!

IGEN! Nagyon jó helyen kapizsgálsz.

Amennyiben ezek a tüneteid és nagyon zavarók, arra nehezen lehet azt mondnia, hogy NORMÁLIS ÁLLAPOT és NINCS SEMMI BAJOD. Pont elég egy kis laktóz érzékenygés, vagy glutén intolerancia /tesztek ki sem mutatják rendesen/...ha ezek vannak nálad, az akár a pszichés állapotodra is kihatással vannak...

Szorongást, depressziót is okozhatnak.


Én 5 és fél hónapja csinálom és teljesen elmúlt az összes kellemetlen hasi tünetem. És sok más rossz betegségem is!!


Ez a diéta erre van kitalálva. Ha valaki állandóan fel van puffadva, az NEM NOMRÁLIS. Érted? Nehogy beletörődj, jelez a tested, hogy valami nem tetszik neki!

Sosem fogod megbánni a paleora való átállást :-), életed legjobb döntése lesz :-).Ezerszer jobban fogod magad érezni. Nehogy szedjél valami pszichs gyógyszert, mert az a gondod, hogy puffadsz...hülyék ezek, komolyan?


Hajrá!!! Tök jó lesz!

:-)

2013. márc. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Még egy dolog.

Én már 1 héttel az átállás után érztem óriási javulást, többek között a lapos hasat :-) és totál puffadás mentességet. Irtó jó érzés volt és szokatlan, hogy normális volt a hasam...

2013. márc. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!